Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bízhatok benne ha már annyiszo...

Boldogság Bár kérdése:

Bízhatok benne ha már annyiszor csalódtam? Az igaznak vélt szerelemet hogyan is kell megélni?

Figyelt kérdés
lassan 10 éve vagyok az első szerelmemmel, összeköltöztünk és majdnem minden működik is. én 1 évvel korábban költöztem egy városba az alatt az év alatt kellett először csalódnom benne és a legjobb barátnőmbe (neki falazott) megbékéltem, mert úgy gondolom minden ember megbotlik. Amikor másodjára volt ez a dolog a szemembe hazudott, hogy nem történt semmi, de 2 hét múlva rájöttem, hogy megint csúnyán átvert... , de mikor együtt vagyunk semmi probléma nincs, mert ezek a dolgok a szülőfalunkba történnek. mikor egyedül megy haza gyomorgörcsöm van, h mi fog történni és ha történik is valami Ő azt elmondja-e. rendszerint abból van a probléma mikor haza megyek én is és kiderülnek a hazugságai hol picike hol nagy.. Soha nem csalt meg (én sem) ha megkérdezem miért nem őszinte azt feleli fél velem Őszinte lenni mert veszekszem.. DE NEM tenném ha nem hazudna... most külföldön van munka miatt és kértem had gondoljam át ezeket a dolgokat. Tudom, hogy Őszintén megbánja, de meddig lehet elmenni úgy hogy ne a rosszra gondoljak és bízzak benne és őszintén boldogok, szerelmesek lehessünk. Mit tegyek? életvidámból már csak az egypontba révedő lettem. Ha folytatja a hazudozást abba is bele halok és ha elhagyom abba is!

2013. ápr. 24. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez a tipikus ördögi kör, nálunk is ez ment pár évig. Azért nem vall be neked mindent, hogy ne veszekedj vele miatta, te meg azért veszekszel vele, mert nem mond el mindent.

Erre az a megoldás, hogy mondd neki, nem veszekszel vele, ha elmond valami olyasmit, csak szépen megbeszélitek. És a lényeg: ezt tartsd is be! Ha sérelem ér(nyilván nem megcsalás, hanem kisebb dolgok, amiket említettél), ne zúdítsd rá, hanem maradj higgadt, és inkább azt értékeld, hogy őszinte volt. Beszéljétek meg, puszi-puszi, békeszex, aztán mindenki boldog. Ő erre azt fogja látni, hogy nincs súlyos következménye, ha elmond neked valamit, nincs vita. És nem fog többé eltitkolni semmit, mert tudja, hogy nem éri meg, és szerintem szeret téged. Nálunk ez bevált.

2013. ápr. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ez volt az elsőknél. mondtam neki, hogy nem baj csak szeretném tudni mikor hol és mit csinál... Mondtam ha elmondja most akkor ennyi és tudom, de ha nem akkor... Nyugi nem volt semmi olyan amit nem mondtam el és szeretlek és bumm minden kiderült :( Már nem tudok hinni neki, mert nem engedi...Őrülten fáj, hogy ilyenné lettünk
2013. ápr. 24. 15:04
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnek igaza van. Ez egy ördögi kör, aminek 3 fajta kimenetele lehet:

1) együtt megoldjátok a problémát

2) hánykolódtok mindketten végeláthatatlan időkig

3) valamelyikőtök kiszáll a buliból előbb-utóbb


És a gond az, hogy: nagyon sokan kergetik az 1)-est, nem veszik észre, hogy tulajdonképpen a 2)-esben vannak és eszükbe sem jut a 3)-as, pedig sok esetben célszerűbb megoldás volna. Vannak dolgok amiket nem lehet helyrehozni, persze ezt nem szereti senki hallani, de aki már átélt bizonyos dolgokat az tudja, hogy egy kapcsolat legalább 2 emberen múlik- ha pedig azt tapasztaljuk, hogy a másik személy semmilyen jelet nem ad a változásra vagy az újrakezdésre, akkor jobb, ha a hajónkat elsüllyedtnek tekintjük és egy új irányt adunk az életünket.


Felesleges sínylődni egy olyan helyzetben, ahol " se veled, se nélküled " állapot áll fenn- mire jó az ? Itt nem arról van szó, hogy nem tudnánk a másik nélkül élni, hanem arról, hogy nem tudunk a másik MELLETT élni, és azt, hogy nem volnánk képesek elhagyni, csak saját magunkkal próbáljuk elhitetni azért, mert félünk akár a magánytól, akár az önállósodástól, akár az új szingli élettől, meg bármi egyébtől.

Mert kényelmesebb valaki mellett maradni még akkor is, ha közben rengeteg dolog ment tönkre közöttünk- kényelmesebb, de semmiképp sem okosabb hozzáállás.

Az emberek ritkán mernek olyan döntéseket hozni, amelyek szakítással, továbblépéssel és újrakezdéssel kapcsolatosak- de akkor nem kell csodálkozni azon, hogy valamit évekig erőltetünk és továbbra is ugyanazt a nyomorúságot kell átéljük.

2013. ápr. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értem, hogy mi történt, mi az a "falazás" jelen esetben.
2013. ápr. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
igazából nem is ez a lényeg hanem, hogy nem tudom bízhatok-e benne? vagy véget vessek neki? a falazás: olyan dolog történt a párommal aminek én ellene vagyok, de ha tudom nem fájt volna. Ezt a dolgot tudta a legjobb barátnőm és, hogy mi volt akkor. Inkább nem mondta el nekem a barátnőm és a páromnak adott ezzel egy védelmet. Ezáltal mind kettejükben csalódtam. A legelső alkalom volt ez amin túl is tettem volna magam ha a párom ezt nem játszotta volna el többször...
2013. ápr. 24. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!