Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek mennyi idős...

Szerintetek mennyi idős korban illik gyereket vállalni és a a mai világban hány éves korig, hány csemetét vállalnátok be? Felsőfokú végzettség után, de nem túl sok kereset mellett azt gondolom az igény nem mindig kielégíthető. Ti hogy látjátok?

Figyelt kérdés
2009. nov. 6. 09:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
ilyen nincs hogy illik e vagy sem.a te életed nem igazíthatod az emberek elvárásaihoz.ez mindenkinek a maga döntése,joga.első gyerekem 20 évesen szültem és most van egy pici babám is,pedig 36 múltam.nagyon jó érzés ismét babázni és élvezem minden percét,egy percig se bántuk meg,hogy belevágtuk,sőt annyira kedvet kaptunk,hogy lehet,hogy még lesz egy 3.baba is.de ez még fontolóra kell venni,mert el is kell tartani,fel is kell nevelni egy gyereket.és bizony nem elég csak az én szeretnék érv.amikor 20 éves voltam,csak egy gyereket vállaltunk,mert építkeztünk,kezdő házasok voltunk első baba,szóval ugy éreztük 2 babát nem tudunk anyagilag vállalni,meg az erőnk is elfogyott,azóta el telt 17 év,és most minden adott,a ház,nem kezdő kapcsolat,nem első gyerek,van félre tett pénz,és állás is.szóval vállaltuk.és látom a 2 gyereken is a különbséget,egy nyugodt kiegyensúlyozott légkörbe született,és ő is ilyen.szóval nem kell az illik kérdést feltenni.ha illik,ha nem ha úgy érzed jöhet a baba,akkor hajrá,ha ugy érzed később tudod inkább vállalni,akkor se döntesz rosszul.sok sikert.
2009. nov. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%
Én 20 vagyok a párom 21!Ha nem vesztettük volna el a válság miatt a munkánk,már most lenne babánk!De így 24 évesen jön majd az első,29 a második,32 harmadik...és ha belefér vagy elbírja a pénztárcánk akkor 35 a negyedik!Szerencsére az én munkám olyan(most tanfolyam közben vagyok),hogy ott nincs 2-3 hónapos munka csak 1 próbaidő és utána végleges!Elég jól keres és ha szerencsém van ott fogok megöregedni!HA mindig nagyobb keresetre vágysz akkor sosem lesz babád...mi is albérletben lakunk és ott fogunk szerintem életünk végéig,hacsak nem nyerünk a lottón...és így is mehet(ne)!
2009. nov. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

A mai világban nagyon kitolódott a gyermekválalás ideje és ez szerintem nem a leg jobb. Harminc felett a kockázat is nő a veleszületett rendellenességekre (főleg 35 felett).

Én személy szerint mindenképp 30 előtt szerettem volna az első gyermeket - ez sikerült is 28 évesen megszületett a fiam. Most 31 vagyok és várjuk a kistesót.

Amúgy szerintem mindenkinek magának kell éreznie mikor érett meg rá, hogy gyermeke legyen, hogy mikor érzi úgy teljes szívéből, hogy szeretné!!

Több hasonló korú ismerősöm van aki most 30 felett vágna bele a babavállalásba, de nem akar összejönni nekik. (A 10-15 éves állandó fogamzásgátlás is beleszólhat szerintem + a stressz.) Nem lehet mindent a pénzre fogni, mi is sokáig azért vártunk, hogy majd jobb anyagi helyzetben vállaljuk, de mentek az évek és nem javult a helyzetünk. Belevágtunk és "túléltük"...járt némi lemondással de megérte!!!

Boldog babavárást minden kismamának!!


13h kismama

2009. nov. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%
első vagyok.semmi baj nem lesz attól,hogy 35 felett válal valaki babát.ez csak duma.én elmentem a dokihoz előtte,és megvizsgált,és azt mondta hajrá.csak a magzatvíz-mintavétel szorgalmazták,de az se kötelező.sokkal jobban viseltem ez a terhességem mint az elsőt,és a fiatalokat megszégyenítő módon egy hang nélkül szültem.semmi gond nincs azzal,ha 35 felett vállal az ember gyereket,pont ezekért az előítéletekért fél ettől sok nő,pedig nem kéne.veszélytelen,problémamentes terhességem volt.és 7 hónap próbálkozás után jött össze.szóval ne általánosítsunk itt sem.köszi.
2009. nov. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szia!Én 26 vagyok a párom pedig 31 lesz decemberben!Én év elején igértem meg neki h a 31.szülinapjára kap egy kisbabát!Hát a szülinapjára vagyok kiírva!:))

Viszont én a 30.szülinapom környékén szeretném a második bébit!Mikor a kislányunk már elkezdi az ovit!Persze ez csak terv,de majd azt is megigérem!:)

Szóval tényleg neked kell érezni,mikor van itt az ideje!De hidd el h a terhesség nagyban megváltoztatja a gondolkodásmódod,ha netán nehezen hagyod "félbe" miatta a karriered!Vagy még suli után vagy.De hidd el én annyira váron a csöepp drágámat,h a munka már nem is jár a fejembe!Van egy diplomám,de úgy terveztük a párommal,h még egyet megcsinálhatnék a babuci alatt!(úgyis ingyen van)Valamint van egy főiskolám,amiből sérülés miatt egy-másfél év hiányzik,és még azt is befejezhetem!

Szóval képezheted is magad...Hogy több lábon tudj állni utána!

Amúgy hány évesek vagytok?Mi miatt gondolkodsz ezen a témán?

Üdv 36 hetes km

2009. nov. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Én 29 vagyok a férjem 33 és most várjuk az első babánkat. A mai világban már nincs szerintem illik nem illik kérdés gyerektémában. Ezt mindenkinek magának kell tudni. Mi szerettünk volna a gyermekvállalás előtt megteremteni a lehetőségekhez képest "mindent", valamint együtt élni, csak kettesben, élvezni az életet, amíg fiatalok vagyunk mindenkitől és mindentől függetlenül. Szóval mi nem bánjuk, hogy ez nálunk kicsit kitolódott időben. Mi csak egy babát tervezünk, anyagi okok miatt nem mernék bevállalni még egyet. Mi úgy vagyunk vele, hogy inkább egynek adjunk meg a lehető legtöbbet, mint ha már több gyerek van, ott valami vagy valaki biztosan háttérbe szorul, ha nem megfelelőek az anyagi körülmények.

A környezetünkben van több példa arra, akik a 20as éveik elején vállaltak gyereket, ismerek olyat, aki már bőven elmúlt 30 az első babánál, remélem mi megtaláltuk az arany középutat.

De persze mindenki más, mindenkinek más a fontos az életben, mások az igények.

2009. nov. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szia.Én 28 vagyok,férjem 37.Most várjuk az első babát.Van lakásunk,jó pár évet töltöttünk kettesben és sokat tudtunk utazni is.Most éreztük azt,hogy itt az ideje!

Szerintem akkor kell babát vállalni,amikor mind a ketten úgy érzitek,hogy itt az ideje.Én is egyszerűen úgy éreztem,hogy anya szeretnék lenni és most nagyon boldog vagyok!

2009. nov. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

én például úgy látom, hogy a tanítói társadalom külön elbírálást érdemel. Tanítóképzőt végeztem, ott divat volt a diplomaosztó után 1-2-3 éven belül férjhez menni, gyereket szülni. Sok osztálytársnőmnek már két gyermeke is van. 28 vagyok, a férjem 30. Most várjuk az első babát.


Szerintem sem attól függ a dolog, hogy mi illik és mi nem. Nekünk fontos volt, hogy külön élhessünk mindenki mástól, legyen saját kocsink és saját lakásunk. Mostanra értük el ezeket a célokat. Úgy tervezem, hogy 28 évesen szülöm az elsőt, 30 évesen a másodikat és 32 évesen a harmadikat. Van, aki nem akar kicsi korkülönbséget a két gyerek között. Nekem ez így lesz kényelmes, de persze bele sem mertem volna vágni 3 gyerekbe, ha a párom nem keresne jól. Én is szeretem a munkámat, bár keveset keresek. Belefáradtam, kell az újítás. Most egy ideig anyuka leszek, közben befejezem az egyetemet és segítem a férjemet a saját munkájában.

2009. nov. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásaitokat,

egyik kérdezőre válaszolva: én 26 a párom pedig 28 éves,

2 éve dolgozom, és a mai világban saját erőből nehéz saját lakásba gondolkodni még egy ideig. Írtátok a korotokat, én is így érzem, hogy 30 körül sőt, később sem késő, ha akkora határozza el magát az ember. Bár szeretném /szerettem volna/ fiatalon bevállalni, várni kell még egy kicsit a gyűjtögetés miatt, és gondolom ezzel a dilemmával többötök is találkozott.

2009. nov. 6. 11:39
 10/16 anonim ***** válasza:

A párkapcsolat szemponjából jó,ha tudtok egy kis időt kettesben tölteni.Nem jó ha rögtön jön a baba.Legalábbis az én környezetemben szinte mindenki elvált már,akik rögtön bevállalták a babát.Nem vagy még elkésve semmivel!

Szólni fog az a "belső hang"!Nyugi!

2009. nov. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!