Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért van tele ez a téma...

Miért van tele ez a téma okoskodókkal? Miért hiszik azt, hogy mindig nekik van igazuk?

Figyelt kérdés

Például

1.valaki leírja,hogy szeretne egy lovat.Van idő,pénz,hely,stb. és ezt leírja a kérdező,szóval lényegében minden megvan,ami kell,erre jön valaki és elkezdi,hogy a kérdezőnek biztos nincs ideje,pénze,stb. és elkezd kitalálni mindent(azután miután már szóltak neki,hogy kiírta a kérdező,hogy mindent tud biztosítani),úgy beszél mintha mindent tudna a kérdezőről és tovább folytatja a kitalációkat,miközben fogalma sincs,hogy ki ő és úgy állítja be,aztán ahogy beszélnek kiderül,hogy tényleg nem ismerik egymást

2.valaki dobermannt/huskyt/dalmatát/goldit szeretne erre megint jön egy okoskodó,hogy azok munkakutyák és nem szabadna őket tartani,ha nem munkakutyaként használják,de láttam már többször olyat is,hogy kiírták,hogy "nagyon remélem,hogy nem tudsz majd szerezni dobermannt,mert azt munkakutyaként kell használni és csak úgy nem lehet tartani"

3.szintén kutyák:például egy kutya melynek fajtájáról ismert,hogy nem (gazdi/ház)védő típus megharap valakit(ha jól tudom úgy volt,hogy valaki átnyúlt a kerítésen,asszem így monda a kérdező) és a kérdező megkérdezi,hogy ennek milyen következménye lehet,erre meg elkezdik,hogy az veszett kutya és az ilyen kutyáknak nem szabadna élniük

4.volt olyan is,hogy egy vadászgörénnyel kapcsolatos kérdés volt és az etetésnél volt a vita.Az egyik kölyök mindig mondta,hogy annak lehet csokit adni,sokat is,mert nem lesz baja,mondják a többiek,hogy nem lehet,de ezt az okoskodó nem képes felfogni és folytatja,mert csak neki lehet igaza,övé kell,hogy legyen az utolsó szó,különben összedől a világ

5.például leír valaki egy mondatott teljesen mindegy,hogy mit mondjuk a hörcsögök tartásáról szól,erre meg ide is jön valaki és mondja,hogy miért hívja a hörcsögöt "dögnek" miközben,aki írta a hörcsög tartásról a szöveget nem mondott ilyet,nem utalt rá,stb.

Egyre jobban terjednek az okoskodók,én így veszem észre a kérdések alapján.Ezeket a példákat kérdések alapján írtam,amiket kicsit régebben találtam kérdések keresése közben,de volt olyan is,amit csak pár hete írtak(ha jól emlékszem,egyikhez sem szólta hozzá,csak olvastam)



2012. nov. 11. 15:44
 1/8 A kérdező kommentje:

"5.például leír valaki egy mondatott teljesen mindegy,hogy mit mondjuk a hörcsögök tartásáról szól,erre meg ide is jön valaki és mondja,hogy miért hívja a hörcsögöt "dögnek" miközben,aki írta a hörcsög tartásról a szöveget nem mondott ilyet,nem utalt rá,stb. "



5.például leír valaki egy mondatott teljesen mindegy,hogy mit mondjuk a hörcsögök tartásáról szól,erre meg ide is jön valaki és megkérdezi attól,aki írja a hörcsögtartásáról szóló szövegethogy miért hívja a hörcsögöt "dögnek" miközben,aki írta a hörcsög tartásról a szöveget nem mondott ilyet,nem utalt rá,stb. "

2012. nov. 11. 15:49
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég idegesítőek.Gondolom benne vannak a témában valamennyire(az utóbbi szó kihangsúlyozva)és azt hiszik már mindent tudnak.Én olyat olvastam nem rég h valakinek huskyja vagy malamutja van és megharapót valakit és mondták,hogy ezek barátságos fajták,ezért mivel agresszívan viselkedett el kell őt altatni(kiírta a kérdező az egyik válaszában,hogy csak egyszer történt meg).Emlékszem egy nyuszisra is,amiben azt mondták,hogy vadászgörénnyel együtt lehet nyugodtan tartani,mert nem öli meg a nyuszit a görényt az csak egereket és patkányokat öl,de nyuszira sose támadna meg,ha nem szoktatják őket egymáshoz,akkor sem .Ez elég nagy hülyeség volt
2012. nov. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

Hát pl.:


1. Az illető (általában kislány) leírja, hogy minden megvan a lótartáshoz, aztán ír valami olyan ordas hülyeséget, hogy az ember álla leesik. Vagy kisül, hogy megvan minden, de a szülőknek még nem szólt...


2. Nagyon sok alkalmatlan gazdát lehet látni különböző fajtákkal. Pont a felsorolt fajtákkal van a kisebb baj, általában a KAU, KÁJ, és egyéb kemény játékosoknál próbálják lebeszélni az első kutyaválasztás előtt álló kérdezőt az adott fajtákról. Lássuk be: teljes joggal.


3. Ez valóban kötözködés, más kérdés, hogy ha az ember nem kívülálló, hanem elképzeli, hogy a szomszéd kutya pl. az ő gyerekét harapja meg akár kerítésen át, akkor mit érezne. Mellesleg olvastam azt a kérdést, és a kutyának pont az utolsó oltásáról nem volt igazolás. Ciki, és nyilván elhihetjük, hogy be volt oltva, csak hát pl. a kutyatartás azzal is jár, hogy ezeket a papírokat, doksikat rendben tartjuk és ellenőrizzük.


4. Buta gyerekek mindig is voltak, vannak, lesznek.


5. Vélhetően amit olvastál, ott egy választ töröltek a moderátorok, így az adott számú válaszadó már abszolút nem az volt, amire utóbb valaki reagált.

2012. nov. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

„Mellesleg olvastam azt a kérdést, és a kutyának pont az utolsó oltásáról nem volt igazolás”

Szerintem te másik kérdést olvastál,mert megvolt az igazolás

„Vélhetően amit olvastál, ott egy választ töröltek a moderátorok, így az adott számú válaszadó már abszolút nem az volt, amire utóbb valaki reagált.”

Több téma volt amit sokáig néztem és frissitgetem,hogy jött-e válasz,de nem töröltek egy választ se

A második példámban azt írtam lényegében,hogy egyeseknek az a felfogása,hogy amiket munkakutyának szoktak használni(husky-szánhúzás,goldi-vakok vezetése,stb.),azokat nem lehet házőrző vagy csak egyszerű kutyának,lényegében azt mondják,hogy ezeket CSAK munkakutyának lehet használni(szánhúzás,börtönőrzése,stb.),nem arról volt szó,hogy ki mennyire tudja írányítani

Az első példát ahogy már említettem kérdés alapján írtam,ahogy a többit is,de a kérdező semmi hülyeséget nem írt,semmi olyat ami miatt ne tarthatna lovat

2012. nov. 12. 14:04
 5/8 A kérdező kommentje:
Amúgy a második példába bele tartoznak olyan kérdezők,akiknek már volt olyan kutyájuk és csak azért kérdeztek,mert tenyészet után akartak nézni
2012. nov. 12. 14:15
 6/8 anonim ***** válasza:
2012. nov. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem arra,amit én olvastam az más volt,ott mondta,így kijött 1 pasi,mert jelentették,hogy megharapta a kutya az egyik embert(ha jól emlékszem elkapta a kutya elől a kezét,aki jelentete,így csak egy karcolás lett)és a pasi elkezdet kérdéseket feltenni és minden rendben talált a kutyánál,gazdánál
2012. nov. 12. 14:34
 8/8 anonim ***** válasza:

1. azért válaszolunk okoskodva mert a mi véleményunk szent és sérthetetelen egyetemes alapigazság, már már isteni hatalommal rendelkezünk.

2. nem igaz hogy én vagy bárki más azt a köcsög hörcsögöt dögnek nevezné, egyenesen kikérem ezt magamnak saját magam és minden múlt és jövőbeli hozzászóló nevében.

3.: 4.

2013. jan. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!