Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mik az apasági nyilatkozat...

Mik az apasági nyilatkozat tételhez szükséges iratok?

Figyelt kérdés
Két éve van nálam átmeneti nevelésben egy 4.5 éves kislány, és 2.5 éves kisfiú... nagyobb testvéreik már az apuka nevét viselik, ott megtörtént a névre vétel még a gyermekek nevelésbe vétele előtt... Ők másik nevelőszülőknél vannak elhelyezve. Az enyémek az anyuka vezeték nevét viselik, az utánuk következő két gyerek is az anyuka nevén vannak a leendő is az anyuka nevén lesz... Mivel így kapcsolattartásra csak az anyuka jogosult az állítólagos apa, nevére akarja venni a gyermekeket a láthatás miatt. Tőlem kérték a gyermekek anyakönyvi kivonatát, amit én nem adtam oda a tanácsadónk javaslatára. Milyen irat szükséges az apasági nyilatkozathoz és a mi esetünkben hol kell ezt megtenni? A Gyámhivatal végzi és teszi hatályossá? Gondolom minden iratot újra kell csináltatni.... Micsoda öröm...

#apasági-nyilatkozat
2013. ápr. 12. 16:27
 1/2 anonim válasza:

Az apasági nyilatkozatot az Önök esetében a helyileg illetékes Gyámhivatalban kell megtenni. Érvényes személyi igazolvány és lakcímkártya kell mindkét fél részéről. Ha ön hajadon akkor hajadonsági nyilatkozatot is be kell szerezniük a szintén helyileg illetékes Népességnyilvántartó Hivataltól.

Remélem segítettem....

2013. ápr. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
egy kis félre értés történt... nálam csak átmeneti nevelésben vannak a gyermekek...van nekik anyjuk...és apjuk is biztosan... csak nincsenek összeházasodva, és így apukának nincs kapcsolattartásra jogosultsága. -ezért szeretné a nevére venni a gyermekeket.Az új rendelet szerint viszont csak közjegyző előtt tehet állítólag apasági nyilatkozatot -mint megtudtam... és kell hozzá anyuka is meg a személyes irataik, igazolások...(csak ők szerették volna elkérni a gyermekek anyakönyvi kivonatát is, amit én nem adhatok ki, mint gyám, csak a gyámhivatal utasítása szerint... (mivel a közjegyző nem dolgozik ingyen, valószinüleg ennyiben is marad a dolog)
2013. ápr. 17. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!