Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tavaly befogadtam egy fiút...

Ivánkoné Erika kérdése:

Tavaly befogadtam egy fiút mert az anyukája kirakta otthonról. A mama azt mondta, hogy ideadja a családit és még 15000ft-ot csak én neveljem a fiát. A családin kívül semmit nem adott a gyerek 18 éves középiskolába jár. Köteles-e Fizetni?

Figyelt kérdés
2013. máj. 14. 11:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Még a családit se lenne köteles,ha nincs róla valami hivatalos papirod.
2013. máj. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek nem egy tárgy, amit ide-oda rakosgatnak. Kiskorút nem is szabad csak úgy másnak "átadni" nevelésre.
2013. máj. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem köteles fizetni. Még a családit sem lett volna kötelessége odaadni. Azt hogy te befogadtál egy kiskorút minden hivatalos engedélyek nélkül, nem hiszem hogy jogod lenne követelőzni.
2013. máj. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hú! Hát ez így elég meredek. Ha hivatalos formája nem volt a dolognak, akkor örüljél, hogy a családit odaadta.18 év felett meg már felnőttnek számít és semmit nem köteles adnia. Főleg papírok nélküli megegyezés után. Vagy máshogy történtek a dolgok? Mégis mi volt? Vagy mi ez az egész? Nem dobálódzunk egy emberrel csak úgy! Mikortól van nálad?
2013. máj. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Most látom, tavaly óta.
2013. máj. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azzal indokolta mikor elküldte, hogy így tudja megvédeni a mostohaapjától, pedig ő az aki alkoholista. Sajnos én is egyedül nevelem a 3 gyerekemet és nagyon sajnálom, hogy nem tudom neki megadni amire szüksége lenne. A lelki dolgokról meg már ne is beszéljünk.
2013. máj. 14. 11:24
 7/8 A kérdező kommentje:
Gimnáziumba jár még 1 éve van a családit pedig most intézzük saját jogon, mert az otthoni címről is ki kellett jelentkeznie.
2013. máj. 14. 11:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Először is szép dolog ,hogy magadhoz vetted. Egy kicsit furcsállom ,hogy ki kellett onnan jelentkeznie. Ezt nem értem ,ennyire meg akart szabadulnia a gyerekétől!? Biztos megérti ,hogy nem tudsz neki mindent megadni ,hisz mint írtad ,hogy egyedül neveled a gyerekeidet is. Legalább nálad biztos helyen van.
2013. máj. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!