Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Most 15 éves fiú...

Robi1226 kérdése:

Mit tegyek? Most 15 éves fiú vagyok, de kérlek vegyetek komolyan.

Figyelt kérdés
Nem is tudom hol kezdjem. Talán a szüleimnél. Apám alkoholista és folyamatosan bánt engemet, de nem fizikailag csak lelkileg. Naponta több száz olyan ronda kifejezést és egyéb dolgot mond rám amik nagyon rosszul esnek. Ezek közt vannak olyanok, hogy "Te nem az én fiam vagy! , Takarodj el itthonról! Ha anyád megengedné akkor beadnálak egy árvaházba és onnan hoznák ki fiú gyereket helyetted! ". Ezek nagyon rosszul esnek és már alig bírom elviselni. Lassan 10 éve ez van és egyre rosszabb lesz. Anya még egy kicsit jobb, de sajnos ő is egyre rosszabb lesz. Folyamatosan veszekedek vele és már szinte azért leordítsa a fejem, ha véletlen felkapcsolva hagyom a szobámba a villanyt 5 percre. Azt már régóta tudom, hogy utálnak a szüleim engemet, de még csak most jött elő ez a dolog és nagyon nagy hatással van az életemre. Most kerültem fel középsuliba és már többször hívta fel az igazgató a szüleim, hogy figyeljenek rám nehogy butaságot csináljak. Sajnos már úgy vagyok, hogy muszáj kínozni valamivel magam. Mert akkor ha például. : Elvágok pár eret és az fáj az kicsit elnyomja a lelki fájdalmaimat. Ebből már egyszer volt gondom, mert a suliban észre vette egy tanár és szólt a védőnőnek aki elküldött pszichológushoz, de nem segített semmit. Voltam már nála vagy 10-15-ször, de nem segít semmit. Titokban voltam már kórházban is, de ott is azt mondták, hogy nem túl jó, hogy kínzom magam, mert nagyon rosszat tettem/teszek vele magamnak. Volt, hogy pár nappal ezelőtt mire haza értem suliból a bal oldalam tiszta vér volt, mert előtte nap elvágtam egy "nagyobb" eret és alig akart elállni a vérzés. Szerencsére nagyon jó tanuló vagyok és ennek örülök. Az osztálytársaim jó fejek, de sajna már nem segítenek. Amikor megtudták, hogy mi van velem páran segítettek és akkor éreztem azt, hogy valakik szeretnek. De ahogy telt múlt az idő és mentek a hónapok mindenki itt hagyott engem. Egyedül az egyik lány osztálytársam segít. De ha ő nem lett volna akkor már nem biztos hogy itt lennék. De ő nála az a baj, hogy pl. : skype-on vagy facebookon segít, de amit igazán akarnák az az, hogy a suliban oda jöjjön és beszéljen velem. Most mondhatnátok azt, hogy menjek oda én, de mire oda érek hozzá akkorra elkezd másokkal beszélni és már szinte kirekesztve érzem magam. Igazából a többi osztálytársam bír meg minden, de már úgy érzem csak azért bírnak mert nagy darab meg azért izmos is vagyok (ez kicsit nagyképű volt) és már nyomasztónak érzem azt, hogy azt mondják, hogy így kigyúrt úgy kigyúrt, meg hogy védjem meg őket ha kell. Persze megvédem és ezért már sokszor volt gondom. Például egy pár héttel ezelőtt 3-szor vertek meg ok nélkül és most úgy érzem hogy eltört egy-két csontom, mert alig bírok menni, de már nem akarok orvoshoz menni, mert ha meglátnák mit műveltem magammal akkor. Nem tudom mi lenne. Sajnos ma reggel halt meg a nagypapám akit nagyon szerettem ő volt az egyetlen aki szeretett és most már nincs :( ( ( Barátaim nincsenek és már azon a szinten vagyok, hogy képzeletbeli barátaim vannak és beképzelek magamnak dolgokat. Naponta kb. : 1-1,5 órát alszom és alig eszek/iszok valamit. Nincsen semmi hobbim ami lenyugtatna vagy legalább elterelné a figyelmemet a lelki problémáimról. Nem rég elment a barátnőm külföldre, mert az apukáját áthelyezték Angliába és ő ment vele :( Amikor itt volt azt éreztem, hogy valaki szeret és én is szerethetem őt. Abban a 3 hónapban nagyon boldog voltam és már majdnem kijöttem ezekből a lelki gondokból. De mióta elment szinte minden este sírok és már szabályosan érzem, hogy fáj valami belül. Tudom, hogy mindenki butaságnak tartja az öngyilkosságot és azért, mert még csak 15 éves vagyok biztos nem fogtok komolyan venni, de kérlek értsétek meg, hogy van olyan gyerek aki nagyon komoly és már most rossz az élete. Tudom vannak olyanok akik nálam sokkal rosszabb helyzetben vannak, de már tényleg nem bírom és mióta azt érzem, hogy kirekesztenek az osztálytársaim. Nagyon szomorú vagyok és szeretethiányos. Többször szöktem már el itthonról este és azokon az estéken volt amikor azt hittem, hogy nem jövök többé haza, de az a lány osztálytársam segített. De most úgy döntöttem, hogy letörlöm magamat facebookról, mert ha a valóéletben nem tudnak velem beszélni a saját oszt. Társaim akkor facebookon se foglalkozzanak velem. Sajnos nem tudtam mindent leírni, de így is hosszú lett. Kérlek vegyetek komolyan és ne írjatok olyat ami rosszul esne. Remélem lesz valaki (k) aki tud segíteni és annak/azoknak előre is köszönöm.
2013. máj. 13. 20:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne bántsd magad, az a legfontosabb.

A suliban én sem tudok veled beszélgetni, de itt írj nyugodtan privátot, szívesen beszélgetek veeled.

Kérlek!

2013. máj. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

15 éves vagy... menj el szépen a család segítőbe mond el szépen hogy otthon folyamatosan lelki terrorban tartanak, és hogy nem akarsz a szüleiddel élni... vagy állami gondozásba vesznek, vagy nevelő szülökhöz adnak...


persze nem biztos hogy jobb lesz ott a helyed, de legalább tudsz majd mihez viszonyítani...


anyám csinálta ezt meg gyerek korában, két nevelő családhoz is került, végül miután elváltak a szülei visszaköltözhetett (anyu az ő anyukájával nem volt jóban)

2013. máj. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

Ha ez mind igaz, amit leírtál, akkor azonnal kérj segítséget!


Osztályfőnöktől, vagy iskolapszichológustól, vagy a gyermekvédelemtől (az ofő és az iskolapszichológus is meg tudja őket keresni, ha kéred), vagy akár a rendőrségtől. Nyugodj meg, biztosan segítenek! Ha nem tartozik rájuk, ők akkor is segítenek, mert tudják, hova kell fordulni ezzel az esettel.

2013. máj. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%
Én nem vagyok semmi szakértő vagy ilyesmi,de nyugodtan irj privit és beszélhetünk,vagy megpróbálok segíteni.Csak az a lényeg hogy ne bántsd magad,és hogy aludj egyel igyal többet.Ha tudok szivesen segitek!
2013. máj. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
58%
Az elsőnek: miért nem tudsz beszélgetni vele? Nem tudjátok, milyen fájdalom az, amikor úgy érzed, hogy ki vagy közösítve. :-(
2013. máj. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 dianalayla válasza:
100%

Szia egyet ertek az elobbi valasszal ne bantsd magad. Lehet hulyen hangzik de tenyleg, szerintem probalj meg az iskolara koncentralni hiaba nehez azok alapjan, amiket leirtal, probalj tanulni nemtudom erettsegizni akarsz, vagy csinalj egy szakmat hogy minnel hamarabb a sajat labadra tudj allni, hogy kiszabadulj ebbol a kornyezetbol aztan nekilathatsz a nagyvilagnak, hiddel talalsz meg szep dolgokat az eletben.

Egy fel eve kb en is hasonloan ereztem, nekem a kutyam segitett kimaszni a depibol. Nemtudom enis mit csinaltam volna ha o nem lett volna nekem.... Ha gondolod irhatsz nyugodtan nekemis, barmi is legyen.

2013. máj. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Írj, kérlek üzenetet, beszélgessünk. :) Én megpróbálok neked segíteni. :)
2013. máj. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
68%

Most egy nagyon nehéz döntést kell meghoznod. Ott kell hagynod ezt a szemét családot. Nehogy már azok a f*********k

határozzák meg az életedet! Arra sem érdemesek, hogy lenyalják a szart a cipőd talpáról!

Az írásodból látszik, hogy nagyon alázatos, kedves ember vagy.

Írtad, hogy nincs hobbid, ezért ajánlanék neked egyet: Judo.

Ha elkezdesz judo-zni, akkor a nagy testalkatod előny lesz és megerősít majd lélekben is!

Saját magad bántását meg most felejtsd el! Gondolj bele, hogy előtted még ott áll az élet, még több ezer olyan emberrel fogsz találkozni, akik majd szeretnek, akik a barátaid lesznek!

Soha ne add fel!

2013. máj. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
14%

Gondolj bele, hogy előtted még ott áll az élet, még több ezer olyan emberrel fogsz találkozni, akik majd szeretnek, akik a barátaid lesznek!



igen és még több ezer emberrel fog találkozni aki hátba támadja, kavarja a kakit mögötte, megszégyeníti, kicsúfolja, megalázza...


ezzel csak azt akarom mondani hogy ha most nem erősődsz meg lelkiekben akkor akár le is ugorhatsz egyy hídról vagy komplett felvághatod az ereid, hogy megkiméld magad a későbbi lelki fájdalmaktól, mert egyáltalán nem lesz könyebb az élet...


és le lehet pontozni, de attól még ez a komoly igazság... csak hogy a következő életbeli nagy pofont mondjam, amin mindenki átesik: az első szerelem: visszautasít, megcsal, elhagy, vagy nem is találod meg akkor amikor azt láttod hogy mindenkinek körülötted már párja van...

2013. máj. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 dani900 ***** válasza:
100%

Annyit azért tudnod kell, hogy mi itt, az irányt tudjuk megmutatni, de az utadat magadnak kell végigjárnod, ahogy mindenki másnak is.

Az orvos is csak ajánlatokat tehet, bár, sokszor írtam, és olyankor érzem is, hogy valaki nem tesz eleget, meg, ha tudja, de nem teszi, mit vár, de nálad más a helyzet.

Így már nehezebb, hogy voltál dokinál, bár, sokszor az jön le nekem is, hogy némelyik elég nagy kontár, mindent tud, csak segíteni nem.

De, ezzel nem is kell foglalkozni, van sok másik, addig kell próbálni, amég valamelyik be nem válik.


Szeretnék segíteni, de inkább én is felajánlok egy lehetőséget, és majd te eldöntöd, mit teszel, és azért merem ajánlani, mert nekem is ez segített, amolyan útmutató: Csernus: A nő, A férfi

Ha elolvasod, kevesebb nem leszel, de ezzel van lehetőséged többnek lenni. A saját szemedben is.

2013. máj. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!