Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem kellene kicsit...

Csak szerintem kellene kicsit önállóbban viselkednie egy 27 éves "érett" férfinak?

Figyelt kérdés
Páromról van szó akik jelenleg a szüleivel laki.Ezzel eddig minden ok. De néha már nagyon zavar a tunya viselkedése,hogy semmit nem tud egyedül megcsinálni otthon.Kezdve attól,hogy ha nem vagyok ott az anyja húzza az ágyneműjét,hétvégente reggelit készít neki,megcsinálja a kávéját,neki csak meg kell ennie.Nem is kell mondanom egyedül a tojásrántottán kívül semmit nem tud főzni.A ruhát csak bedobja a szennyesbe anyuci kimossa,vásárlást szintén megoldja,ha le kell ütni egy pókot a falon szintén anyucinak szól,ruhát venni szintén anyucival megy....Én kicsit több önállóságot várnék el tőle, főleg hogy az összeköltözést fontolgatjuk,úgy érzem ez az egész a kapcsolatunk rovására megy,mert nem látom benne a férfit.
2013. máj. 8. 10:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez így durva,szinte garantált,hogy ha összeköltöztök,akkor pótanyja leszel,nem barátnő.
2013. máj. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
93%

ha olyan az anyukája, hogy képes lesz elengedni a fiát, lehet, hogy a párod beletanul az egészbe és belerázódik:) mikor elköltöztem otthonról, akkor jöttem rá, hogy én mennyire el voltam kényeztetve...tudtam ugyan sütni főzni ezt azt, takarítani folyton takarítottam otthon...de hiányzik, hogy mamám reggelre megcsinálta a reggelim, gyors megettem, mehettem dolgozni:)...vagy hogy most számlákkal kell bajlódnom...ha tejbegrízt álmodtam meg reggelire, mamám megcsinálta...minden más felnöttes dolgot szüleim elintéztek...még most is sokszor megyek apuhoz, hogy hozz ilyen vagy olyan szerszámot polcot kellene felszerelni...pedig ott a párom:) pusztán megszokás...h apura mindig számíthattam...:) és belerázódtam...az első perctől...mert meg tudtam én csinálni ezeket, csak nem volt rá szükség:) ha rászorul, lehet h más lesz...érdemes egy esélyt adni neki:)

24L

2013. máj. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Na de ha így élt egész életében, akkor miért várod tőle, hogy másképp viselkedjen?

Ha így állsz az anyjához, az nem fog jót tenni a kapcsolatotoknak.

Amúgy meg nem biztos, hogy ha összeköltöztök akkor is így fog viselkedni. Tesóm pl. nem csinált otthon semmit, most meg ő a világ legnagyobb papucsa. Hát ez sem jó szerintem.

De ezt az anyucizást akkor sem kellene. Hogy akarsz vele közös jövőt, ha már most ennyire irritál az anyja?

2013. máj. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
28%
Ez nem férfiasság kérdése, hanem ahhoz az ősi családmodellhez szokott hozzá, amikor a nő kiszolgálja a férfit. Ha te nem ilyen típusú nő vagy, akkor nem valószínű, hogy nagy jövője van a kapcsolatotoknak, hiszen, ha neki így természetes, akkor megmérgezi az életeteket, ha te majd nem fogsz körülötte ugrálni, meg esetleg a kezébe adod a porszívót. Nincs a hozzáállásotokkal semmi baj, csak olyan társat kell találni, aki passzol ebben, mert egy 27 évest szerintem már nem tudsz átnevelni.
2013. máj. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
65%
Össze ne költözz vele.
2013. máj. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
66%
Gáz.Nem kellene.
2013. máj. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

ha már most ennyire kivagy ettől, hogy mennyire éretlen, akkor később csak rosszabb lesz.

ha meg is próbálnád "átnevelni", nagyon hosszú évekig tartana, és nem is biztos, hogy sikerül (én 5 év után jöttem rá erre, hogy kár volt...)

szerintem hagyd őt meg anyucinak, Te pedig keress egy férfit.

2013. máj. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Ezért ez a pókleütés elég vicces :) Majd ő felugrik a székre, te meg agyonnyomod a bogarakat? :D
2013. máj. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
35%

Hú, de sok jó tanács... Össze ne költözz vele, és hasonlók... Miért is?


Férjem is ilyen volt, 30 éves koráig otthon lakott. Anyuka főzött rá, mosott rá, vasalt rá. Ő meg az apjának segített.


És akkor mi van? Most attól, hogy nem kisfiú, miért ne moshatna rá az anyja, meg vasalhatna?


Pár éve a férjem, és semmi panasz nincs rá. Vagy szerinted mit kellene tennie?

Megtanulna főzni, mosni, vasalni????


Az anyának meg természetes, hogy akkor az ő ruháit is mossa.

2013. máj. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

9-es: igen, tanulja meg. Mert ha nem lesz az anyja, neki is meg kell majd csinálni.


Nekem is ilyen volt a párom, szerencsére amióta összeköltöztünk megváltozott. Nem volt könnyű, mert olyat hogy wc,- fürdő,- konyhatakarítás hírből sem ismert. Ablakmosás, függönymosás - minek az?


De lassan beletanult. Sok türelem kellett hozzá, de nem akartam sem szakítani vele, sem a pótanyja lenni. Ő ebben partner volt, együtt megoldottuk :-)

2013. máj. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!