Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz minta elsajátítása egy...

Rossz minta elsajátítása egy szülőtől?

Figyelt kérdés
Végig gyerekkorunkban azt hallottuk, láttuk, hogy anyunk panaszkodik a munkatársaira, apu ivott, ők elváltak rég, utána is ilyeneket talált. Amikor hasonló problémákkal azaz munkahelyi konfliktusokkal, lakótársal való problémát mesélek, nekem áll anyu, hogy mert nem állok ki magamért, stb, közben hazajövök lazulni, és csak a feszkót kapom. Nem ingyen vagyok itthol, bevásárolok. Tökre szarul esik, nem érzem, hogy jó mintánk lett volna, és mégis úgy csinál, mintha ő jót akarna, de ez nem megy így egyik pilláról a másikra. Bárcsak jobban tudnám kezelni a konfliktusokat. Én kezelem, csak ha látom, hogy nincs "kivel" beszélni megpróbálom adott esetben pl a közös képviselőre bízni, mert másoknak is vannak gondjai az illetővel. És anyu ahelyett, hogy támogatna, néha gúnyolódik, stb. Mit szóltok?
2013. ápr. 29. 09:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Rossz mintát egyértelműen át lehet venni és a gyerek alapvetően a környezetéből tanulja meg, hogy kezelje a konfliktusokat. Ha nem lát erre jó megoldást, ő sem fogja tudni, mit csináljon. Kezdj el pszichológiai témájú könyveket olvasni, esetleg járj el valamilyen tréningre. (sok egyetemen, vagy ehhez kapcsolódó szervezetnél tartanak ingyenes párkapcsolati "tréningeket", előadásokat, érdemes lenne utánajárnod a lehetőségeknek)

Anyukád viselkedését jó eséllyel nem fogod tudni megváltoztatni (vagy csak nagyon nehezen), de megtanulhatod kezelni a helyzetet, meg alapból a konfliktusokat.

2013. ápr. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen szoktam olvasni meg nézni ilyeneket, és tudom, hogy mi miért van, csak most az kellene, hogy ne legyek baxogatva, mert attól nem fogom szemtől szembe felvenni valakivel a kesztyűt, mert baxogatnak. Miért venném, ha van rá jogos személy, aki intézkedhet. De nem okosabb mint olyannal vitázni aki amúgy késeléssel fenyeget sok embert? Nem tudom ez miért olyan hihetetlen, hogy most talán igazam is lehet.
2013. ápr. 29. 09:56
 3/6 anonim ***** válasza:
Meg kell tanulnod kiállni magadért. És ezt nem a késeléssel fenyegetőre értem, hanem Anyukádra. Hoztál egy általad jónak ítélt döntést (tényleg az), akkor ki kell tudnod állni mellette. Anyukáddal szemben kellene kezelni a konfliktust és nem azt várni, hogy majd Ő nem mondja el a véleményét, hanem meg kell tudni védeni a sajátodat.
2013. ápr. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De hamar leógatja az embert, hogy ez volt a másik helyen is velem, meg ilyenek, de ott is megbeszéltem az illetővel, csak nem mindig figyelt oda, mert sokat dolgozott és gondolom tett rá arra amit kértem. Csak nem tudom miért jó most "zavarni" engem visszafele arra a helyre, mikor direkt kértem, hogy amíg le nem cseng a kitétele onnan a srácnak addig ne kelljen feszkóba lennem. Amúgy igazad van ksözi.
2013. ápr. 29. 10:23
 5/6 A kérdező kommentje:
De tényleg, ha az ember csak ennyire képes kiállni magáért, akkor mit tud tenni? Most ha a szép szó nem használ mondjuk utána csak az ököl van, vagy inkább az ember megy el arrébb, de erre mondja anyu, hogy mindig ezt csinálom. Pedig csak nem akarok az ökölhöz nyúlni, mert annak nincs értelme, itt sem lenne, a hátamat meg nem akarom folyton nézni, hogy ki támad be.
2013. ápr. 29. 10:36
 6/6 A kérdező kommentje:
Mert más ha az embert megtámadják vagy a családját, az más. De úgy konfrontálódni, hogy valszeg a másiknak ilyen meg se kottyan és lehet erre vár, szerintem felesleges. de ha van aki mást gondol írjon.
2013. ápr. 29. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!