Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kézzel írott 2 tanúval aláírt...

Kézzel írott 2 tanúval aláírt apai engedély külföldre utazáshoz korlátlan időre, érvényes e a gyermek kinn tanulmányaihoz?

Figyelt kérdés

Nem eus országba.

(tollal, kézzel írt A4 papírlapon)Vagy feltétlen szükséges a gyámügy jelenlétében engedélyt adni?

Az útlevél elkészítéséhez sincs semmi szükség a gyámügyre.

Ideiglenes vízum kérvényezéshez kell az apai engedély.



2013. ápr. 14. 09:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Az adott ország külképviseletet kell megkérdezni, hogy nekik elég e.
2013. ápr. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez a gyámügyes cucc csak a magyar hatóságoknak érdekes.


Nálunk az a helyzet, hogy elváltunk, a gyerekek nálam lettek elhelyezve, erről van végzés is és kijöttem egy EU-s országba velük. A volt férjem adott egy papírt (két tanú aláírásával), hogy inden gyerekekkel kapcsolatos ügyintézéshez hozzájárul (lakcímbejelentés, iskolai beíratás, stb). Amikor a gyerekeket beírattam az iskolába, akkor a bírósági végzést kellett volna beadni (lefordíttatva, ami egy vagyon) de sokkal egyszerűbb volt - és ezt el is fogadták - hogy az apa nyilatkozatát csatoltam, amit eleve az adott ország nyelvén írt.


Szóval szerintem a világ bármely országában nem fognak foglalkozni a magyar gyámügy engedélyével, az apa írjon meghatalmazást angolul (vagy ha tudtok az adott ország nyelvén), nekik az elég lesz. Nekünk a férjem még csatolta az útlevelének a fénymásolatát is (ahol a fotó meg az adatok vannak), mert a beiratkozáshoz kérték a szülők dokumentumait.

2013. ápr. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Masodik, irta a kerdezo, hogy NEM EUs orszag. Az USAba pl engedely nelkul eleg nehez volna kimenni a gyerekkel.
2013. ápr. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3: Értem, és eszerint írtam a véleményem, ott van, hogy szerintem "a világ bármely országában.." Csak az én esetemet írtam le, és ahhoz írtam, hogy mi EUs országba jöttünk. Amúgy szerinted pl. Timbuktuban érdekel valakit a magyar gyámügy?
2013. ápr. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Erdekel bizony. Miutan a gyerekrablas eleg mindennapi -gondolok itt az egyik szulo lelep a masik tudta nelkul a gyerekkel- igy rengeteg orszag ker hivatalos, tehat Apostille-lal, vagy egyeb hivatalos modon felulhitelesitett iratot is. Ezert kell az adott orszag kulkepviseletehez fordulni.
2013. ápr. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Azért kérdem hogy el merjek e menni ezzel a kézzel írott papírral vagy ne?

Nem e elküldenek a fenébe hogy nem jó semmire?

Konkrétan azt nem írta a papírra hogy mikbe egyezik csak hogy korlátlan időre mehetünk külföldre.

A korlátlan idő meg akármennyi lehet, szóval akár óvodába is járhat a gyerek addig.

És ha esetleg elfogadják ezt a papírt nem e kell még valami az apától, vagy személyes megjelenés?

2013. ápr. 14. 15:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Attol fugg, hova mentek es mi az adott orszag kovetelmenye. Mi pl Hollandiaba jottunk ki es a regisztraciokor csupan feltettek a kerdest, hogy apuka beleegyezett e. Mondtam hogy nem, nem is kell neki, birosagi itelet van arrol, hogy egyeduli gondviseloje vagyok a gyereknek, itt az Apostille-lal ellatott hivatalos forditasu itelet. nem kell, elhiszik... Igaz, elotte, amikor erdeklodtem a nagykovetsegen, kellett a hivatalos forditas huszonixezerert, meg az Apostille 5500/oldalert....
2013. ápr. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!