Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor jött "divatba" az...

Mikor jött "divatba" az élettársi kapcsolat a házassággal szemben?

Figyelt kérdés
2011. márc. 8. 17:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%
A rendszerváltás után szerintem. Mi is így vagyunk 11 éve a párommal.
2011. márc. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
28%
Pontosan mi is a problémád az élettársi kapcsolattal?
2011. márc. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A rendszerváltás után. Előtte nagyon ritka volt. Így egyszerűbb elválni,mint ha házasok lennének.
2011. márc. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%

Miért lenne problémája? Feltett egy kérdést, nem nyilvánított véleményt egyikről sem.

Üldözési mániája van annak, aki ebben is a kötekedést látja.

2011. márc. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

szerintem a pénz.


mi most készülünk házasodni (közös lakással és gyerekkel a hátunk mögött). nem lesz esküvő, mert nincs miből, csak anyakönyvvezető. de így is:


legomboltak rólunk 2200 forintot, mert nem érünk rá hétköznap délelött és ennyibe kerül kérvényezni a hétvégét. ezen felül 15e forintot, mert hétvége és koccintani akarunk pezsgővel, amit nekünk kell vinni, mert ebben csak a mosogatás és pohár bérleti díja van benne. csak a két tanu lesz ott, meg a két anyuka (apukák nincsenek), meg valószínűleg három testvér. ez összesen 9 ember (+ az 1 éves kislányunk), elvisszük őket ebédelni, az olyan 50 ezer forint.


ez így olcsó. egyébként lenne vagy 50 rokon, az már terembérlés is lenne, plussz menyasszonyi ruha stb. kinek van erre pénze? most komolyan.


mi is csak azért csináljuk, mert már kb. két éve hordjuk a gyűrűt.

2011. márc. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

"Pontosan mi is a problémád az élettársi kapcsolattal?"


Pontosan semmi problémám az élettársi kapcsolattal, viszont ezzel a hangvételű kérdéseddel/hozzászólásoddal lenne némi gondom...


Egyébként, szimplán az érdekel, hogy mikor jelentek meg az első élettársi kapcsolatok...

2011. márc. 8. 17:37
 7/15 A kérdező kommentje:
Hát igen..tény és való, hogy még egy nagyon egyszerű esküvő sem olcsó... Főleg, ha az embernek úgy kell kiszámolnia a pénzt mindenre... Szerintem is többen házasodnának, ha nem lennének ilyen horribilis árak. Illetve, valamilyen szinten az is igaz, hogy így könnyebb elválni, de nem hinném, hogy ez a tény motiválja azokat, akik az élettársi viszonyt választják.
2011. márc. 8. 17:45
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, az első élettársi kapcsolatokról én a 90-es évek elején hallottam. Azért még akkor is ritka volt, jellemzően legalább a gyermekvállaláskor összeházasodtak az emberek. De most, hogy említed, meg is nézem valahol, hogy ma milyenek az arányok.

Off: Szerintetek mi várható a jövőre nézve? A mai gyerekeknek már a házasság lesz furcsa?

2011. márc. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából akkor jött divatba, mikor divatbajöttek a méregdrága, mostanában milliókból rittyentett csinnadrattás esküvők, étteremfoglalás, fotós, ilyen ruha, olyan fodrász, ültetőkártya, a ruha menjen a dekorhoz meg a virágcsokorhoz, meg a kis...m.


Amíg nem volt az esküvő ennyire felvágós, akkor hamarabb beadták a fiatalok a derekukat, mint ma.

2011. márc. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

"Jaj aztán milyen gondod lenne velem? És most hová sz*rjak édes szívem?"


:) Látom, hogy nem értetted meg, amit írok, úgy mint a kérdésemet sem. Nem veled van gondom, hanem a hangnemmel, ahogyan válaszoltál. Illetve, szerintem a wc-be végezd a dolgod ha még ez sem világos a számodra "édes szívem" ..


A többieknek köszönöm a választ.. Írjatok még nyugodtan, hogy ti mennyi ideje vagytok élettársak... Kíváncsi vagyok, hogy ki milyen rég óta. :)

2011. márc. 8. 17:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!