Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el a páromnak,...

Hogyan mondjam el a páromnak, hogy nem bírom anyagilag, ha nálam lakik? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Albérletben élek, amit egyedül tartok fent, ez pedig nem volt egyszerű eddig sem. Most viszont a párom rászokott, hogy néha napokig nálam lakik. Ő még a szüleivel él, ők tartják el, sokszor úgy érzem, fogalma sincs a pénzről. Nem érti, hogy nem engedhetem meg magamnak a drága élelmiszereket. Ha itt van, igyekszem megvenni olyan dolgokat is, amit egyébként nem szoktam, mert ő természetesnek veszi. Félreértés ne essék, örülök, mikor eljön, csak miután hazamegy, már hiába spórolok, nem tudom behozni ezt az összeget. Próbáltam már finoman utalni rá, de egyszerűen nem érti. Utálok pénzezni, és nem merem arra kérni, hogy szálljon be ő is a kajába, tartok tőle, hogy megsértődne, mert nem érti, hogy mit jelent egy fizetésből megélni. Hogyan hozhatnám fel a témát finoman, de érthetően?
2013. máj. 10. 21:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%
Voltam a helyzetedben, de hogy eszem ágában nem lett volna ez mint amire te készülsz, az tény.Inkább én nem ettem.
2013. máj. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%
Ne vedd meg. Ha keresi elfelejtettem, nem maradt már időm boltba menni ugorj le a boltba és hozzá.
2013. máj. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
98%
Panaszkodj neki picit az anyagi helyzetedről. Hátha leesik neki. Ha ez sem válik be, akkor ültesd le és mondd el, hogy sajna nem keresel sokat és nehéz két ember kajáját kigazdálkodnod+ az albérletet is fenntartani, valami más megoldást kellene találnotok erre, mert nagyon szereted de nehéz így!
2013. máj. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%
Nem kell finomkodni. Ha úgy tervezitek, talán közös is lesz egyszer az életetek, nem ártana leülni és elbeszélgetni arról, miből is van lakás, kenyér, stb.ha
2013. máj. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
94%
Hány éves a párod?
2013. máj. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

1-es, lassan már én is itt tartok, de ez nem megoldás.

Próbálom mondani neki, hogy minden nagyon drága, és én meg kifizetem az albérletet meg a rezsit, aztán kb. 35 ezer forintom marad a többire, ilyenkor, ha elmegyünk valahová, kifizeti a belépőmet, de az evést látszólag nem tekinti drága dolognak. 24 éves egyébként, nem dolgozik, tanul, tehát ha vele fizettetek ki valamit, akkor tulajdonképpen a szülei fizetnek.

2013. máj. 10. 21:24
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt ember, meg kell érteni téged! Beszéljétek meg!
2013. máj. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyenesen meg kell mondani neki, hogy ha ott van, szálljon bele a kajába-rezsibe! Nem várhatja el hogy etesd, itasd, meg akkor több a rezsi is. De normális ember ezt magától felkínálja.
2013. máj. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell körülményeskedni, mondd meg neki egyenesen, hogy sajnos ezt nem tudod finanszírozni. Ha van esze, akkor megérti, ha nincs, akkor fölösleges magyarázni, akkor csak ne vásárolj olyat, amit nem engedhetsz meg magadnak.
2013. máj. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Legközelebbi vacsora zsíros kenyér, lila hagymával.

Mosolyogva: csillagom, erre telik.

Nem lesz gond, hidd el! Megérti. Jobb, mint ha feszült lennél, mert úgy gondolod, többet vár el.

2013. máj. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!