Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megismerkedtem egy lánnyal,...

Portofino kérdése:

Megismerkedtem egy lánnyal, de van egy 12 éves fia az előző házasságából. Hogyan a legjobb elkezdeni az ismerkedést, hogy elfogadjon a fiú? Ötletek? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2013. máj. 8. 15:13
 1/8 anonim ***** válasza:
8%

Hát mindenféle képen én úgy közelítenék a gyermek felé mint egy barát,elhívnám vidámparkba, strandra,szellemvasútra, érdeklődnék azokról a témákról amiket egy ilyen fiatal fiút érdekelnek,+ rákérdeznék mit gondolna ha az apja lennél?

De semmiféle képen nem támadnám le hogy figyú én leszek az új apád ha tetszik ha nem.

Ha kell inkább találkozz a lánnyal úgy hogy nincs jelen a fia, addig míg nem lesz világos neki a dolog.

2013. máj. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Légy barátságos, de ne tolakodó. Ne akarj rögtön bratyizni vele, és nevelni se próbáld. Legyél nyitott, kezdeményezz beszélgetést (csak ne a suliról), de ne csak nyomd neki a szöveget, hanem figyelj rá. Ha az anyukája előre felkészít, milyen témákat imád a gyerek, akkor nézz utána, hogy le tudd nyűgözni valami újdonsággal, amiről ő még nem is hallott. Ha felkelted az érdeklődését, az már fél siker!


Ja és nagyon fontos: bármit is csinál, ne menj bele rivalizálásba, végig maradj higgadt, légy tudatában, hogy ebben a viszonylatban te vagy a felnőtt, ő pedig a gyerek, és nem kell gyerekes játszmákat játszanod vele!

2013. máj. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

" rákérdeznék mit gondolna ha az apja lennél?"


Erre szerintem még ráérnének, meg egyébként is, bármi van, nem lesz az apja. Egy 12 évesnek pontos fogalmai vannak róla, mi az apa. Először mindenképp csak "anya barátja" leszel, aztán lehet ebből kvázi apa-fia viszony, de az első találkán ezt nekiszegezni a kölyöknek elég hülye ötlet lenne.

2013. máj. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

egy lány akinek 12 éves már a fia?

Egy nő...

A nővel már kapcsolatban vagy? szerintem első körben vele kéne csak lenned és ha komolyan gondoljátok akkor belevonni a fiút. ne legyél hízelgő, ne legyél apáskodó csak egyszerűen add magad legyél jófej. Rendezzetek közös programokat de ha látod h nem akar veled lenni akkor azt is fogadd el és adj neki időt h elfogadjon, ne akard h rögtön megszeressen mindenáron

2013. máj. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

Ugyan lány vagyok és nem fiú de a szüleim elváltak és anyámnak lett új pasija(mostanra férj) így remélem tudok segíteni gyerek szemszögből.


Ha még nem vagy egy pár a nővel akkor mutasson be a gyerekének, hogy most veled randizgat, próbálj vele fiatalos dolgokról beszélgetni(számítógépes játék bármi más) de ne tolakodj, ne vidd túlzásba. A vidámpark tényleg jó ötlet de a túl sok közös programot se vigyétek túlzásba, mert pont most kezd abban a korban lenni amikor inkább van a haverokkal egy gyerek mint a szülőkkel. Szerintem erre egy jó megoldás ha már kicsit tudtatok haverkodni, hogy egy két barátját is hívjátok el egy közös programra így jobban érezné magát.

A legfontosabb dolog pedig, hogy ha komolyra is fordul a dolog az anyjával, a gyereknek sose próbálj az apja lenni! Persze kell fegyelmezni, rá kell szólni, segíteni kell neki de ha ezt rossz stílusban teszed (nem "barátként" az ő számára) akkor megkapod, hogy semmi közöd hozzá és lázadni fog..

2013. máj. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz megtalálni a helyes utat, de mert a családomban van hasonló eset, látom, hogy jól működhet a dolog.

Először is ne akarj a srác apja lenni. Neki van apja, ezt a szerepet hagyd meg neki. Találd meg azokat a dolgokat, ami mindkettőtöket érdekli, nem kell sok, ha már 1-2 első lépésben van, a többi jön magától. Ismerkedj meg vele minél hamarabb, de a megismerkedés módját az anyukája válassza meg. Hiszen ő ismeri legjobban a fiát, őt tudja eldönteni, mi az a szitu, amiben a srác elfogad téged.

Még egy - szerintem legalábbis - fontos dolog: ne filózz sokat a kérdésen, hidd el, ha az anyuka helyesen választja meg az első találkozás módját és helyesen készíti fel a fiát a találkozásra, megy minden magától. Nekem elhiheted. A lányom 4 kiskorú fiúval lépett be egy új kapcsolatba, és minden extra humbug nélkül remekül működik. Semmi fakszni, fő a természetesség.

2013. máj. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
32%
Lány vagyok, hidd el jobb,ha még most lelépsz..
2016. febr. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A fiúkkal könnyebb kijönni, mármint jobban elfogadják a plusz tagot... unokatesóm anyja folyton kb3 éves kapcsolatokba kzd és az unokatesóm mindenkivel tök jól kijön... szerintem semmit ne hazudjatok egymás előtt, az őszinteség nagyon fontos. szerintem az ilyen korú fiúknak a laza apa jó,.....
2017. szept. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!