Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 21 évesen nem mehetek a...

21 évesen nem mehetek a párommal nyaralni?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, édesanyámmal élek, aki a kissé túlzottan féltő gondoskodása mellett sokszor elég konzervatívan gondolkodik.

Komoly kapcsolatban élek, és elterveztük a párommal, hogy nyáron kettesben töltünk néhány hétvégét. Kizárólag belföldön, és nem hetekre mennénk, tényleg csak 2-3 éjszakákról lenne szó.

Anyukám viszont hallani sem akar erről. Tudni kell róla, hogy nehezen fogadja el, hogy komoly barátom van és függetlenedni szeretnék.

Hogyan győzzem meg, hogy elengedjen? Nem szeretném, hogy emiatt akár a vele, akár a párommal való kapcsolatom megromlana.


2013. máj. 17. 20:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne mehetnél. Anyukád nem tarthat élete végéig a köténye mellett.
2013. máj. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze hozzá, ennyi. Ha hagyod magad, akkor megérdemled, ha gyerekként kezel, mert úgy is viselkedsz. Állj a sarkadra, és ne az ő engedélye miatt tedd függőbe, mehetsz-e vagy sem. Mész és kész, megmondod a barátodnak is. Mit tehet anyád? Bezár?
2013. máj. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
84%
Mit takar az hogy komoly? Egyébként anyukád fizetné vagy te? Esetleg a barátod? Egyébként elmúltál 18, lényegében azt csinálsz amit akarsz. Csak ugye az rajtad múlik hogy mit csinálsz anyukád miatt. De előbb utóbb el kell neki fogadni, hogy nem 15 éves vagy már.
2013. máj. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
75%

Basszus! Azért az nagy gáz, hogy 21 évesen, tehát bőven 18 fölött. Szegény csaj, komolyan.


A párom 18 volt, amikor először nyaralni vittem Őt a Balatonra másfél hétre. Pedig az én anyósomnál gázabb a világon nincs :D


Amúgy ne haragudj, de neked nem azt kell elérned, hogy "elengedjen". Elengedni a ragasztó szokott és lepereg a tapéta :P


Neked a SZÍVES TUDOMÁSULVÉTEL VÉGETT TÁJÉKOZTATNI kellene anyukádat, hogy nyaralni mentek. Légy határozott. Vállald fel, ha besértődik, minden csoda 3 napig tart, majd megszokja, hogy a lánya már nem egy pisiske, hanem egy felnőtt nő.


Persze viselkedj is úgy. Amíg pisiskeként viselkedsz pisiskeként kezelnek. Ha felnőtt nőként, akkor meg úgy.

2013. máj. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Az én apámnak is voltak dolgai mikor kapcsolatom lett, de azért ez így kicsit túlzás. Menj el, gondolom nem fog sem kitagadni, sem megverni:)
2013. máj. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló, gondolom, viccből írtad, hogy bezárna. Hát sajnos előfordult már ilyen, bezárta az ajtót, és elrejtette a kulcsokat.

Fél éve vagyunk együtt a barátommal.

Én fizetném a részemet.

2013. máj. 17. 20:51
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Meggyőzés itt nem segít. Kénytelen leszel szemtől-szembe megbeszélni vele, milyennek is gondolod a saját életedet. Sajnos, mindezt sértődés, harag, stb nélkül talán nem lehet megoldani az édesanyáddal. De fel kell vállalni, vagy évek múlva is itt fogod megkérdezni, milyen módszerrel tudnád meggyőzni az édesanyádat.
2013. máj. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
83%
És a családtagok sem szeretnék őt meggyőzni, hogy ez így nem helyes, amit csinál? Kérdezd meg tőle, ő mit csinált 21 éves korában, ment-e addigra fiúval kettesben valahova. Fogadok, hogy már 18 évesen ment.
2013. máj. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
68%

"Hogyan győzzem meg, hogy elengedjen?"


Fogod a cuccod és elmész. Soha nem értettem az ilyet, mikor egy felnőtt ember hagyja, hogy úgy bánjanak vele, mint egy óvodással. Ha megromlik a kapcsolat, így jártatok. Nekem nem is hiányozna egy ilyen anya, aki életem végéig úgy bánna velem mint egy fogyatékossal.

2013. máj. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
72%

Tényleg hagyod, hogy bezárjon? Velem egyszer próbált volna meg ilyet anyám, utána megtanulta volna, hol lakik a Jóisten!

Nagykorú vagy, innentől ezt már úgy nevezi a jog, hogy személyi szabadság megsértése.

2013. máj. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!