Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasság kontra élettársi...

Házasság kontra élettársi kapcsolat?

Figyelt kérdés
Melyik jobb, vagy miért jobb? Kell papír vagy nem szükséges?
2009. okt. 4. 15:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%
mióta mi házasok vagyunk, sokkal nyugodtabbak vagyunk, és sokkal jobban ragaszkodunk egymáshoz
2009. okt. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
68%
Én nem voltam még házas, volt már egy pár kapcsolatom, de majd később szeretnék esküvőt. De nem olyan áron mint az ismerőseim, hogy nincsenek még 30 évesek, de már elváltak. Van aki azt hiszi, hogy a házasság jogot formál neki elszámoltatni a másikat, és beosztani az idejét, meg számon kérni rajta mindent. Én ilyet nem szeretnék, akkor inkább sosem házasodok meg :)
2009. okt. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
72%
Aki egyet és szívből az házasság. Aki eleve tudja, hogyha lebukik, úgyis válás lesz, az nem akar "papír"t. Én házasságban élek több X éve.
2009. okt. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
59%
Évekkel ezelőtt házasságpárti voltam, közben férjhez mentem és 8 év után elváltam. Most élettársi kapcsolatom van és nem vágyok a papír után. Nagyon jól meg vagyunk. Az ismerőseim, barátaim között is gyakori ez a kapcsolat. Közös gyerek esetén viszont régi módi vagyok, és akkor kellene a papír.
2009. okt. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
az érzelmek nem a papírtól függnek
2009. okt. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%

Ha a párom szeretné hiogy elvegyem, elveszem. Ha nem, akkor nem veszem el. Nekem a házasság semmit sem jelent, nem számít ígéretnek a másik számára, nem lesz tőle erősebb a kapcsolatunk, nem fogjuk jobban megérteni egymást.

Társadalmi obligáció, bár egyre többen fogadják el a családtagok közül is, hogy a házasság nem feltétlenül kell hogy legyen egy pár egyetlen választási lehetősége.

Aki házasodni akar annak sok boldogságot, a hozzám hasonló élettársi kapcsolattal elégedetteknek úgyszintén. :)

2009. okt. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
54%
Én nem fogok hazudni. Mi szeretnénk összeházasodni a párommal, de nincs rá pénzünk. Ezért marad az együttélés. Így is boldogok vagyunk. Viszont úgy gondolom, hogy aki foggal-körömmel a házasság ellen van, az vagy csak azt próbálja kompenzálni, hogy nincs rá pénze, vagy azt, hogy nem biztos magában, vagy a párjában. hiszen, ha szeretem a párom, akkor vállalom ország-világ előtt, azzal, hogy összeházasodunk, nem?
2009. okt. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem a házasság egyfajta biztonság. Az a biztonság, ami nekem KELL. Én tudom, hogy mi egyek vagyunk, hadd tudja meg más is ezt, úgy hogy felveszem a férjem nevét, és meglesz az a bizonyos papír. Ha ígyis úgyis boldog az ember, akkor miért parázik a papírtól???
2009. okt. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
58%
Nm az a fontos, hogy papírt kapunk róla, hanem hogy tanúk előtt hangosan kimondtuk, hogy igen, mi egymást választottuk és örökre együtt leszünk, és ezt fel is vállaljuk. Meg persze a vallásos embereknek az is sokat jelent, hogy Isten előtt is kimondják az igent, nem csak az anyakönyvvezető előtt.
2009. okt. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
64%

Nekem ez a második házasságom. Az első tizenöt évig tartott.

Mostani feleségemmel harminc évig élettársak voltunk.

Kedves 16:02 a házassághoz nem pénz, hanem akarat kell, és összesen öt fő.

2009. okt. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!