Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » SOS! Az anyám kitalált egy...

Dress9dora kérdése:

SOS! Az anyám kitalált egy olyan hülye dolgot, hogy ahányszor én nemet mondok a kérésére, húz egy vonalat egy papírra, vagy megjegyzi, és annyiszor ő is nemet fog mondani az én kérésemre. Mit tegyek? Bele fogok őrülni?

Figyelt kérdés
Pedig én ha azt mondom anyukámnak hogy 5 perc akkor az 5 nem 5 és fél!ha tíz,ha kettő,mindet betartom,ő mindig vonalaz!Vagy más kérésekre is.Pakolj össze a szobádba pl-na én erre beleteszem a helyére amit úgy gondolom hogy szükséges,azt hagyom,amire azt mondom,hogy ezt kell hogy lássák,vagy hogy itt maradjon.Ezért is húz egy vonalat.Kapcsold ki a laptopod-én erre 5 alatt mondok egy számot hogy annyi perc múlva megyek én kikapcsolom.De nem,ő húz egy vonalat.Meg ilyenek.Kérlek,segítsetek,mert ebbe én már beleőrülök!Köszönöm!
2012. okt. 15. 09:46
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
54%
Anyukádnak kezelésre lenne szüksége az tuti....
2012. okt. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
59%
Ne foglalkozz vele, tudatosan mondj nemet minden kérésre, meg fogja unni egy idő után. Ne hagyd, hogy elhatalmasodjon rajtad az "őrület" érzés, ez a legfontosabb.
2012. okt. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
53%
Haat,ebbe en is beleörülnek.Ez igazan nem normalis,nagyon gyerekes,vagy kezeles,vagy egyszerüen kapcsold ki az agyad,ne vedd figyelembe,ne is gondolj ra,es ne reagalj ra,csak csinalja a dolgat,talan egyszer megunja,de ha valami hiba van nala,ez ugy nem fog elmulni.
2012. okt. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
86%

Persze ez így egyoldalúan leírva nyilván furán hangzik, de valószínűleg az anyuka sztorija is érdekes lenne. Talán a rengeteg "jó, majd megcsinálom, jó majd elpakolom, jó, majd, majd, majd... " válaszból lett elege. Vagy abból, hogy a gyerek meg se mozdul otthon, hogy bármit segítsen, de ha elnyikkanja magát, hogy kéne valami neki, akkor azonnal ugrani kell...


Az éremnek mindig két oldala van. Ettől még a módszer elég érdekes, de elképzelhető, hogy más, emberi kérés vagy megbeszélés hatástalannak bizonyult.

2012. okt. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
56%
A vonalhuzogatas gyerekes, de anyukád arra szeretne csak rávilágítani, hogy első szóra szót kell fogadni a szuleidnek
2012. okt. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
63%
Nekem tetszik az ötlet, nekem is ezt kellett volna csinálni a gyerekekkel, sajna már késő. :)
2012. okt. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem meg pont jó módszer. Nyilván még gyerek vagy és nem használt az elbeszélgetés stb.. így lesüllyedt a te szintedre. Gyerekkel már csak gyerekesen lehet viselkedni.

A laptopra meg csak annyit ha szól hogy kapcsold ki akkor nem majd 5 perc múlva hanem rögtön.biztos már régóta ott ülsz. Örülj neki hogy vonalaz és nem szíjat hasít a hátadon, mert sajnos vannak olyan szülők is.

2012. okt. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
74%

anyámnak volt egy jó mondása tinikoromban: valamit valamiért.

ha megkért egy fontos dologra, és én húztam a számat, akkor megjegyezte, és amikor nekem lett volna szükségem valamire, akkor felhozta.

egy idő után megtanultam, hogy merre hány méter.

persze itt nem arról van szó, hogy ha kiszakadt a cipőm, akkor nem kaptam másikat, de ha egy mp3 lejátszót szerettem volna, akkor nem biztos, hogy első szóra ugrott a boltba.


ha felfogod a kicsi agyaddal, hogy anyád érted gebed egész nap, te pedig képtelen vagy arra a minimális dologra, h otthon segíts, akkor nem csak vele van a baj, hanem vele is.

próbáld meg kitakarítani a lakást külön kérvény nélkül. meg fogsz lepődni, de sztem megdicsér majd, amikor hazaér.

2012. okt. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
78%

Nem te vagy a "hunyó" ? Talán túl gyakran tagadod meg a kéréseit? Lehet , hogy Édesanyád tanácstalan , végső elkeseredésében fordult ehhez az eszközhöz !

Ha képesek vagytok még szóbaállni egymással , és okkal tartod szigorúnak ,vagy indokolatlannak ezt a "bánásmódot " ,akkor csüccs le Vele , próbáld kitudni , hogy miért teszi , amit tesz! Érted-e , ellened -e és mit remél ezáltal elérni ! Kérd , fejtené ki ,mivel érdemelted ki ezt a csöndes terrort , módszerét miért tartja célravezetőnek! Két pont között a legrövidebb út az egyenes , anya-lánya kapcsolatot mégsem lehet strigulákból építeni. Kompromisszumok is szükségeltetnek ahhoz. Mindkét részről...

2012. okt. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
86%
Kifejezetten jófej anyukád van. Vita nélkül megold egy ilyen nehéz problémát, hogy soha nem fogadsz szót, csak az időt húzod. Örülj, hogy ilyen humánus módszert választott, néhány kisgyerek itt a Gyakorin ennél kevesebbért komoly büntetést kap.
2012. okt. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!