Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy fogadjam el ezt a helyzetet?

Hogy fogadjam el ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

A nővérem, a férje és a fél éves gyerekük ideköltöztek hozzánk, amíg nem találnak lakást. Anyáék azt mondták, még legalább egy évig itt lesznek. Viszont még nincsenek itt 2 hete és már idegesítenek. Reggelente nekem is mennem kell iskolába, el kell mennem mosakodni, wc-re, stb., viszont az utóbbi napokban minden reggel kapkodnom kellett, mert valamelyikük mindig bent volt a fürdőszobában, amikor mentem volna, és egy fél óra, amíg végeznek. Ráadásul amióta itt vannak nálunk, szószerint semmit nem lehet csinálni, mert a pici szó szerint a fél napot végigalussza. Ha hazajövök az iskolából, szeretnék enni, meg ilyesmi, de persze olyankor is mindig rám szól nővérem, hogy ne most egyek már, mert hangos a mikró, amikor melegítem benne a kaját, meg ahogy csörömpölök az edényekkel, meg a tányérokkal, a kicsi meg aludni szeretne....Jól van...aztán pár óra múlva felkelt a baba, jól elvolt kb. fél óráig, aztán vitték vissza megint aludni. És ahogy ő elalszik, megint meg se lehet mozdulni, mert jajj, nehogy felébredjen szerencsétlen gyerek.

Az meg a másik, hogy felvettek egy kéttannyelvű osztályba, szóval jövőre sokkal többet kell majd tanulnom, mint most, mert lesz pl. heti 15 angolom meg ilyenek, viszont nővéremék kisbabája meg állandóan nyűglődik, ráadásul amikor ideköltöztek, pont az én szobámba kellett beköltözniük, és most egy kisebb szobába kell laknom, ami szó szerint olyan kicsi, hogy épp, hogy befért az ágyam, meg egy íróasztal, ami már csak keresztbe fért be az ágyam mellé, és most így látatlanba nem tudom elmagyarázni, de az a lényeg, hogy nem tudok leülni se az íróasztalhoz normálisan.....

Hogy bírjam ki még ezt az egy évet? Az már amúgy csak mellékes, hogy nővérem meg anyámék állandóan veszekednek, szóval a légkör is elég gáz itthon..


2013. máj. 12. 11:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Mond meg nővérednek, hogy nem csak neked hanem nekik is alkalmazkodni kell a kialakult helyzethez. Nem adhatja senki fel az életét azért mert ők odaköltöztek.

Nyugodtan melegíts meg a mikróba a kaját, az ég világon semmi baja nem lesz a gyereknek tőle.

2013. máj. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
25%

Csináljatok beosztást, hogy ki mikor használja a fürdőt.

Ha jól gondolom öten vagy hatan vagytok, igaz? 6-tól 7-ig mindenkinek van 10 perce, amikor használhatja a fürdőt, és így nincs torlódás. De akár korábban is felkelhetsz, és akkor több időd van.

A tanulással kapcsolatban sajnos neked kell alkalmazkodnod, mert a baba még nem tud. Nem mondhatod meg neki, hogy mikor aludjon, és elég macera teljesen átalakítani a napirendjét. Esetleg tanulhatsz a szabadban, vagy a konyha asztalnál, vagy tanulószobán, és biztos van a közeletekben könyvtár, oda is mehetsz. A csöndes tanulással, nem hioszem, hogy zavarnád a picit.

Enni lehet csöndben is, gondolom tudsz csörömpölés nélkül kaját készíteni. Ha valamit melegítenél, és nem használhatod a mikrót, melegítsd gázon. Vagy ha hangos lenne elkészíteni egy kaját (pl robotgéppel) akkor találj ki valami mást. Egyél egy szendvicset, aztán amikor fent lesz a baba, megcsinálhatod az eredeti tervet. Tudom, hogy ez nehéz, de nem fog menni az együttélés, ha nem köttök kompromisszumot. Alkalmazkodj, légy rugalmas, és ne vegyél részt a veszekedésekben.

2013. máj. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is beszélj a szüleiddel és mondd el nekik, hogy mi a gondod.


De ha más meoldást nem találtak, akkor ezt az idöt ki kell birnotok valahogy.


Egy ilyen picinek tényleg sok alvásra van szüksége, de ahogy nö, egyre többet lesz ébren - már egy-két hónap múlva is látni fogod. (Csak akkor meg, amikor nem alszik, akkor hangos...) Viszont egy babának NEM kell halálos csönd az alváshoz - itt tudnának a szüleid segiteni, hogy ezt elmondják a növéredéknek.


A kaja melegitése nem jár túl nagy zajjal, viszont a tányérokkal, stb neked kellene nagyon figyelni, hogy ne csörömpöljön.


A reggeli stressz: kelj fel 15-20 perccel korábban, akkor több idöd lesz elkészülni (menj be korábban a fürdöszobába, hogy mire nekik kellene, te már nagyjából készen legyél.


Tanulni nemcsak otthon lehet, hanem pl könyvtárban az olvasószobában - nálunk eleve nem volt hely, ezért én mindig oda mentem.


Szóval kis jóindulattal - mindegyikötök részéröl - meg lehet oldani, hogy lehetöleg kevesebb ütközés legyen, de azért mindenkinek kell alkalmazkodnia. A kisbaba nem tud, ezért öt tényleg figyelembe kell venni, de a szülökkel azért lehetne némi kompromisszumot kötni.


Ha a növéredék veszekednek a szüleiddel, akkor nekik - a szülöknek - kellene tisztázni, hogy a növéredéket ÖK fogadták be SZIVESSÉGBÖL, ezért örüljenek, hogy kapnak segitséget, és ne várják el, hogy mindenki HOZZÁJUK alkalmazkodjon.


Egy évet mindenképpen ki lehet birni, mégha esetleg nehezen is.

2013. máj. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván kellemetlen ez a helyzet de, hogy ennyire nem lehet semmit csinálni, amikor alszik a baba az gáz.

Egy kisbaba ha alszik, akkor kitörhet mellette a világháború, akkor is aludni fog. Jó nem mondom, hogy üvöltesd mellette a zenét, de a mikrótól pont semmi baja nem lesz. Később viszont attól függ függeni, hogy hogyan alszik, hogy mihez van szokva.

Ismerősünknek a gyereke már 11 éves és amikor alszik nem lehet az előszobában se villanyt kapcsolni, merthogy "beszűrődik a fény", illetve a legkisebb zajra felébred és ez azért van mert kiskorában így szoktatták...

2013. máj. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha ők nem akarnak alkalmazkodni senkihez, az gáz. Meg lehet érteni, hogy alszik a baba. De az élet nem állhat meg miattuk, nem boríthatják fel mindenki napirendjét a saját érdekeik miatt. Szerintem nem kell mindent szigorúan venni, nyilván igyekszel a lehető legtürelmesebb lenni, de ha éhes vagy akkor eszel és pont. Ebbe azért ne szóljon már bele senki. Ezt nyugodtan meg lehet nekik is mondani!
2013. máj. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Üljetek le és csináljatok napirendet ha nekik nem tetszik akkor menjenek albérletbe, ha a gyerekneveléshez elég idősek akkor a külön lakáshoz is.
2013. máj. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A tanulás részét meg tudod oldani könyvtárban, vaggy tovább maradsz a suiban. Viszont azt, hogy nem hagynak enni,élni már nehezebb. Persze kell némi tolerancia a kicsivel szembe, viszont nem jó mindent ennek alárendelni. Ülj le a családdal és mondd meg, hogy te is itt vagy, te is figyelemmel vagy a babára, de de rád is lehetnének cserébe kis figyelemmel. Meg azért megkérdezném, hogy a mikró zavarja a gyereket, de a folytonos veszekedés nem?
2013. máj. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
szia én is ilyen nővér vagyok, ráadásul én két kisgyerekkel költöztem haza anyáékhoz és az öcsémhez, mondjuk ő sokkal idősebb nálad, sajnos nálunk sem zökkenőmentes az összeszokás. Egy dolgot említenék az alvással kapcsolatban: van akinek nagyon nagyon nehéz elaltatni a gyerekét (nekem a kicsi ilyen) és amikor végre alszik, mondjuk fél óra bömbikézés után, akkor valaki bevág egy ajtót, csörömpöl vmivel és kezdheted elölről, idegőrlő. Vannak zajok, amik kiküszöbölhetőek és vannak amik nem. Tehát a nővéred kérésének a fele jogos, a másik meg nem. Nyugodtan egyél amikor éhes vagy, szerintem is csináljatok a fürdőben beosztást és nincs gond belőle és amikor alszik (majd a végén már csak egyszer fog egy nap napközben), próbálj meg csendesebben, de nem némán. Én kolis voltam, a füldugó nagyon jó dolog 1-200ft-os tétel a gyógyszertárban és a könyvtár is megoldás lehet.Gimis koromban nagyim combnyaktörése miatt beköltözött a szobámba, én egy ágybetéten aludtam a nappaliban 1évig, tudom miről beszélsz, de hidd el, ez egyik félnek sem a tökéletes állapot, nekik sem. Néha az ember rákényszerül ilyen dolgokra, de egyetértek azzal h nekik is alkalmazkodniuk kell. Össze fogtok szokni csak beszélgessetek sokat kinek hogy jó és mennyit tud feladni az igényeiből.
2013. máj. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon népszerűtlen leszek a válaszommal, de nem érdekel. Szerintem ha valaki a teljes családjával, ráadásul egy pici babával kényszerül arra, hogy más nyakára költözzön, akkor nem összeszokás, meg kölcsönös alkalmazkodás kell, hanem a beköltöző fél fogja be szépen a száját, és igyekezzen meghúzni magát, hogy ne borítsa fel teljesen a "jótevők" életét. Az eszem megáll, hogy még veszekednek, meg nektek kellene ugrálni, meg még azt is megszabják, hogy mikor egyél...Ha kisci gyerek van, akkor a nővéred otthon van vele, legalább tőle elvárható lenne, hogy felejtse el a fürdőszobát a reggeli csúcsidőben, illetve hogy szoktassa meg a gyerekével, hogy nemcsak síri csöndben lehet aludni. Kegyetlen dolog pár napi, amíg hozzá nem szokik, de hosszú távon sokkal kifizetődőbb, mint ha még majd 11 éves korában is a légypisszenést is ki kell iktatni, mint ahogy az egyik előbbi válaszoló írja. Ha meg zavarja a mikró: a nővéred tapasztaltabb lehet ilyen réten, mint Te, tanítsa meg neked, hogy mit hogyan kell gázon melegíteni. Az edényekkel sem jár feltétlenül csörömpölés, csak sokkal lassabban meg a pakolászásuk, mint ha nem figyelsz arra, hogy zajt csap.

A szüleiddel meg mindenképp beszélj, mielőtt a tanulmányi eredményed romlik le miatta. Nekik elsősorban a te megfelelő nevelésedet kell biztosítani, a nővéred már saját családod alapított, illene, hogy megoldják a problémáikat egyedül (különben mi a fenének vállaltak már gyereket, ha erre se képesek), ha meg segítségre szorulnak, az ne azon az áron menjen, hogy más életét meg tönkreteszik.

2013. máj. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%
Lehet én vagyok szókimondóan tahó, vagy őszinte, de állj már a sarkadra. Nővérednek megmondod amikor lehurrog, hogy befogod a pofádat és kussba maradsz mert elegem van belőled. Természetesen azért figyelj oda hogy a picire legyél tekintettel és lehetőleg ne csörömpölj nagyon, de teljesen jogos elvárásod hogy ne akadályozzon meg semmiben. Fürdőszobába bemész és megmondod hogy takarodó mert suliba kell menned most a tied. Legyél tökös gyerek végre. És ismétlem, a pici babára legyél tekintettel amennyire tudsz!
2013. máj. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!