Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tulajdon jogtalan használata....

Tulajdon jogtalan használata. Hogy lehet valaki ilyen értetlen?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


A testvéremről van szó, a szüleimmel él még. A családi házunk egy udvarban van a szomszédéval. Sajnos ők már nem lakják, rokonok nem gondozzák a házat. Testvérem kitalálta, hogy ő majd gondozza, szüreteli a szomszédok kertjét és kitakarítja a garázst és bepakolja a saját dolgait. Kértem, hogy ezt ne tegye és legalább kérdezze meg a szomszédokat vagy a családját. Hallani sem akar róla, szerinte ez jogos. Mit lehet mondani ilyesmire ? Nem akarom megbántani se, de szerintem ennek nincs reális alapja, ezt így nem illik, akár gondozzák a lakatlan tulajdont, akár nem.



2013. máj. 19. 20:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"Mit lehet mondani ilyesmire ?"


"Édes öcsém, bátyám, húgom, nővérem... Rosszul tudod. Törvénysértő dologra készülsz. Ne lepődj meg, ha börtönben találod magad vagy egy szép nagy büntetésben részesülsz."


Ha fiatalkorú, akkor a szüleidet is világosítsd fel, mert ebben az esetben őket vonják felelősségre.

2013. máj. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
21%
Ez nem "tulajdon jogtalan használata", mivel nem az ő tulajdonáról van szó...
2013. máj. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

21:14-es "Ez nem "tulajdon jogtalan használata", mivel nem az ő tulajdonáról van szó..."


Dehogynem, éppen erröl van szó, MERT nem az ö tulajdona.

A saját tulajdonát senki nem tudja JOGTALANUL használni - hanem csak MÁS valakiét!!!!

2013. máj. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok,


Teljes tudatában van a tetteinek, lassan 30 éves. Szüleim tudnak róla, össze is vesztek rajta. De ő ez nem hatja meg.

2013. máj. 19. 22:23
 5/13 anonim ***** válasza:

És az se hatná meg, ha közölnéd, hogy szólsz a szomszédnak, vagy te magad feljelented, ha megteszi?


Vagy a szüleid részéről az, ha kiteszik a szűrét, ha ilyen baromságot tesz?

2013. máj. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"A saját tulajdonát senki nem tudja JOGTALANUL használni - hanem csak MÁS valakiét!!!!"


Másét sem, mert ilyen jogi kategória nincsen...

2013. máj. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%

Birtokháborításnak hívják...


De 6-os... az elnevezéseken lovagolni segítségnyújtás helyett???

2013. máj. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

milyen a viszony a szomszéddal? hol vannak, miért nem lakják? Szerintem HA ELŐRE MEGKÉRDEZI, hogy bepakolhat-e a garázsba, meg elmondja, hogy cserébe gondozná a terményeket, még örülnének is neki Elvégre nekik mindegy, ha régóta ott laktok, lehet, gyerekkora óta ismerik is a tesódat.

Nem kell mindjárt így rárontani, hogy feljelentéssel meg minden egyébbel vagdalkozni...

Én megkérdezném a szomszédot, zavarja-e. Ha egy udvar van közösen, nem is lehet valami esztétikus...

2013. máj. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Szia,


Szüleim nem teszik ki, ez biztos. Már nagyon sok húzása volt, de ők nem teszik ki, mert hát mégis csak a gyerekük.


Én nem élek velük, sőt kifejezetten messze lakom tőlük, de szerintem megpróbálom anyumat rávenni, hogy ha más nem akkor legalább ő kérdezze meg a szomszédot.

2013. máj. 19. 22:37
 10/13 A kérdező kommentje:
Azért nem lakják, mert sajnos a hölgy nem rég elhunyt, a férj pedig idősek otthonába költözött. Biztosan megengedné, nagyon jó volt a viszony, ezért sem értem, hogy miért is vonakodik ennyire, hogy megkérdezze.
2013. máj. 19. 22:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!