Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális a két lányom kapcsola...

Normális a két lányom kapcsolata egymással? Vajon mi fog kisülni ebből? Félek!

Figyelt kérdés
Valószínűleg túlreagálom,sőt biztos,hogy túlreagálom,de anyaként hajlamos vagyok erre:) 16 éves,és 7,5 éves lányaim vannak.Lényeg,hogy a kicsi teljesen odavan a nagyért,rászáll," nem hagyja élni", a példaképe,mindenben hallgat rá.A nagylány is szereti a húgát,játszik,foglalkozik vele.Viszont félek,hogy a kicsi rosszat tanul.A nagylányom ugye már lassan felnőtt,van barátja,szoros kapcsolatban van az osztálytársaival,csinosan öltözködik,sminkeli magát stb. De jó lány,nincs vele különösebb probléma.Csak elmegy érte a suliba,akkor van,hogy a barátai elkísérik,és akkor már nincs kizárva,hogy valamelyik szájából elhangzik egy káromkodás,na meg a 16-17 éves fiúkat sem kell félteni.De szeretik a kicsit,ahogy látom körülugrálják meg minden.Ha már elmennek érte,akkor elmennek valahová (cukrászda,ilyesmik)és akkor hülyülnek,meg ugye vannak a baráti körben is szerelmek,tudom,hogy nem nyalják-falják egymást egy 7 éves előtt,de csók pl.elcsattan,meg van egy ilyen "bandahelyük" egyiküknél,és a kicsi tegnap oda akart menni,persze nem engedtem,mert ott már azért kicsit zűrösebb a társaság (nem drog,hanem hangos zene,üvöltözés,egy-egy pohár alkohol) Ma reggel a kicsi bement a nagyhoz,már ébren volt,de zenét hallgatott ezen a fülhallgatón,a kicsi meg elkezdte nyaggatni,mire a nagy elkiabálta magát,jó inkább mondjuk úgy,hogy kicsit felemelte a hangját,hogy nem hagyja békén.A kicsi sírva fakadt,kijött és mondta,hogy készített valami meglepetést,amire ráírta,hogy szereti meg valami fénykép,meg hogy ő a legjobb testvér a világon.(Annyira édes volt,hogy ott szipogva mondta,majd' megszakadt a szívem,de a nagyot nem hibáztatom) Csak a nővérkéje ezt meghallotta és azonnal mardosni kezdte a bűntudat,kijött bocsánatot kért,megölelte,mondta,hogy játszanak,de láttam a kicsin,hogy a nagy kiabálása rosszul esett neki (egy szeretetéhes,vidám,igazi baba kislányt képzeljetek el) Most a nagy elvitte magával,ide hozzánk közel egy ilyen pályára,a barátaival és a barátjával.De pld. ez is egy olyan,hogy fél háromra vendégségbe megyünk,de ő majd odajönnek tömegközlekedéssel.A nagynak szerintem egyik füle be lesz dugva (ez engem nem izgat,mert tudom,hogy vigyáz a kicsire.) viszont a hugica valószínűleg el fogja kérni a másik felét,a nagy nem fogja odaadni,mert olyan zenék,amik nem neki valók,a kicsi elszontyolodik,a nagy megelégeli kiveszi elrakja (legalábbis úgy gondolom ez lesz a forgatókönyv) Csakhogy a nagylány már nagy,nem egy-két év a korkülönbség,amikor egy hullámhosszon vannak,és én nem akarom,hogy a kicsi állandóan rajta lógjon,de a nagy imádja a pici húgát,és nem akarja megbántani,sőt velem balhézott össze,hogy ő azt szeretné,ha jó lenne a kapcsolata vele,és ahogy látom büszke arra,ha elmeséli neki,hogy xy kisfiú az iskolában milyen kedves volt.De a nagy részéről jó ez ritkán van,de van,hogy szakad a cérna pl. ma reggel is,és nem kértem,hogy vigye el magával,ő mondta magától,mert a kicsi egész nap (akármit csinált) csak szomorkodott nem volt durva,de rajta tökéletesen látni ha valami miatt csalódott. De a nagy konkrétan kikéri magának,ha azt mondom,hogy néha csak kötelességből van a húgával.Hozzáteszem én nem erőltetem,hogy menjen el érte az iskolába,se semmi,ezt ő csinálja,mondjuk az igaz,hogy a húga nem száll re róla.Mit csináljak?Hagyjam?Ez jó így mindkettőnek?A kicsire nincs rossz hatással,hogy gyakran nála majdnem 10 évvel idősebbekkel lóg?
2013. ápr. 13. 12:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
15%

NEM SZABAD ennyivel idősebbekkel lógnia egy kislánynak! Egyáltalán ezt hogy képzeled, hogy felelőtlen tinikre hagyod a kisgyereket? Tudod mit lát ott? Bagózást, tapizást, káromkodást, piálást és egyéb nem neki való viselkedést!

Persze, te azt hiszed, hogy a "nagy"lányod "nem olyan"... Hidd el, hogy olyan, te magad írtad le, csak nem látod a fától az erdőt. Szerencsétlen kislány teljesen össze lehet zavarodva és ne csodálkozz, ha egyszer felhívnak az iskolából, hogy a kislány fiúkkal/lányokkal csókolózik a mosdóban.

Ezt a közös lógást azonnal abba kell hagyni.

2013. ápr. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
75%
Ez nagyon aranyos:) Jó, hogy iylen jó a kapcsolatuk. Persze abban a társaságban ahol a 16éves-majdenm felnőtt-lányod van talán tényleg nem a kislányos példát láthatja (gondolok itt a káromkodásra) de idővel azt az iskolában is eltanulhatja, valamint ahogy leírtad szerintem a nagyobbik lányod azért figyel arra, hogy a húga ne lásson vagy halljon oylan dolgokat amikhez ő még kicsi. Annyira ne aggód túl a dolgokat, örülj neki, hogy ilyen jó a kapcsolatuk:)
2013. ápr. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
Kicsit lazábban éld át amit lehet:D Ha eddig jó nevelést kapott, és az értékek a piciben mind benne vannak, akkor nem lesz baj. Fel a fejjel:D
2013. ápr. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%

A hugom 9 evvel fiatalabb, mint en. Kicsikent sokszor kellett ra vigyaznom, mig Anyumek dolgoztak. En is vittem magammal minden hova. A barataimmal soroztunk, o pedig ott ult, kolazott es mindenki imadta!

Mara 25 eves felnott no, imadjuk egymast, sokszor emlegetjuk ezeket az idoket!

Amig a nagynak nincs terhere, addig ne avatkozz bele sztem. Ha valahova nem akarja majd vinni, akkor legyel ott a picinek!

Jo lesz ez, ne aggodj! :)

2013. ápr. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem-nem a nagylányom nem olyan,az osztálytársait is nagyon jól ismerem mindet,többször voltam velük,tudom,hogy szeretik,van,hogy hozzánk is átjönnek,mert régen látták.És tudom,hogy figyel rá,és arra,hogy ne tanuljon rosszat,mert látom,sőt ellenkezőleg a jóra neveli,tanítja,vesz neki ilyen foglalkoztatófüzeteket.
2013. ápr. 13. 12:52
 6/17 anonim ***** válasza:
93%
Néha vidd el el a kicsit valamerre,hogy a nagylány tudjon egyedül lenni. Nekem öcsém van és köztünk nyolc év a kor külömbség ennyi idős voltam én is mint a lányod amikor a tesóm nyolc. Imádtam és én se akartam megbántani mert nagyon szerettem most is... De nagyon kellett volna a tér és az egyedüllét néha :D
2013. ápr. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Természetesen,van,hogy elmegyünk a kicsivel ketten stb. de amikor mindketten itthon vannak,akkor nem tudom egyszerűen távol tartani a nagytól,csak fél órákat.
2013. ápr. 13. 12:54
 8/17 anonim ***** válasza:
61%
7 Szereti, és neki a mindene, ne aggódj:D
2013. ápr. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%
Hű, egy kicsit túlkomplikáltad a dolgot, nem? Nincs itt semmi gond, a legjobb testvérek között is előfordul egy-két hangos szó. Inkább örülj, hogy ilyen jó kapcsolatban vannak. Szeretik egymást, és mivel a nagylány normális, nem baj, ha húga róla vesz példát. Az, hogy sok időt töltenek együtt, szerintem szintén pozitív, és nem gondolom, hogy aggódnod kéne a nagylány barátai miatt, hiszen ha baj van, a nagy megvédi a kicsit. A kislány pedig biztos látott már csókolózó embereket, káromkodást is hall eleget az utcán, ha a társaság normális, nem lesz ebből probléma. A kicsinek ez természetes lesz, ezt szokja meg, így nő fel, lehet, hogy emiatt kicsit komolyabb lesz a kortársainál. Nekem két nővérem van, 10 és 13 évvel idősebbek nálam, és én is sokat voltam együtt velük, és a barátaikkal. Semmi bajom nem lett tőle, sőt, talán így egy kicsit hamarabb életre nevelődtem, meg tudtam védeni magam, ha piszkáltak, mert láttam, hogy a nagyok hogy csinálják. Talán emiatt vannak inkább egy-két évvel idősebb barátaim, de a korosztályommal is kijövök, a legjobb barátnőm az osztálytársam. Szerintem túlaggódod a dolgot, nem olyan szörnyű ez, mint ahogyan gondolod.
2013. ápr. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%
Köztem és a bátyám közt 10 év van. Amikor kicsi voltam én is fojton körülötte ugráltam, olyan akartam lenni mint ő. Ő volt a példaképem, és sokszor ő vigyázott rám, meg játszott velem. A haverjaival is sokszor találkoztam, elvoltam velük. És nem lett tőle semmi bajom. A káromkodást a suliban tanultam, de csak felsőben. Előtte amikor tesómmal voltam, ügyelt rá, hogy ne halljak vagy lássak olyat, ami nem nekem való. És én most ugyanezt csinálom az unokahúgommal amikor itt van (másik bátyámnak a lánya). Ő pedig 12 évvel fiatalabb nálam. Visszatérve a kérdésre, szerintem az, hogy a nagynál néha elszakad a cérna, a kicsi meg elszonytyolodik, az teljesen normális. Nálunk is előfordult régen. Úgyhogy szerintem nincs miért aggódni, legalábbis nem ennyire. :)
2013. ápr. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!