Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen esetben kérhető a...

Milyen esetben kérhető a közvetlen bírósági letiltás gyermektartásdíj nem fizetése esetén?

Figyelt kérdés

Az én esetemben a bíróság meghozta az ítéletet, de az apuka már két hónapja nem fizet. A számlaszámát nem tudom, viszont saját vállalkozása van, aminek tudom a számlaszámait. Azt a számlát is terhelhetik vagy csak a fizetéséből vonható? Egy személyes vállalkozás, melynek ő a vezérigazgatója.

Köszönöm a válaszaitokat!!!



2012. okt. 13. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:
6. hónap nem fizetés után kérheted, hogy a bíróság előlegezze meg és tőle majd levonják.
2012. okt. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Szia! Az első válaszoló sajnos nagyon nem jól tudja, ez abszolút nem így van, éppen fordítva! 6 hónapon túli tartásdíjat csak törvényben meghatározott feltételek fennállása esetén érvényesíthetsz, amiket neked kell bizonyítanod. A Vht. így szól erről:

14. § Tartásdíj (...) behajtására elrendelt végrehajtás esetén a végrehajtható okiratot a lejárt, 6 hónapnál régebbi tartásdíjrészletekre nézve akkor lehet kiállítani, ha a végrehajtást kérő valószínűsítette, hogy

a) a tartásdíjhátralék az adós rosszhiszemű magatartására vezethető vissza, vagy

b) annak érvényesítését alapos okból mulasztotta el.

A sima nemteljesítés pedig a bírói gyakorlat szerint nem tekinthető rosszhiszemű magatartásnak.

Tehát minél előbb intézkedj, és kérd a letiltást. A számlaszámot nem kell neked tudnod.

(jogász vagyok)

2012. okt. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Abban még tudnál esetleg segíteni, hogy végrehajtást kérjek-e vagy közvetlen bírói letiltást? Minél előbb szeretnék hozzájutni a pénzhez, mert nem állunk túl jól. A céges számlájáról nem tilthatják le az összeget?

Még egyszer köszönöm!

2012. okt. 14. 08:11
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Második vagyok.

Abszolút nem ez a szakterületem, de úgy tudom, hogy tartásdíjat csak letiltással lehet végrehajtani akkor, ha a munkabére (illetve annak a végrehajtás alá vonható része) fedezi a követelt tartásdíj összegét. Ez a konkrét esetben nem tudom hogy alakul az exednél, de célszerű emiatt a letiltással kezdeni.

A másik kérdésre: a gazdasági társaság egy elkülönült jogi személy, a cég számláihoz ilyen értelemben "semmi köze", így azokra nem tudsz végrehajtást kérni, csak az exed mint magánszemély saját számláira.

2012. okt. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm! Eléggé kilátástalannak tűnik a helyzetem, mivel saját számlája nincs is. Nem véletlenül. Illetve se ingatlan, se autó nincs az ő nevén. Viszont a vállalkozása nagyon jól működő építőipari cég Ausztriában. Sajnálom, hogy ezt nem veszik számításba. A saját bejelentett fizetése amúgy a magyar minimálbér. Mindenre felkészült, hogy ne kelljen fizetnie a gyerekére :(


Szép napot!

2012. okt. 14. 11:49
 6/6 anonim ***** válasza:

Sajnálom :((

De végső esetben, ha máshogy nem tudják behajtani, akkor neki a vállalkozás is a tulajdona, tehát van benne (sőt ha jól értem 100%-os) üzletrésze, részesedése. Végső soron arra is tudnak végrehajtást vezetni.

Ne add fel, kitartás! A bíróságokon van minden héten panasznap, ha nem tudsz ügyvédet megbízni, ott tudnak neked segíteni. Sok sikert és kitartást kívánok!

2012. okt. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!