Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi történik, ha a gyermekelhel...

Mi történik, ha a gyermekelhelyezési és gyermektartásdíj megállapítására szóló bírósági idézést az alperes (apuka) nem veszi át, s nem jelenik meg a tárgyaláson? Megtartják nélküle a tárgyalást, vagy tovább húzódik az ügy?

Figyelt kérdés

2013. máj. 7. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha "nem kereste" jelzéssel érkezik vissza, akkor szabályszerű az idézés, és megtartják a tárgyalást, igen.


Ha pl. "elköltözött", "címzett ismeretlen", "elégtelen címzés", vagy hasonló, akkor nem tudnak tárgyalást tartani, újra kell idézni. (Lakcímkutatás kellhet, vagy akár gondnokot kérni, hirdetményi kézbesítést, stb.)

2013. máj. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Megtartják a tárgyalást nélküle is. Az esélyei a gyermekelhelyezesre igencsak lecsokkennek ezután.
2013. máj. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt semmi képen nem szeretném, hogy az ügy elhúzódjon. Mivel közös gyermekemmel szó szerint elszöktem a bántalmazások miatt, igyekeztem minden kapcsolatot megszakítani vele. Jelenleg a családvédelmisek közreműködésével heti egy órát találkozhat felügyelet alatt a fiunkkal, de erre a találkozóra sem én viszem el. Úgy tudom, hogy a volt közös albérletünkből elköltözött, s nem vagyok benne biztos, hogy az állandó lakcímére érkező idézést át tudja venni. Vajon ez milyen irányban befolyásolja majd az ítélethozatal gyorsaságát? Lehet, hogy egyszerűbb lenne, ha én üzenném meg neki a tárgyalás időpontját, hisz én már tudom, de ő még azt sem hiszi el, hogy valóban beadtam a bíróságra a papírokat.
2013. máj. 7. 21:55
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak előnyöd származik abból, ha nem megy el.
2013. máj. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!