Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nem dolgozom, akkor nekem...

Ha nem dolgozom, akkor nekem akkor se jár egy pár új cipő, ha a régi leszakadt a lábamról? Hogy van ez a jóban-rosszban?

Figyelt kérdés

Hónapok óta nem találok munkát, pedig keresek. A múlt héten sikerült egy néhány napos alkalmi munkát csinálnom, ebből lett egy kis pénzem. Viszont közben elszakadt az egyetlen sportcipőm. IR-es vagyok, ezért muszáj mozognom, futni jártam, mert az a legolcsóbb. Így viszont nem tudok.

Ma mondtam neki, hogy vennék egy pár új cipőt, erre kiakadt, hogy hónapok óta ő tart el, és legalább most, hogy van pénzem, fordítsam a közös kajánkra. Merthogy ebben a hónapban ő elúszott anyagilag.

Persze még így is több pénze van, mint nekem, meg egyébként olyanok miatt úszott el, hogy két vagy három közlekedési bírság összejött, meg új öltönyt vett a tesója ballagására (az nem zavarta, hogy én mellette iszonyúan éreztem magam, mert az én ruháim már nagyon kopottak, agyonmosottak).


Nem is tudom, mit mondjak, nagyon szíven ütött most ez a dolog. Az, hogy ő "eltart", kimerül abban, hogy ehetek az itthon lévő kajából. De ezen kívül semmi az égvilágon nincs benne, pedig olyan jó lenne néhány új ruha, ami nem volt még ötszázszor mosva. Vagy egy olyan táska, amit nem kell takargatnom a szakadtsága miatt az állásinterjúkon. Igazából gond nélkül megtehetné, egyedül is többet keres, mint egy átlag család. De nem, és ha nekem van egy kis pénzem, még abból se vehetek magamnak semmit.


2013. máj. 15. 13:52
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Te írtad ki a ballagásos kérdést is, igaz? Hogy nincs ruhád, de erőlteti, hogy menj. Mit sikerült akkor intézni? Mentél?
2013. máj. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom mi nem volt abban a válaszban hasznos, hogy ha 20 ezret el tud költeni parfümre, akkor annak az árát mondjuk költse ruhára, hogy a párja meg tudjon jelenni állásinterjún. Ha már úgyis az a baj, hogy nincs munkája.
2013. máj. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
87%
Elég gáz! Mi lesz, ha gyereketek lesz és otthon leszel vele? Pedig akkor is eltartott leszel! Nem mondom, hogy hagyd ott, de ez a viselkedés elég kiábrándító!
2013. máj. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Én írtam a ballagást, végül elmentem, de elég rossz érzés volt. De ragaszkodott hozzá, mert "mi egy pár vagyunk". Na mindegy, végül is nem ártott, mert legalább kimozdultam kicsit.

A gyerekkel otthonlét más tészta, azt ő is úgy gondolja, hogy akkor az az otthon maradt szülő munkája, hogy a gyerekkel van. Már az is megfordult a fejemben, hogy előbbre lehetne hozni a gyerekvállalást, csak attól tartok, utána még sokkal, de sokkal nehezebb lesz munkát találnom.

2013. máj. 15. 15:13
 25/30 anonim ***** válasza:
90%

Elég érdekes egy férjed van..

Én sem dolgozom lassan 1 éve, nagyon rossz érzés, hiába keresgetünk, egyenlőre még semmi.

Párom nem szól semmit, sőt, még ő szokta nekem mondogatni, hogy vegyek valamit magamnak,mert én sajnálom magamtól... amit kapok támogatást, az megy kajára..

próbálj vele beszélni, én nem tudom meddig bírnám vele.. az hogy munkát kapj,az interjún jó benyomást kell tenni, és a mai világban megnézik, hogy ki mit visel.

2013. máj. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
87%

Én is hasonló helyzetben vagyok, már egy ideje nem találok munkát, de tényleg semmilyen munkát. A környéken nincs, sokkal messzebb meg nem tudok bejárni. De az én férjem úgy van vele, hogy ami az övé, az enyém is, ha valamire tényleg szükségem van és tudja, megveszi. Amikor nekem volt valamennyi plusz pénzem, én is ugyanígy voltam ezzel.


Én nem nagyon tudom elképzelni, hogy ha valaki tényleg szereti a másikat, és megteheti, akkor hagyja, hogy szakadtan járjon, vagy hogy ne legyenek meg azok a dolgok, amikre a betegsége miatt van szüksége. Ha minden úgy igaz, ahogy leírtad, nem vagy követelőző.

A mai világ elég bizonytalan, kerülhet még hozzád hasonló helyzetbe, akkor mit csinál? Én is biztosnak hitt munkahelyet veszítettem el.


Ez nem egy szereteten, megértésen, egymás segítésén alapuló kapcsolat szerintem, amiben élsz.

2013. máj. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
50%
Ja munka, pénz, családi háttér nincs hát babázunk le egy pénzes pasnak hátha nem rak utcára gyerekestől.
2013. máj. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem kapcsolat. Mármint nem ideális.


Egyébként, amióta országszerte vannak kilós használtruhák, a jólöltözöttség egyáltalán nem pénz kérdése. 4 éve csak ilyenekben vásárolok (vadiúj darabokat), sosem volt ennyi márkás, gyönyörű ruhám, mindenki mindig kérdezgeti, hogy ezt, meg azt, hol vettem, mert nekik is kell.:)

Általában ezekben lehet táskát is kapni, sőt cipőt is (azt még nem vettem, ellenben vaterán igen).

A nyári időszakban (könnyebbek a ruhadarabok) 2000 forintból simán ki lehet hozni 3 olyan szettet, amely cserélgethető egymással is.

2013. máj. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
65%

Komolyan sajnáltalak az utolsó hozzászolásodig.Most az mondom megérdemled a sorsod,és csendben tűrj ha a gyerekválallás megfordult a fejedben a jelen helyzetben.

Mindenki csak azt látja a párja ellenzi a cipőt,de ez nem sima cipő ez egészségügyi dolog,olyan mintha egy asztmásnak azt mondaná a párja hogy ne költsd a pénzed pumpára inkább rakd a közösbe,nem számit hogy esetleg majd befulladsz.Az IR egy olyan betegség amit ha nem tartasz karban előbb vagy utobb cukorbeteg leszel.


Ha el akarod cseszni az életed válallj nyugodtan gyereked,de én inkább azon lennék hogy ne függjek ennyire tőle és ha durvul a helyzet le tudjak lépni.

2013. máj. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Ezt az állapotot megtetőznéd azzal, hogy szülsz??
2013. máj. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!