Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az asszony? Az uram?

Az asszony? Az uram?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok arról, ha valaki így beszél a párjáról? Ti milyen kifejezést használtok, ha róla beszéltek?

2013. febr. 1. 17:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
84%
A férjem.... de ha mérges vagyok rá, akkor az uram. Ha ő viccel a haverjaival, akkor azt mondja az asszony ne engedi....
2013. febr. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
72%
nekem tetszik az asszony olyan poénos föleg fiatalon. az uram is. mindig elgondolkodtam h mi a jo megnevezés. a pasim lelekezelö, a barátom az dedos,a párom udvariaskodo.. az uram sokkal jobb:)
2013. febr. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Férjem, de van munkatársunk aki asszonyoz, de annak is megvan a hangsúlya, nem bunkóságból mondja.
2013. febr. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

A baráti társaságunkban mehet az "asszony", illetve az "uram" kifejezés, ott nem zavar, poénra van véve, illetve mindenkinek így forog a párja "közszájon". :) Ha hivatalos ügyeket intézünk, vagy olyan helyen vagyunk, ahol illene némi komolyságot felvenni, akkor nem szeretem!

Tehát haverok között olykor az uram, avagy a keresztnevén szólítom simán.

Máshol a párom, vágy szintén a keresztnevén szólítom.

2013. febr. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
51%

Soha nem használjuk egyiket sem, sem ő, sem én. Vagy annyira ritkán, hogy nem tudom felidézni.

Nekem alá-fölé rendeltségi viszonyt sugall, így nagyon nem szimpatikus.

Ha más mondja, lelke rajta, nem foglalkoztat különösebben, de azt ne várja, hogy jópofának gondoljam.

2013. febr. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

Feleségem/férjem leszünk egymásnak (áprilisban lesz az esküvő) ismeretlenek előtt, barátok/ismerősök között a keresztnevünkön utalunk egymásra.

Egymás között néha viccből szoktuk így (asszony/uram) hívni a másikat, tud aranyos lenni, ha úgy mondják.

2013. febr. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Én viccből szoktam mondani barátoknak, hogy hol az asszon'? mit csinál az urad?


Komolyan sosem gondolnám, aki így gondolja véleményem szerint van egy adag kisebbségérzés a háta mögött.

2013. febr. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
74%
Engem ez nem zavar. Nekem az a furcsa, ha adott egy nő és úgy beszél a férjéről, hogy "apuval elmentünk vásárolni..." És mindezt nekem mondja, aki idősebb vagyok nála. Szóval ő apunak hívja a férjét, a férje őt meg anyunak. Amit, ha a gyerekük lennék még meg is értenék, de nem vagyok, és ismerem őket, tudom a keresztnevüket, szóval mondhatná, hogy "Pistivel elmentünk a boltba"... És még nem született meg a kisbabájuk, azóta van ez, mióta várandós a nő. Én pedig nem vagyok férjnél, de a munkahelyen ennek ellenére is asszonyomnak hívnak a beosztottaim. Az elején zavart, de már megszoktam. A párom néha mondja, hogy az asszony így, az asszony úgy, de általában csak viccből. Én őt nem szoktam uramnak hívni. Én, ahogy a mellékelt ábra is mutatja, a párom kifejezést használom, ha róla beszélek, vagy ha olyannak mondom, aki ismeri, akkor a keresztnevét. 29N
2013. febr. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
78%

poénosan szoktam használni a páromra, h az uram, az emberem. nem szeretek róla áradozni, h így a párom, úgy a párom.


ő nem tudom hogy említ mikor nem vagyok ott, de bizonyára akárhogy is hív, nem degradáló hangsúllyal mondja :)

2013. febr. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
55%

anya mindig uramnak mondta apát,apa meg mindig asszonynak anyát :D

Esetlen hivatalos környezetben ritkán feleségemnek

2013. febr. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!