Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig nyaggat még anyám...

Meddig nyaggat még anyám azzal hogy mikor fogok szülni?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok,és nem akarok gyereket,sem most sem később. Anyám meg van győződve arról,hogy ez még úgy is változni fog,de nem fogja fel,hogy én tényleg nem akarok gyereket. Több oka is van,az egyik,hogy nem akarok komoly kapcsolatot,házasságot,másik,hogy undorodok attól,hogy terhes legyek,egyszerűen számomra visszataszító,elhíznék, elcsúnyulna az arcom,szőrös lennék,nyávognék,ennék mint egy disznó állandóan,nem tudnám így elviselni magam. Harmadik,hogy nem szeretem a gyerekeket. Pár óráig elvagyok velük,na de hogy én pelenkázzak,etessek,szoptassak,otthon legyek egész nap,aztán tinikorában a sok probléma,nekem ez nem hiányzik. Végül pedig a munkám miatt is, légiutaskisérő vagyok,tehát ebből kifolyólag nem lenne okos döntés,sok ideig munkaképtelen lennék, pedig imádom a munkámat. Ha összeszedek egy kis pénzt utazgatni akarok egész életemben,emberekkel találkozni,megismerni sok helyet,ebben egy gyerek viszont csak hátráltatna,felelőtlen anya lennék,otthagynám egy kocsiban a tűző napon.. stb. Anyám miért nem tudja ezt felfogni? Minap jól összevesztünk,mert megmondtam neki,hogy inkább az abortusz,mint a gyerek. Egy hete nem is beszéltünk. Soha nem fogja ezt megérteni?
2013. máj. 22. 12:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%

Háát...

Van testvéred?

2013. máj. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Nagy gyerek vagy magad is, úgyhogy jól látod, hogy nem kell (még) szülnöd.


Lehet, hogy így is maradsz, de az islehet, hogy 10 év múlva elönti a hormon az agyad és 3 gyereket akarsz majd. Ezt most sem te, sem én, sem senki nem tudhatja.


Ő meg nyilván azért nyaggat, mert vágyik rá.


"undorodok attól,hogy terhes legyek,egyszerűen számomra visszataszító,elhíznék, elcsúnyulna az arcom,szőrös lennék,nyávognék,ennék mint egy disznó állandóan,nem tudnám így elviselni magam."


:DDDD Ez elég nagy halom sztereotípia. Pl. még egy terhes ismerősöm se volt szőrösebb terhesség alatt, mint előtte vagy utána. :)))

2013. máj. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Azért abba is gondolj bele,hogy anyukád kihordott,megszült,felnevelt. Ezért fáj ez neki. Idővel biztos elfogadja majd,mert ilyen hozzáállással nem is szabad gyereket vállalni,és ezt ne vedd bántásnak,de Te is leírtad,hogy nyűg lenne,amitől a gyerek szenvedne a legjobban. Próbáld meg higgadtan megbeszélni anyukáddal. Van esetleg testvéred? Mert ha egyke vagy,akkor az is nehezíti a helyzetet.
2013. máj. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
36%
én is szomorú lennék ha egy ilyen ostoba rib..ncalapanyag lenne a lányom,aki ráadásul 21 évesen 12 éves szinten van.. amúyg jól teszed ha nem akarsz reprodukálódni. még egy belőled sorscsapás lenne!
2013. máj. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Van egy 5 évvel idősebb bátyám,ő hajón pincérkedik,hasonló az életvitele mint nekem,és ő sem akar gyereket. Anyunk meg ki van akadva,hogy ezért szült két gyereket,hogy ne legyenek unokái.
2013. máj. 22. 12:55
 6/16 A kérdező kommentje:
Azért mert valaki nem akar gyereket már r.banc is? Szép. Tudod vannak emberek,akiknek első a család,másoknak viszont a karrier. Van aki a munkájában jó,van aki gyereknevelésben. Én tudom,hogy nem vagyok alkalmas egy gyerek felnevelésére,csak szerencsétlennek lenne rossz,mások a céljaim,de attól nem hiszem,hogy r.ibanc lennék.
2013. máj. 22. 12:57
 7/16 anonim ***** válasza:
89%

Amíg így szembemész vele, addig nyaggatni fog.

Mondd azt neki, hogy oké, átgondolod a dolgot, de csakis miután férjhez mentél. Ezzel ő ellesz egy darabig és nem fog veled veszekedni.

2013. máj. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Jó ötlet :D
2013. máj. 22. 13:05
 9/16 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom, mi értelme cs.szegetni a kérdezőt, sok nővel ellentétben, ő legalább tudja mire alkalmas és mire nem. Példaértékű lehetne sok "anya" számára. (Mert nem attól lesz valaki az, hogy világra szüli, hanem hogy képes és hajlandó is szépen felnevelni a kicsiket.)


Kérdező! Szerintem ott szúrtad el, hogy ezt ilyen fiatalon még nem kellett volna elmondanod anyukádnak. Így megspóroltál volna magatoknak pár évnyi mosolyszünetet. Amikor feljön legközelebb a téma, próbálj kevésbé támadó lenni, hátha ő is megenyhül. Ezután pedig lehetőleg ne beszéljetek az ilyesmiről. Felesleges. Idővel megbékél. Jól sejtem, hogy egyébként sem fényes a kapcsolatotok?

2013. máj. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
52%

"ezért szült két gyereket,hogy ne legyenek unokái."


Ez annyira gusztustalan. Azért szült két gyereket, hogy azok éljék a SAJÁT ÉLETÜKET, nem azért, hogy neki gyártsák az unokákat.

2013. máj. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!