Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek a cuccaival?

Mit kezdjek a cuccaival?

Figyelt kérdés

Nagynénikém nem olyan rég költözött külön tőlünk és rengeteg számára felesleges holmit hagyott itt, amit ki szeretne dobni (zoknik, ágynemű, stb).

Sajna ezek a holmik nekünk se kellenek, de irritál a gondolat, hogy ennyi minden kárba vész, holott néhány embernek talán szüksége lehet rá.

Tudnátok olyan (lehetőleg baranya megyei) szeretetszolgálatot, vagy hasonló intézményt, ahova ezeket elvihetem, vagy elküldhetem?

A válaszokat előre is köszönöm!


(Bocsánat, ha rossz kategóriába írtam)



2013. ápr. 28. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Ruhagyűjtő konténereket lehet találni szinte minden városban. Ezekbe mehetnek ruhák. Kérdezz körbe a nagy családban, hogy nincs-e valakinek szüksége rá, mi így is szoktunk ajándékozni, volt hogy senkinek nem kellett, de másodunokatesóm egyik osztálytársa olyan szegény volt, hogy azt mondták, hogy ha nekik is odaadnánk, akkor igazán rászorulnak, jó helyre kerülne. Tehát ismerősökön keresztül is lehet adományozni.


Karitatív szervezeteknek is lehet adni. Valamelyik egyháznak, ők tudják kinek jönne jól, esetleg vöröskeresztnek.

2013. ápr. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

a vöröskeresztnek minden városban van képviselete, keress rá a neten a városod neve vöröskereszt szókapcsolattal, sztem tuti kiad valami használhatót.

konténerbe max akkor dobnám, ha már nagyon használhatatlan lenne. a párom nagymamájának a cuccait dobtuk olyanba, ami a tesconál is van. sajnos azok már vállalhatatlanok voltak.

ha jobb állapotú ruhák lettek volna, akkor tuti valami segélyszervezetnek adom, mert én sem szeretek pocsékolni.

2013. ápr. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi a helyi idősek otthonába küldtük a felesleges holmikat, szívesen fogadtak mindent.
2013. ápr. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért vállalhatatlan és használhatatlan ruhákat már konténerbe sem illik dobni, ezt azért tisztáznám!
2013. ápr. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Családsegítő vagy védőnő biztos van ott is ahol laktok. Őket kérdezd meg, ismerik az összes rászoruló családot, hogy hol mire van szükség. Ha idősebb ember holmijairól van szó, akkor én is egy önkormányzati idősek otthonát ajánlom. Nálunk pl. kijöttek amikor mondtuk, hogy nagyi már nem él, és lenne egy csomó minden, amit odaadnánk, de nem tudjuk mire van szükség, és még olyanokat is elvittek, amit lomtalanításba akartunk dobni (öreg bútorok, konyhai eszközök stb...)
2013. ápr. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ilyen helyekre lehet: családsegítő, vöröskereszt, védőnő. Esteleg vannak az ilyen szeretet szolgálatok mint a máltai szeretet szolgálat.
2013. máj. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Na, a máltai szeretetszolgálatot többet ne ajánljátok nekem. Rákerestem a legközelebbi városra, ahol van ilyen (és ahova el tudnám juttatni úgy, hogy megy rá egy csomó pénzem az odaút folyamán) és felhívtam őket. Hát kezdetnek kisípolt és egy kedves női hang közölte, hogy a hívott számon előfizető nem kapcsolható. Háromszor próbáltam újra (más-más időpontokban), ugyanez.

Felkerestem jobb híján a központot. Egy kissé türelmetlen úriember elérhetőségként ugyanazt a számot adta meg és közölte, hogy azon az "állomáson" nincs állandó szolgálat. Mondom oké, de mobilszám van megadva az oldalon és egy nőnek a neve. Én ezt csakis úgy tudom elképzelni, hogy akkor azé a hölgyé a mobil...tehát három próbálkozás alkalmából legalább egyszer minimum ki kellett volna csörögnie... Hagyjuk. Kérdeztem elfogadnak-e csomagokat (ruhákat ugyebár, ágyneműt, stb-t) és hogy hova tudnám küldeni. Azt mondta nem tudja... -.- Jó kis rendszerük lehet...


Mindezt nem írtam volna le, ha nem találkozom egy hajléktalannal pár napja. A sors úgy hozta, hogy elbeszélgettem vele és szóba került ez a bizonyos szolgálat. Cirka negyed óráig beszélgettünk, de akárhányszor beszélt róla, egy pozitívumot se tudott mondani. Azt mondta nem foglalkoznak velük igazán és mindenki (még a személyzet is) nagyon ellenszenves az irányukba. Ha pedig többször megy oda segítségért (mondjuk heti 2 alkalommal, mert nem akar a télen megfagyni, vagy éhen halni), akkor az ottani vezetőség (akik közt egy pap is van) már megjegyzéseket tesz és rossz szemmel néznek rá.


Tudom, hogy nem egy eset alapján kellene megítélnem a szervezetet, de ezeket hallani elég durva volt. Egyáltalán nem így képzeltem el az ottaniakat.

2013. máj. 18. 14:07
 8/9 anonim ***** válasza:
Vatera.
2013. máj. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy ott sok rászoruló/hajléktalan nézelődne...
2013. máj. 19. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!