Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy új terméket...

Hogyan lehet egy új terméket gyártani, és forgalmazni? Milyen előírásoknak kell megfelelni, hol lehet erről mindent megtudni?

Figyelt kérdés
Egy kötőtűről van szó. Ha a gyártásra van engedélyem, elkészítem, engedélyezni milyen szabályok alapján kell? Ezután miknek kell megfelelni a csomagolásnál? Mit kell tudni a forgalmazásról? Ezt milyen törvény, vagy jogszabály írja elő?

2013. márc. 24. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát meg kell felelnie az európai uniós direktíváknak, normáknak, szabványoknak.! Nem tartalmazhat veszélyes anyagot, sem a termék, sem a csomagolás. Nem lehet emberre vagy környezetre ártalmas. A használati utasításnak rajta kell lennie több nyelven is. Rajta kell lennie, hogy melyik országban gyártották, és melyik cég. Mikből készült, mit tartalmaz. Forgalomba csak akkor kerülhet elvileg az adott országban, ha rajta vannak az adott ország nyelvén a termékről fontos tudnivalók. A Kermi által bevizsgáltnak kell-e lennie azt nem tudom pontosan. A termék életgörbének szabályai alapján kell forgalomba helyezni az új terméket!
2013. márc. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Minőségi szabványoknak kell megfelelnie, bevizsgáltnak kell lennie, milyen osztályba sorolható! Hát nagyjából ennyi jutott csak eszembe, kereskedelmet meg logisztikát tanultam, de most csak ennyit tudok :)
2013. márc. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a lényegretörő választ! Az első hozzászólásodban leírtakat úgy tudom a címkézés szabályainál lehet megtalálni, a vonalkódnak kell pl. tartalmaznia a gyártóra vonatkozó adatokat....Érdekelne az összes ide vonatkozó előírás...Írod a minőségi szabványt, bevizsgálást... Ezt mi és hol írja elő?
2013. márc. 25. 23:59
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]


Ez itt egy tételsor! Ebben van szó a szabványokról!

2013. márc. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


még itt van ez is, én ezt a tételt húztam még, de mondjuk ez nem teljesen az amit kérdeztél, de lehet ez is segít valamit


De azt fontos tudni, hogy ugye a vonalkódnak is van több típusa, és az adott termékre a megfelelőt kell rakni!


Az első tizenkét számjegy az alábbi jellemzőket határozza meg:


1-3. számjegyek: a gyártási ország (Magyarország esetében 599)

4-12. számjegyek: egyrészről a gyártót jelölik, másrészről azt, hogy az adott termék hányadik a gyártó által készített listán


A gyártó számát aszerint határozzák meg, hogy hány darab termék (10000 vagy 100000) kódolási lehetőségét vásárolja meg. Természetesen, mivel csupán egy sorszám utal (az ország és a gyártó száma után) a termékre, külön kell a leolvasó (kereskedő) rendszerében hozzárendelni a termék valódi nevét. Így a fenti módon képzett számhoz a gyártón múlik, hogy mit is rendel hozzá, például csak a termék nevét, vagy eltérő kódokkal jelöli a méreteket is, esetleg ezen belül a színeket is külön kezeli.


ezt mondjuk a keresőből másoltam ki, mert már nem teljesen emlékszek rájuk!

2013. márc. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Ezekben az ISO szabványról van szó!


[link]


Ez a Kermi!


Meg még a Fogyasztóvedelemnek nézz utána!


Remélem, hogy tudtam segíteni!

2013. márc. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jaj és még valami! Ugye egy kötőtűnél fontos, hogy rajta legyen a csomagoláson, hogy három éves kor alatt ugye nem ajánlott :) most ez kicsit hülyén hangzott, de valahogy így szokták a legtöbb termékre rá írni! És a csomagolásán semmilyen utalás nem tönrténhet egy konkurenciára, hogy például ez jobb mint az, mert az összehasonlításnak számít, és azért büntetnek!
2013. márc. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!