Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfi az úr a házban, asszony...

Férfi az úr a házban, asszony a konyhában kontra a felek totális egyenjogúsága?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb?
2013. ápr. 11. 20:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Ez kérdés? Nyilvánvalóan az egyenjogúság.
2013. ápr. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
Sovinizmus már a múlt.Egyenjogúság.
2013. ápr. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

Egyenjogúság nyilván, csak ezt sokan úgy értelmezik, hogy a nő az úr a háznál. Na ez éppen olyan undorító számomra, mint az első felállás. Ezek miatt néznek le minket.

24/N

2013. ápr. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ez egyénfüggő. Én az egyenjogúság híve vagyok, szeretnék dolgozni és azt is szeretném ha a párom is dolgozna, szeretnék gyerekeket és fogom emellett vinni a háztartást is nőként, de abban is elvárnék némi segítséget és a gyerekek ügyeit is szeretném megosztani. Én ebben az életben lennék boldog, nem a "házirobot" szerepben. Ettől függetlenül valaki lehet meg éppen azt részesíti előnyben, ezt sem ítélem el.
2013. ápr. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
15%
Egyébként ott nyilván nem jogos az egyenjogúság, ahol az asszony eltartott, akár egy gyerek. De akkor sem ilyen felállásban kellene, hogy működjön, de szerintem akkor ne szóljon bele anyagi döntésekbe sem, ha ő is csak fogyasztó, nem kereső.
2013. ápr. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Gond az hogy kevesen találják meg az arany középutat.

Mi nálunk ez a felállás van:

Férfi és a nő úr/ úrnő a házban, asszony és a férj a konyhában is.

15 év házasság után, jelentem még mindig működik..

2013. ápr. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%
Az egyenjogúság jó, de úgy, hogy mindkét fél tudja, hogy neki mely területeken van nagyobb beleszólása a dolgokba. De ez kisebb dolog is lehet. Például konyhán belül a chilis babot ő mondja meg, hogy kell főzni, de ha tortát sütünk, ő maximum kukta. Mert ahhoz én értek jobban.
2013. ápr. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha a nő "eltartott" és mondjuk 5-6 gyereket nevel, az egyáltalán nem gyermeki sor, csak másik hivatást választott.


Ebben az esetben is egyenjogúak a felek, nyilván másként osztják meg a munkát, de a döntéseket közösen kell meghozni.

2013. ápr. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Örök dilemma! Külömben mindig a két féltől függ , hiába is vártam volna el hogy a férjem ezt vagy azt intézze (hivatalos ügy vagy csak szerelő kellett volna ) na arra várhattam volna mindig minden rám szakadt igy természetes volt hogy a családfői teendők rám maradtak és mindenben önállóan én egyedül döntöttem még ha kérdeztem volna is a választ előre tudtam Te ezt jobban tudod csináld belátásod szerint.Hát ez se volt jó!
2013. ápr. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én megcsinálnék mindent otthon, ha egy fizetésből is tudnánk olyan életet élni amit szeretnénk, de akkor sajnos csak élnénk egyik napról a másikra. Karrierista ambícióim amúgy nem lennének, vállalnám a háziasszony szerepét. De ettől még a döntésekben ő irányítson, szerintem teljesen két különböző dolog a kettő. Úgymond elnyomott nem tudnék lenni. (Most hogy én is dolgozok egyébként a háztartási dolgokat is megosztjuk)

Úgyhogy én az egyenjogúság mellett vagyok. Kivéve az ágyban, ott legyen férfi egy férfi :D

2013. ápr. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!