Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért pont Magyarországon van...

Miért pont Magyarországon van feltűnően sok alkoholista?

Figyelt kérdés

Láttam ezzel foglalkozó statisztikát annó, és a szomszédainkat mind verjük alkoholizmus terén, de sok más országot is Európában.


Magyarországon miért, vagy mitől van ennyi alkoholista? Mert egyre többször azt hallani, hogy szülő alkoholista, egyre több apa vagy anya alkoholista stb.

Nekem is volt 4 alkoholista a családban....


Miért van ez?


2013. febr. 14. 21:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%
Mert még nem jártál Szlovákiában. (ezért gondolod igy XD)
2013. febr. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Jégtánc ***** válasza:
65%
Németországban sincsenek kevesen:D
2013. febr. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Na jó, de lakosságszámhoz viszonyítva.

Románia 20 milliós ország, még sincsenek annyian, mint itt 10millió emberből.

2013. febr. 14. 21:07
 4/18 anonim ***** válasza:
58%

Az oroszoknál sem járt még a kedves kérdező.

Gondolom egy hungarofób tizenéves... :)

2013. febr. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nem vagyok hungarofób, sem tizenéves.

De akkor miért egyre több az alkoholista, pláne szülő Mo.-n?

2013. febr. 14. 21:12
 6/18 anonim ***** válasza:
55%
Gondolom most azt várod, hogy mindenki leírja, hogy mert itt szarok a körülmények, nagy a munkanélküliség, stb. Te ezt mindet tudod, igazából nem tudom mi értelme van a kérdésednek.
2013. febr. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis adalék a kérdésedhez:


Az egy főre jutó alkoholfogyasztás évente, vagyis az alkohol-világranglista:


Moldova 18,22 liter/fő

Csehország 16,45 liter/fő

Magyarország 16,27 liter/fő

Oroszország 15,76 liter/fő

Ukrajna 15,60 liter/fő

Ezek a WHO adatai


Szóval igencsak az élmezőnyben vagyunk, sajnos. Még az oroszokat is megelőzzük, pedig ők aztán tudnak inni. :-) És pont róluk olvastam, hogy a várható élettartam a férfiaknál 58 év, pontosan azért mert mindenféle szir-szar alkoholt, főleg vodkát megisznak. Szinte teljesen mindegy, hogy milyen minőségű, csak alkohol legyen.


Hogy miért van egyre több alkoholista? Szerintem egyre igénytelenebbek az emberek, és egyre kevésbé érdekli őket a saját egészségük. Legalábbis a saját környezetemben ezt látom.


ui. Nemrég olvastam egy viccet, miszerint amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is. :)))

2013. febr. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Hát akkor én baromi szerencsés vagyok mert egy rokonom sem az.
2013. febr. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
100%
Hát előttem már megírták, miért van ez... De egyébként a világon mindenhol rengeteg az alkoholista. Züllik a világ, nincs mit tenni.
2013. febr. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg a frusztrált, önbizalom hiányos, gyenge ember. Nem tudom máshol milyenek az arányok, itt a környezetemben is rengetegen vannak. Jó lenne megoldást találni rá.
2013. febr. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!