Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nem dolgozom, akkor nekem...

Ha nem dolgozom, akkor nekem akkor se jár egy pár új cipő, ha a régi leszakadt a lábamról? Hogy van ez a jóban-rosszban?

Figyelt kérdés

Hónapok óta nem találok munkát, pedig keresek. A múlt héten sikerült egy néhány napos alkalmi munkát csinálnom, ebből lett egy kis pénzem. Viszont közben elszakadt az egyetlen sportcipőm. IR-es vagyok, ezért muszáj mozognom, futni jártam, mert az a legolcsóbb. Így viszont nem tudok.

Ma mondtam neki, hogy vennék egy pár új cipőt, erre kiakadt, hogy hónapok óta ő tart el, és legalább most, hogy van pénzem, fordítsam a közös kajánkra. Merthogy ebben a hónapban ő elúszott anyagilag.

Persze még így is több pénze van, mint nekem, meg egyébként olyanok miatt úszott el, hogy két vagy három közlekedési bírság összejött, meg új öltönyt vett a tesója ballagására (az nem zavarta, hogy én mellette iszonyúan éreztem magam, mert az én ruháim már nagyon kopottak, agyonmosottak).


Nem is tudom, mit mondjak, nagyon szíven ütött most ez a dolog. Az, hogy ő "eltart", kimerül abban, hogy ehetek az itthon lévő kajából. De ezen kívül semmi az égvilágon nincs benne, pedig olyan jó lenne néhány új ruha, ami nem volt még ötszázszor mosva. Vagy egy olyan táska, amit nem kell takargatnom a szakadtsága miatt az állásinterjúkon. Igazából gond nélkül megtehetné, egyedül is többet keres, mint egy átlag család. De nem, és ha nekem van egy kis pénzem, még abból se vehetek magamnak semmit.


2013. máj. 15. 13:52
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
88%

Ritkán tanácsolom,de hagyd ott.


Normális kapcsoltban ilyen gond nem lehet.


(voltam munkanélküli,párom azt mondta,hogy amig nem muszáj,nem spórolunk ruhán,fodrászon,mert slamposan nem fognak felvenni)

2013. máj. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
27%
Értem, nagy a bánat, nagy a felháborodás. De legalább annyit irhatnál, hogy ki is az Ö?
2013. máj. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
95%

hát, ha ilyen a párod akkor ilyen a párod. Itt felesleges igazságot tenni, mert nincs értelme.


Amíg nem tudsz valamit felmutatni addig az orrod alá dörgöli a dolgokat. Vagy keresel munkát és elfogadod ezt a helyzetet vagy más vizekre evezel.

2013. máj. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
80%

Én megértelek, nekem sincs munkám jelenleg. De még így is azt mondom "addig nyújtózkodj amíg a takaród ér". Ne akarj új táskát, cipőt, ruhát..stb. amíg nincs munkád.

Illetve helyesbítek: arra azért megkérheted, hogy egy olyan cipőt vegyen neked amiben el tudsz menni kultúráltan állásinterjúra. Ez alap kellene hogy legyen.

Munkanélküli járadékot kapsz vagy kaptál?

2013. máj. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim válasza:
73%
Vedd meg azt a cipőt nyugodtan. Ruhát is vegyél. Ami kell az kell.
2013. máj. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
65%
Szépen megvenném a cipőt,aztán eltipliznék jó messze tőle.
2013. máj. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem sem a legkorrektebb a párod hozzáállása.Egy normális kapcsolatban ennek nem kéne gondot jelentenie.
2013. máj. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
50%
Ha eleve a szüleidtől menekültél és ezáltal költöztél oda az első pasihoz, akkor azt javaslom próbálj visszaköltözni....
2013. máj. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

A páromról van szó.

Alapvetően én is úgy gondolom, hogy addig nyújtózkodjak, amíg a takaróm ér. De ez tényleg nagyon fontos lenne, a betegségem miatt.

Az a baj, hogy elhagyni nem tudom. Most nem. Amikor elveszítettem a munkám, és még volt pénzem, akkor mondtam, hogy átmenetileg vidékre költöznék a szüleimhez, költséghatékonyság miatt. Az ellen határozottan tiltakozott. Persze mellette elfogyott a pénzem, mert beletettem a közösbe, ráadásul közben a szüleimmel is borzasztóan összevesztem, miatta, így oda nem mehetek.

2013. máj. 15. 14:04
 10/30 anonim ***** válasza:
28%

Azt írod, hogy sport cipöd. Vagy is nem kell minden napokhoz. Majd ha lesz állandó bevételed akkor vegyél sportcipöt, ezt meg tedd félre, mert ha leszakad a rendes cipöd akkor azt is kell venned.


Èn is voltam eltartott másfél évig. Nekem a férjem külföldi és hozzá költöztem ki, és 1,5 évig nem kaptam munkát (akko még munkavállalási kellett, amit nehéz volt megkapni). Ebben a másfél évben én ünnepnapokra kértem új dolgokat. Pl új cipöt, új szoknyát stb... Volt egy alkalmi munkám nekem is közben, ez havi 100€ bevétel volt. Ezt arra raktam félre, hogy ajándékot tudjak venni belöle karácsonyra és egyéb eseményekre.

Teljesen jogosnak éreztem.

Aztán lett munkám és pénzem. Innetöl minden felesben ment.

Most gyerekek vannak, és ö ezt tekinti a munkámnak, és addig mindent megvesz nekem (habár azóta kb 2x annyi lett a fizetése) amíg a gyerekekkel itthon vagyok.

2013. máj. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!