Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon szépen kérem, hogy...

Nagyon szépen kérem, hogy valaki segítsen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy tinédzser lány vagyok. 14 éves.

Az anyukám gyógyszerfüggő, cigarettafüggő és régen alkoholfüggő volt, de a mostani állapota ismeretlen. Nem vele élünk együtt, hanem az apukánkkal. Aggódom anyu miatt, mert leírhatatlanul szeretem és nem tudom mit tegyek. Nincsen munkája, antidepresszánst szed, és fogalmam sincs, hogy még miket. Egy dokumentumfilm világosított fel, hogy itt baj van, és anyunak szüksége van rám. Anyu elég nehéz helyzetben volt, illetve van. A doktora nagyon sok gyógyszert írt fel neki régen, és ennek hatására most életképtelen. Jólelkű, és iszonyatosan gondoskodó, de a függőség, a szenvedélyei tönkretették az életét. Az az undorító ebben az egészben, hogy néhány ember élete egy koszos papírtól, vagy érmétől függ. A pénztől. Most nem tudja kifizetni az albérletet. Apukámat megkértem, hogy szállásoljuk el itthon, de nyomós okok miatt, nem képes ideengedi őt. Megértem, mindkettőjüket. Elváltak, az okok pedig természetesen a káros szenvedélyek. Mi nem élünk rosszul, boldogak vagyunk és minden oké. De anyu nem. Egyedül van, és félek. Nem akarom elveszteni őt, én nem élném túl!! Hogyan segítsek rajta? :'( Nem fogok leírni mindent, és nem fogom leírni az életemet. Mert szerencsésnek érzem magam. Viszont a legboldogabb attól lennék, ha édesanyám kigyógyulna ebből az állapotból. Hiányzik. Fáj, hogy nem vigyázhatok rá. Nem lát tisztán, nem érzi a helyzeteket. Én meg csak sírok.. Fogalmam sincs mit csináljak vele. Még pedig akarok, és fogok is segíteni!! Viszont tanácsokra van szükségem, tőletek. :)

Köszönöm, hogy végigolvastad. Remélem tudsz segíteni, és mindenképpen írd le a véleményedet, mert számít! Minden számít!



2013. máj. 23. 13:29
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
79%

Édesanyád büszke lehet hogy ilyen lánya van:)

Nagyszülők?

2013. máj. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
63%
Jajj, kisbogár, nem egyszerű ez a helyzet. Nincs anyukádnak testvére, akihez fordulhatnál? Sajnos megértem én is apukádat, édesanyád gyógyszereken túl komolyabb segítségre szorul.
2013. máj. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
66%
A szenvedélybetegeken addig nem tudnak segíteni amíg saját maguk nem kérnek őszintén segítséget. Ne vegyél magadra olyan keresztet amit nem bírsz el.
2013. máj. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

ma 13:32:

Köszönöm. :)

Rájuk nem számíthatunk. Főleg ebben az esetben.

Ide más kell. Megoldásokat keresek.

Nehéz :D

2013. máj. 23. 13:36
 5/30 anonim ***** válasza:
88%

Egyetlen egy dolgot tehetsz.


Fogod össze szeded gondolataidat, mitöl is félsz elginkább, hogyan képzeled el a változást. Mit is lehetne tenni anyukád érdekeibe. Pl szociális munkát kerestek neki, megnézitek a segélyeket stb...

ès leülsz ezzel apukáddal és beszélsz vele. elmondod, mi bánt, kérjed, hogy segítsen neked másképp. ne fogadjátok be (azzal semmit nem érnétek el) hanem egyszerüen mi másban lehetne segíteni neki.

2013. máj. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

ma 13:33

"Jajj, kisbogár, nem egyszerű ez a helyzet."

Köszönöm. Igen, vannak testvérei. Ez egy nagyon jó ötlet.

Bár ők külföldön élnek, de a nyáron kijönnek és segíteni fognak. De most egy olyan megoldás kell, ami erre a maradék pár napra, vagy hétre szól. :)

Egy testvére él Budapesten, de ő most jelenleg nem tud segíteni.

Vagy tud? Nem is érdekel.

Én csak szeretném megmutatni anyunak, hogy az élet szép, csak most eléggé kilátástalan a helyzet. Amikor nála vagyunk, a maradék pár forintját is ránk költi. Pedig megkérjük, hogy NE! de ő mégis. Annyira szeretem. Olyan jóember :') De rengetegen kihasználták. Bonyolult..

Köszönöm, még egyszer ;)

2013. máj. 23. 13:45
 7/30 A kérdező kommentje:

ma 13:33

"A szenvedélybetegeken addig nem tudnak segíteni amíg .."

Igazad van. Köszi.

Bár most először, más problémákkal kell foglalkozni.

Először az életét kell rendbe pakolni, utána jöhet a szakember. Csak ne sírjon, csak egy kicsit álljon talpra, hogy tudatosabban menjen a szakemberhez, és legyen tisztába egy kicsit is azzal, hogy mi a következő lépés.

2013. máj. 23. 13:48
 8/30 A kérdező kommentje:

ma 13:41

Köszönöm. :) Igaaz. Köszönök minden választ.

2013. máj. 23. 13:50
 9/30 anonim ***** válasza:
0%

Hát sajnos én ezt az egészet nem hiszem el!! Már ott kezdődik, hogy nem lehetsz 14 éves. Az én

Unokám 14 éves, kitünő tanuló, szuper intelligens. De még Ő is vét helyesirási hibát. Nem használja az általad használt szavak többségét. Nem képes olyan gondolatokra, mint amik ebben az irományban szerepelnek. Pl. a pénz leirása stb. Ráadásul Ő tökéletes környezetben nevelkedik, tehát van előtte minta, nem úgy mint "kérdezőnek". Ezt a kérdést egy kb. egyetemet végzett felnőtt irta. Lehet, hogy vizsgatétel, vagy hasonló. Mindenesetre nem 14 éves gyerek.

2013. máj. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
0%

"Nehéz :D"


Egy nehéz helyzetben miért nevetsz?:)

2013. máj. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!