Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most én vagyok a bunkó, vagy...

Most én vagyok a bunkó, vagy nekik van igazuk?

Figyelt kérdés

Munkatársaim közül ketten összedugták a fejüket, és kész tényként eldöntötték, hogy látogassuk meg hétfőn egyik munkatársunk férjét, akit nemrég engedtek ki a kórházból...


Eddig nem lenne semmi baj, de ezt úgy közölték, mintha kötelező program lenne, nemet mondani nem tudok, mert akkor meg én vagyok a paraszt, hogy ennyi illem nem szorult belém...


A probléma ott kezdődik, hogy nem ismerem azt az embert, és szerintem ismeretlenül elég bunkó dolog beállítani, még akkor is, ha a felesége a munkatársam. Pluszban, ha beteg lennék, és feküdnöm kellene, nem repesnék az örömtől, hogy 12 ember váratlanul beállít (meglepetésnek szánják, a felesége se tudna róla), akik közül 7-et, 8-at egyáltalán nem ismerek. Ráadásul, ha az én párom lenne beteg, és meglepnének ilyesmivel, nagyon nem örülnék a dolognak. Kisebb bajom is nagyobb lenne annál, hogy 12 embert megkínáljak, főleg akkor, ha sejtelmem sincs arról, hogy jönnek.


Az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy pár munkatársammal nem jövök ki túl jól, mivel nem tolerálom azt a stílust, amit megengednek maguknak. A fő probléma, hogy van két ember, és úgy kell ugrálni, ahogy ők fütyülnek, egyedül én lógok ki a sorból, hogy nem értek egyet velük.


Nemet mondani nem tudok, mert heteken keresztül szívatni fognak, a munka meg sajnos kell:(


Főnöknek nem tudok szólni, nem a munkához tartozik a dolog, és neki semmi köze az egészhez.


Szerintem az lenne a legjobb, hogy ha két ember elmenne, akik ismerik, és ajándékot vinnének neki. Abban benne lennék, hogy pénzt adjak az ajándékba, de 12 ember látogatását hülyeségnek tartom.

Felhoztam nekik a dolgot, de általában meg se hallgatnak, egyből én lettem a bunkó, akiben nincs semmi empátia...


Mit tegyek?


2013. máj. 24. 17:49
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
100%
Találj ki valami kifogást ( anyu beteg, teso beteg kórházban van)....vagy pedig valami ilyesmit, esetleg meg táppénzre pár napra...igazán javasolni mit nem tudok, de én a te helyedben megmondanám nekik, ha meghallgatnak ha nem, és nem hagynám magam szívatni!!!
2013. máj. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Azóta vagyok bunkó, hogy kiállok magamért 11 emberrel szemben :) Sajnos, indokot nem tudok kitalálni, páran ismerik a családomat, hamar kiderülne a dolog :( De az biztos, hogy hétfőn lesz még pár szavam a dologról...
2013. máj. 24. 17:59
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem te vagy a bunko, ez teljesen nonszensz, h hivatlanul, varatlanul beallit egy focicsapatnyi ember egy ismeretlenul...

Most komolyan ilyen gaz az osszes munkatarsad, h bologatnak arra, amit ez a ket "nagyon okos" kitalalt???

2013. máj. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben igazad van ! Bunkóság ilyen esetben egyeztetés nélkül beálítani van most nekik nagyobb bajuk is mint körbeugrálni 12 idegent . Ha empátiáról lenne szó nem akarnák ilyen kellemetlen helyzetbe hozni a kollégájukat és annak családját. Ha a kolléga esett volna le lábról akkor lenne észszerü a látogatás. Szerencsétlen férj meg amugy is mit kezdjen idegen alakokkal teljesen kinos lenne. Az illem talán annyit kíván ilyen esetben , hogy felajánlja az ember a segítségét, üdvözlö kártyát ir esetleg valami apro ajándékot küld vagy csomagot kávé édesség stb amint az ilyen ajándék kosarakba szoktak lenni, ebbe biztos mindenki adna pénzt. Amugy meg simán megmondhatod , hogy hivatalos ügyed van esetleg orvoshoz mész egyéb családi okok miatt nem tudsz résztvenni és h ne legyen cikizes adják át üdvözleted mielőbbi javulást kivánsz esetleg felis hivhatod és küldhetsz vmit mondjuk virágot és csá. Ne hogy már hagyd , hogy vadidegenek diktáljanak programoljanak neked , ha behódolsz csak ugráltatni fognak tovább.
2013. máj. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jol gondolkodsz, ez egy nagyon buta otlet a munkatarsaidtol.

Meg mi az hogy egy korhazbol kijott ismeretlennek kotelezo ajandekot venni? Ki o, II Ramszesz farao?

En szinte 100 hogy nem hogy nemet mondanak, de ki is rohognem oket face to face, aztan csinalnak amit akarnak.

2013. máj. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Szerintem is bunkó dolog váratlanul, 12-en odaállítani.

Akár beteg akár nem.



Én megmondanám nekik, hogy minimum a feleségével egyeztetni kell, mert váratlanul nem illik menni. Ha beteg vagyok, akkor nálam sem mindig olyan a lakás, hogy jöhessenek a vendégek és én sem vagyok vendégfogadásra alkalmas állapotban.

2013. máj. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
Ekkora marhaságot jó hogy nem véletlenszerűen mennek el betegeket látogatni:D
2013. máj. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

3-as:


Mindketten erős akaratú emberek, azzal van itt a gond. Ha valaki nem megy bele az általuk kitalált dolgokba, akkor számíthat rá, hogy szekírozni fogják napokon keresztül ezzel. Hogy a többiek miért bólogatnak állandóan, nem tudom, de nyilván az én példámat látva nem akarnak odajutni, ahol most vagyok. Minden nap vitába keveredek velük, megpróbálnak parancsolgatni, nem beszélnek velem (nem is bánom), mindennek lehordanak mások előtt. Munkahelyemen több csoport van, komolyan kértem már a főnököt, hogy helyezzen át másikba, még nem tette, próbáljak meg alkalmazkodni. Szerintem hétfőn megpróbálom még egyszer, a többiekkel érdekes módon kijövök...

2013. máj. 24. 18:23
 9/21 anonim ***** válasza:
legkozelebb az intenzivre szervezik a szemelyzeti bulit ha epp senki sem labadozik a munkatarsak rokonai kozul?
2013. máj. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Konfrontalodj veluk, vedd az igazad, provokald oket, nyisd ki a szad! Ha nekik lehet neked is.

Menj el addig mig ugy nem lesz belole a fonokseg elott, akkor majd latni fogja a fonokod hogy meg kene fekeznie oket. Ha jo vezetoseg van akkor ezt a 2 embert nekik kell visszafogniuk es elbeszelgetniuk veluk hogy ok sem nem a feletteseid, sem nem kiskiralyok.

2013. máj. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!