Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Újra kell kezdenünk az életünk...

Újra kell kezdenünk az életünk Magyarországon, és van rá kb.3-4 évünk. Milyen irányban induljunk el?

Figyelt kérdés

Középkorúak vagyunk, idén születik az első gyerekünk. Külföldön élünk pár éve és Magyarországra fogunk visszaköltözni még gyerekeink iskolás kora előtt.

Két probléma/kérdés van: mindkettőnk szakmaváltása középkorúan és a leendő magyarországi lakóhely kiválasztása.


1) Szakmámban pár év múlva sajnos nem lesz munkalehetőségem. Nagyon speciális, kifutóban lévő technológia területen dolgozom,a világon nagyon kevés cégnél tudok már csak elhelyezkedni.Egyébként is besokalltam tőle, nem gond ilyen szempontból a váltási kényszer. Viszont pályakezdőként, 40 évesen, új szakmával külföldön már nem érné meg itt maradni (egyetlen ok, amiért itt vagyunk, az anyagiak,amíg van ez a munkám). Akkor már inkább otthon tesszük ugyanezt, a megtakarításunk pár évig még fedezné egy új szakma kitanulását, kérdés,hogy melyik szakmával lesz otthon is lehetőségem 40 évesen pályakezdőként elhelyezkedni? Én vagyok a férfi. Feleségemnek a szakmaválasztás szintén aktuális,neki kereskedelmi főiskolai végzettsége van,Mo-n multinál dolgozott,de itt gyerekfelügyeleti, és egyszerűbb irodai kisegítő munkákat kapott csak. Ha itthon lesz 6 évig még két gyerekkel, akkor végképp nem lesz semmi hasznos ismerete,amivel elhelyezkedhet Mo-n,de szintén nincs ötlete,milyen képzést kezdjen el. Pár éves képzést mindketten be tudunk vállalni,ha utána lenne munkánk vele. Vagy amivel vállalkozást indíthatnánk.Csak jelentős megtakarításunk van, de sem kapcsolataink, sem szaktudásunk nincs (de ez utóbbihoz legalább egy képzés hozzájárulna)


2)Hová költözzünk haza? Igazából nem kötődünk egyetlen településhez sem Magyarországon, első sorban az határozná meg, hogy hol lenne munkánk (Pest környéke tűnik logikusnak,ahonnan Pest gyorsan elérhető). Mindenképp kertvárosi környezetet szeretnénk,vagy kisebb falut,ami élhető,biztonságos hely,kedves emberekkel,közösségi élettel,programokkal (remélem nem túl nagy naivitás mindezt elvárni),ahol kíváncsiak lesznek ránk. Mindketten vidékről származunk (az ország különböző pontjáról) és ez alatt a külföldön töltött pár év alatt sajnos fiatalon elveszítettük összes szülőnk, egyikőnknek él csak a testvére (de ő meg lehet,pont külföldre költözik,mire mi haza), tehát úgymond nincs családi kötelékünk már. Csukott szemmel rábökhetünk egy pontra a térképen,hogy akkor odaköltözünk.Szoros baráti kötelékünk sem volt mielőtt kiköltöztünk volna, de még azokban is csalódtunk,mert csak irigykedtek ránk (azért mert anyagilag valóban jobban ment sorunk,pedig direkt nem hivalkodtunk (ellentétben sok külföldi magyarral) de azt sosem látják,mennyi áldozatot is hoztunk érte..),és utóbb mindig csak mi kerestük őket,így ezzel lassan felhagytunk,azóta meg nyilván nem tudtunk magyarországiakkal kapcsolatot kialakítani. Az lenne a legjobb, ha olyan szakmát tanulnánk ki, amely által egy jó kis közösségbe kerülnénk, hogy embereket ismerjünk meg, újra gyökeret ereszthessünk,ne csak úgy legyünk ketten feleségemmel a vakvilágba, mint ahogyan most még vagyunk. És persze a gyerekünknek is stabil érzelmi hátteret adjunk, ne kelljen már költöznünk másik országba (vagy akár városba se) Elég,ha ketten havi 300 nettó körül (mai áron számolva) keresnénk, mindketten diplomásak vagyunk, két idegen nyelvet beszélünk.. jó lenne nem multinál robotolni,sőt, ellenkezőleg, érdekel akár kétkezi munka, vagy valamilyen vállalkozás kitalálása/megvásárlása is).


Van ötletetek, milyen irányban induljunk el? Ki az aki még tudna segíteni? Pszichológus? Pályaválasztási tanácsadó? Azt gondolom, ti, akik kicsit is bele tudják élni magatok a helyzetünkbe (és sok ismerősötök van, ráláttok az otthoni középkorúak foglalkozására), több gyakorlati tanácsot tudtok adni.


Kérlek titeket, mellőzzétek a fórumon külföld kapcsán a "hülye vagy, ha hazajössz" beszólásokat, érdemi tanácsokat,ötleteket várok. A hazaköltözésnek megalapozott racionális és érzelmi okai vannak, a kérdés nem az, hogy hazaköltözzünk-e vagy sem. Nyilván,ha 4 év múlva polgárháborús helyzet lesz, akkor nem oda költöznénk,hanem maradnánk itt és mindketten valami minimálbéres munkából tengődnénk (amíg otthon nem tör ki a béke, bár akkor már gyerekeink is ide szocializálódnak, és nagy hátrányuk lenne a magyar iskolarendszerben, stb.. ,így bízzunk abban,hogy 4 év múlva legalább rosszabb helyzetben nem lesz Magyarország, mint amiben most van).



2013. ápr. 20. 12:40
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
47%

Remenytelen 40 korul magyarorszagon szakmat valtani???

Hat en inkabb egy lakatlan szigetre mennek ott tobb az esely.

2013. ápr. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
63%
Ha vennetek egy tanyat es onnalatoak lennetek?
2013. ápr. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
28%
Magyarországnak vége, vissza ne jöjjetek!
2013. ápr. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
57%
Középkorúan, kisgyerekkel, pályakezdőként -némi protekcióval- kb.: utcaseprők lehettek.
2013. ápr. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
70%

Az a gond, hogy ami jól fizető állás van ahhoz több év (min 5) munka és bedolgozás kell.


Amik keresettek és "megfizetett" munkák, az a logisztikus, mérnökök (gépész, építés, közlekedés, villamos... stb)

De ezekhez többéves egyetem kell (min 3,5 év)


Aztán vannak vállalkozások, de ez régió és település függő is.


Sajnos az országban nincs pénz igazán, így a vállalkozásoknak nagyon nehéz. Az ember inkább megcsinálja a dolgokat egymagam, minthogy szakembert kérjen. Tehát a vállalkozásoknál is az megy jól, ahhoz alkatrészek vagy valami plusz kell az otthoni teendőkhöz pl. festék, barkács ilyenek.

2013. ápr. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
66%

"melyik szakmával lesz otthon is lehetőségem 40 évesen pályakezdőként elhelyezkedni? "


Politikus. Ha nincs gerinced, komoly karriert futhatsz be.

Vagy jogvédő...


Nem viccből írtam, én 40 vagyok, pár hónapja jöttem külföldre a családdal, mert úgy láttam, hogy otthon a korosztályom le van írva. A céghez ahol dolgoztam 30 felett nem is vesznek fel embert, mert olcsóbb a pályakezdő fiatal akit betanítanak. Volt kolléganőm 42, küldözgette mindenfelé az önéletrajzát, interjúra sem hívták be. Átírta a születési dátumát, a következő hétre 3 időpontot kapott.

2013. ápr. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
80%

az a baj, hogy 0-ról indulni pusztító luxus. A mai Magyarországban legalábbis. Pláne 40 évesen, amikor "öreg" vagy a munkavállalás terén.


Már a könyvesboltokba is kapásból 200 önéletrajzot küldenek be, a sima bolti eladó pozícióba. Sok a munkanélküli és kevés az állás. Tehát ha nincs valami olyan dolog, ami lenyűgözi a munkáltatót, akkor kb. esélytelen az egész.

2013. ápr. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
71%

40 éves kor körül csak akkor tudtok valamit elkezdeni, ha önálló vállakozást inditotok, de ezt szakképzettség és megfelelö összeköttetések nélkül gyakorlatilag lehetetlen.


A felhalmozott pénzetek nem sokáig elég, mert az infláció miatt rohamosan veszit az értékéböl.


Magyarországra gyereket vállalni igencsak problémás, mert sem az iskolarendszer, sem a társadalmi háttér nem megfelelö, gyakorlatilag semmi jövöjük sem lenne.


Ezen kivül - ezt lehet, hogy nem hiszed el, de tapasztalat -, nektek is igen komoly gond lenne akárcsak megkisérelni beilleszkedni a magyar társadalomba, életmódba. Idöközben annyira leromlott a helyzet közbiztonsági, erkölcsi meg emberi szempontból, hogy sokkal nehezebb lenne átállni, mint amikor valaki külföldre kerül MO-ról.


Nem irtad, hogy hol éltek, de hacsak nem valahol a harmadik világban, akkor ott mindenképpen magasabb szinten vannak az emberek, mint a magyarok.

2013. ápr. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
85%
azt mondod, van megtakarított pénzetek. kezdjetek vállalkozásba. nem csak azért, mert lényegében nem vennének fel titeket olyan helyre dolgozni, ahol minimálbérnél többet adnak, hanem azért is, mert ez rajtatok múlik (elég intelligens, talpraesett embernek tűnsz.) hogy konkrétan mire gondolok, én sem tudom, de találjatok ki vmit, ami érdekel, végezzetek!végeztessetek piackutatást ezzel kapcsolatban, aztán hajrá. És szerintem mindenképp Pestre gyertek. Én sok helyen laktam már az országban, de itt van a legtöbb lehetőség minden téren.
2013. ápr. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:

Nem hiszem el,hogy vége. És igenis lehetséges a szakmaváltás középkorúan is (még csak négy év múlva lennénk 40 évesek, éppen azért akarjuk már most elkezdeni a képzést).

Kérem ne menjen el politikai irányban a téma, direkt kértem,hogy ne legyenek "Magyarországnak vége" stílusú kommentek.


Teljesen komolyan, normálisan, nem provokatív szándékkal írtam ki ezt a valós kérdést ami régóta foglakoztat. Aki érdemben hozzá tud szólni, kérem hasonló szellemben írjon válaszokat is, akár privátban.


Az önellátó életformára gondoltam korábban én is, de mégis elvetettem, mert még fiatal lennék hozzá: szeretném,ha gyerekeim azt látnák, ha valami értelmes foglalkozásom van, emberekkel találkozok, nem csak egy tanyán élek... Persze nagyon szeretnék gyümölcsfákat, konyhakertet, hobbiállatot, pont ezért is költözünk Magyarországra, mert ott ezt megtehetem. De ezzel csak szabadidőben szeretnék foglalkozni.

2013. ápr. 20. 12:59
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!