Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tennél, ha anyósod úgy...

Mit tennél, ha anyósod úgy viselkedne nálad, minta ő lenne otthon?

Figyelt kérdés

Ma eljött hozzánk anyósom, hogy egy kicsit babázzon. 1 éves a lányunk. Közben beállított néhány rokon, akikkel előzetesen - a mi tudtunk nélkül - megbeszélt egy találkozót. Megérkeztek és kérdezték, hova lehet letenni a cipőt( az előszobában álltak). Mondom nekik, hogy itt bárhova tehetik. Erre anyós nagy hanggal: "ugyan nehogy levegyétek, itt mindenütt kő van, nem maradhat a cipő!"

Igaza van végül is én takarítok, nem ő :) Körbejárták a házat, mindenhova bekísérte őket, még az én hálószobámba is, megnézték a fürdőszobát, mindent, éppen csak a fiókokba nem néztek be, de nem szóltam semmit ez még éppen belefért, csak nem örültem túlzottan. Aztán elkezdte sztárolni a férjemet, hogy itt mindent ő csinál, minden az ő ötlete volt, mindent egyedül valósított meg. Pont úgy viselkedett, mintha a fia egyedülálló lenne és én csak itt laknék albérletben, pedig sok mindent én is a saját kezemmel csináltam a házban. Persze volt nagy ájuldozás, meg csodálkozás, hogy az én férjem egy igazi csoda. Én akkor egy senki és semmi vagyok? Ilyenkor szóljak be a mamának?



2012. jún. 1. 20:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
sz*rnék az anyós fejére nagyot és boldogan élnék a férjemmel
2012. jún. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem túl dramatizálod a helyzetet.
2012. jún. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Már az elején mondtam volna, hogy cipőt le, a szobák tabuk, és elnézést, de egyáltalán ki hívta magukat? Ja, a mama! Akkor tessék kifáradni, 3 utcával lejjebb lakik, és megy is magukkal.
2012. jún. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Jubilee ***** válasza:
87%
Beszólni nem érdemes, mert elmérgesíted a helyzetet. Esetleg finoman meg lehet mondani, hogy az 1 éves kicsi miatt nem örültél, hogy cipőben jöttek be a lakásba, mert egy ekkora gyerkőc még előfordul, hogy mászik. Nekem is sokszor nem esnek jól dolgok az anyósomtól, apósomtól, nyelek egyet és ennyi. Ha valami nagyon rosszul érint, a férjemnek elmondom, s ő beszél a szüleivel.
2012. jún. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

Azért nem ilyen egyszerü ez ahogy a 3-ik leírta. Anyós még is csak a férjünk anyukája.


Egyszerüen én mondtam volna hogy nem volt szép csak úgy ide hozni, és azért ha legközelebb ilyet tervez szoljon.


Persze hogy sztárolta a kisfiát de én büszkén bologattam volna mellette, mert én mindig büszke vagyok a férjemre.


Cipöt is elintáztem volna hogy azért nem örülök, hogy a szobákba azzal mennek.

2012. jún. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

Az én volt anyósom pont ugyanezt csinálta, ajnározta a kicsi fiát, hogy mindent ő csinál, mindent ő teremtett meg, a nagy igazság pedig az volt, hogy én három állásban dolgoztam párhuzamosan, mert a fiacskája a saját öltözködésére fordította a fizetését, én meg fizettem a rezsit és a többi költséget. Soha nem szóltam be, 12 évig tűrtem, mint a birka.

Én azt javaslom, finoman és félig viccesen, de azért érezhetően direkt szándékkal jegyezz meg néha valamit, ami arra vonatkozik, hogy igenis te is odateszed magad!

2012. jún. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

3. as vagyok.

Lehet, nekik nem egyszerű, de nálunk történt hasonló, azért írom le.

Ott a férjem tette meg, pedig neki anyja, de már nála is betelt a pohár, mikor anyuka jött, kabát repült, barátnőit hívta, kávét tegyél főzni, aranyom, mert jön a Lonci barátnőm, huh, mekkora itt a por, a nappaliban leszünk a babával, ne zavarj nagyon...

Na, akkor repült a mama Loncistul. Azóta is meg van sértve. Kiderült, azért tette, mert nála akkora volt a "rend" hogy mozdulni sem lehetett.

2012. jún. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%
Vágd ki a francba máskor
2012. jún. 2. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%
Én is szépen elmondtam volna anyósnak és vendégseregnek, hogy a gyerek most fáradt és tessék a találkozót anyósnál megejteni. Ja, a szobák pedig nem anyós magánterülete, viszontlátásra :)
2012. jún. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%

Ez sajnos csak álom, hogy jól beolvasunk nekik...legalábbis én nem mernék. Nem tudom eldönteni, hogy illemtudó vagyok, vagy csak simán beszari. Biztosan vérig sértődne, elmondana mindennek, minimum hálátlannak nevezne, úgy csűrné-csavarná a dolgokat, hogy neki legyen igaza, és nekem "kellene" bocsánatot kérnem. Na, ehhez semmi kedvem.


Én a helyedben ugyanolyan hangosan mondtam volna, hogy de, mégis vegyék le a cipőt a gyerek miatt. Ez nem vita tárgya. A többit meg lenyeltem volna, és nagyon örültem volna, mikor végre elmennek a kedves vendégek.


Sok türelmet kívánok a porhanyóshoz!

2012. jún. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!