Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiket illik felköszönteni...

Kiket illik felköszönteni anyák napján? Anya mellett nagyszülőket, dédit is?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 21. 11:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Minden nőnemű felmenő belefér, de elsősorban anyukádat.
2013. ápr. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tusom hogy elsősorban anyukámat!! Írtam is! De nem tudom illik e a többieket nem akarom hogy megsértődjenek.
2013. ápr. 21. 11:35
 3/11 anonim ***** válasza:
Nálunk nagymamát is fel szokás köszönteni.
2013. ápr. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem bántásból írom, de egy-két éve láttam itt egy hasonló kérdést, melyre érkezett a következő válasz: "Anyák napja, nem pedig ANYÁM napja." Gondolom ebből már egyértelmű az üzenet. :) De valóban, elsősorban a te anyukádat köszöntsd fel.
2013. ápr. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Anya, nagymamák, dédik, keresztanya.
2013. ápr. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én felszoktam köszönteni nagymamámat is. Szerintem köszöntsd fel őket.
2013. ápr. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Változó. Ki hogy szokta meg. Nálunk mindenki a saját anyukáját köszönti meg. De ha éppen otthon tudok lenni, a szüleimmel együtt átmegyek a nagyszülőkhöz is köszönteni. Más nőrokont nem szoktunk ilyenkor köszönteni, nem hívogatunk végig a családban szinte minden nőt, csak mert anyuka. Eddig nálatok ez hogy zajlott? Szerintem nem kell rajta változtatni.
2013. ápr. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk szokás volt a nagyszülőket is felköszönteni. Minden évben mentünk. És mi kicsiként boldog mamák napját kívántunk nekik. Nagyon örültek neki mindig!


Szerintem egy felköszöntés nem nagy dolog... legalább biztos nem bántódnak meg :)

2013. ápr. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
igen, anyát, nagyit, dédit. számomra ez teljesen egyértelmű.
2013. ápr. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Elsősorban nyilván anyukádat. Viszont nálunk gyerekként a suliban a nagymamák is eljöttek az anyák napi ünnepségre, így őket is felköszöntöttük. Hisz ők is anyák, még ha nem is a mieink, de végül is nekik köszönhetjük a mi anyukánkat is és ezzel megköszöni az ember ezt nekik is. És aki esetleg még ettől is tovább megy a rokonságban, az akár a dédit is megköszöntheti.


Amúgy én évek óta párkapcsolatban élek, férjnél vagyok és mi a férjemmel egymással kölcsönösen egymás anyukáit is fel szoktuk köszönteni, ezzel megköszönve magunkat egymásnak az anyukáknak. Szóval ki hogy szokta.:)

2013. ápr. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!