Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a párom szerint...

Mit tegyek, ha a párom szerintem túl sokat iszik?

Figyelt kérdés
Még csak 3 hónapja vagyunk együtt, minden tökéletes, ő az a férfi akire mindig is vágytam, de attól tartok, hogy az alkohol közénk állhat. Amikor együtt vagyunk akkor szinte soha nem iszik, tehát nincs szüksége napi szinten alkoholra. De ha nem vagyok ott, akkor hazamegy, és sörözik, de csak 1-2 üveggel, hanem addig amíg be nem rúg annyira, hogy másnap már nem emlékszik kivel mit beszélt akkor. Ez az emlékezetkiesés rendszeres nála ilyenkor. És hetente-kéthetente haveri összejövetelek is vannak amiken ugyanígy iszik (10 üveg sör fölött). Az a baj, hogy ha elkezdi nem tud megállni néhány üvegnél. Ez már alkoholizmus lenne? Lehet ezzel valamit tenni? Házasságot tervezünk, de ha ez így marad félek idővel csak rosszabb lenne, és egy ilyen problémával én nem tudnék együtt élni. Mit lehet tenni ilyenkor?

2013. máj. 17. 12:57
 1/7 Kávétejszín ***** válasza:

Mennyi idősek vagytok?

Ha most nem próbáltok meg (együtt!) tenni ellene, elképzelhető, hogy a későbbiekben valóban rosszabb lesz. Mit jelent az, hogy amikor nem vagytok együtt, akkor iszik? Hetente? Kétnaponta? Nem mindegy az sem!

2013. máj. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp üljetek le, ezt meg kell beszélni. Ha ilyen szintű berúgásokat művel, akkor ez házasság után sem lesz másként. Várj az esküvővel pár hónapot, és ha ez az állapot nem változik, ne házasodj vele össze, mert később sem fog megjavulni. Heti 1-2 sör a haverokkal az oké, de ennyi azért nem tolerálható.
2013. máj. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre ilyen emberrel ne tervezz házasságot.


Beszéltetek már erről? Miért iszik ilyen sokat?

2013. máj. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én 30 vagyok, ő 38. Heti 4-5 napot vagyok nála, részben odaköltöztem, de azért még haza járok. Azokon a napokon amikor ott vagyok nem iszik, de pl tegnap eljöttem, és este amikor hívott már részeg volt. Többnyire a 3 napból amikor nem vagyok ott 2x részeg.. Próbáltam már beszélni vele, de szerinte nincs gondja az alkohollal, meg ha akarja meg tudja állni.
2013. máj. 17. 13:09
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez sajnos alkoholizmus :-( 3 hónapja vagytok egyutt, az nagyon kevés ido. Mindegy milyen jó, csodálatos ember amikor józan, mert az alkohol fokozatosan kifordítja magából és ha így folytatódik, lassan napi szinten inni fog. Ne áldozd az életed alkoholistára.
2013. máj. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igazából akkor sincs vele semmi gond, ha iszik, nem agresszív vagy ilyenek, nagyon kedves akkor is.. De ez akkor sem állapot..
2013. máj. 17. 13:22
 7/7 anonim ***** válasza:

MÉG nem agresszív, MÉG megállja hogy a társaságodban ne igyon, stb. Valószínűleg ez nem marad így.

Ahogy nézegetem az interneten, hogy mi számít alkoholizmusnak, az orvosok sincsenek teljesen egy állásponton. De józan paraszti ésszel szerinted ez minek nevezhető?

Szerintem próbáld ki, hogy huzamosabb időt töltötök együtt (min. 2 hét), mondjuk szabadság címszó alatt, és figyeld hogy vannak-e az elvonásnak "tünetei"!

2013. máj. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!