Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem hasonlítunk?

Miért nem hasonlítunk?

Figyelt kérdés

Az iker 7/F szőkék én 12/L barna a nővérem 16/L vörös, a báttyám 19/F barna hajú.

Eggyek a szüleink. És még is különbözünk. Miért nem hasonlítunk?


2013. ápr. 29. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a dolgok generációkra visszamenőleg öröklődhet. Lehet valamelyikőtök nagymamája, dédnagypapája vörös/szőke volt, ezért lett a tesód vörös/szőke. Vagy vmi ilyesmi :)
2013. ápr. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk senki nem göndör, csak én. Nagyapám egyik lánytestvérére volt az, rá hasonlítok.
2013. ápr. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet,hogy hasonlítotok,csak elsőre nem tűnik fel. Én és az öcsém egymás szöges ellentétei vagyunk, én:világos bőr,haj, és kék szemek. Ő:Kreol bőr,barna haj és szemek.

Az orrunk és a szemünk/szemöldökünk formája hasonlít. De akik ismerik apum szüleit megrögzötten állítják,hogy tesóm tiszta nagypapa, én pedig nagyira hasonlítok.

A hasonlóság,nem feltétlen a feletted levő generációból jön, lehet te pont az ükanyádra hasonlítasz,míg a bátyád valamelyik nagypapira ütött és így tovább :) A genetika eléggé bonyolult és az embereknél kifejezetten nagy a variáció lehetőség.

2013. ápr. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Igazuk van az előttem szólóknak, amiket leírtak, azon kívül én már csak a postás bácsit tudom elképzelni, mint más lehetőséget :)
2013. ápr. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A genetika olyan mint egy pakli kártya,

mindenki ugyanaból a pakliból kap mégis mindenkinek mások a lapjai.

2013. ápr. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Eggyem meg a helyesírásod! :)

Na de milyenek a szüleitek? És egészítsd ki az egészet mindenki szemének színével!

Tanultátok már az öröklődést az iskolában?

De ugye nem azon aggódsz, hogy mégsem mindenkinek ugyanaz az apja/örökbefogadtak, stb.? Ha igen, akkor inkább beszéld meg a szüleiddel az aggályaidat!

2013. ápr. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ismerek egy családot, ahol a négy gyerek négy különböző vércsoportú, ráadásul a lány Rh-negatív. Ez a genetika vicce, ugyanúgy, mint a ti esetetekben.


Nem kell túlragozni. A következő generációban lehetnek nagyon hasonló emberek, illetve egy-egy testvér gyerekei ún. keresztben hasonlóak lehetnek (pl. a fiú lánya és a lány fia annyira hasonlíthatnak egymásra, mintha édestestvérek lennének, holott csak unokatesvérek).

2013. ápr. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!