Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha együtt élek valakivel (nem...

Ha együtt élek valakivel (nem házasságban vagy élettársi kapcsiban) és az ő lakásának a haszonélvezője vagyok, akkor ha netalán talán vége lenne a kapcsolatnak, akkor igényelhetem-e a lakás felét?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk abszolút ilyen helyzetben, nagyon szeretem, csak eszembe jutott.... Ezt máshol úgyse merném megkérdezni...
2009. okt. 4. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor is a haszonélvezője maradsz a lakásnak, ami annyit jelent, hogy ott maradhatsz, élvezheted a lakás hasznát, de viselned kell annak terheit is /pld. te újítatod fel, ha rád akarna dőlni/. Tulajdonos - még a fele lakásnak sem- nem leszel, viszont mint haszonélvezőt, onnan senki soha ki nem tehet. Ha csak te nem akarsz tovább állni. Ez csak úgy és akkor igaz, ha téged törvényesen megtett a lakás /ház/ haszonélvezőjének.
2009. okt. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

1. Attól, hogy együtt éltek nem leszel haszonélvező, csak ha szépen elsétál veled a közjegyzőhöz és a földhivatalban bejegyeztetikek a haszonélvezeti jogot.

2. Ha haszonélvező vagy is, tulajdonjogot attól nem kapsz. Sem a felét sem a negyedét. Akkor csak haszonélvezeti jogod van.


Senki nem ad az élettársának csak úgy haszonélvezeti jogot, tehát ha együtt élsz valakivel és vége, akkor mehetsz az utadra.

2009. okt. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%

Ha együtt élsz valakivel, akkor az élettársa vagy, akár annak nevezed magad, akár nem. Olyan jogaid lesznek, mint az élettársaknak általában, de ezek közé nem tartozik az, hogy a lakás fele a tiéd lesz a kapcsolat zátonyra futása esetén. Sőt, amennyiben összeházasodtok, akkor em lesz tiéd a lakás fele válás esetén, mert az a férjed különvagyonához tartozik, amit bizonyíthatóan ő vitt a házasságba.

Tehát semmilyen jogcímen nem igényelheted a lakás felét.

2009. okt. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem a bkv hogy pár hónap után 100 milliós végkielégítést kapj.
2009. okt. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2.és 3. hozzászólók! Nem értem, miért offoltok? Mindent leírtam, amit ti elismételgettek. Az utolsó mondatomban benne van a lényeg. Minek az üres okoskodás? Első vagyok, bátran lepontozhattok!
2009. okt. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mivan? Ki offolt? Mióta számít offolásnak, ha az ember válaszol a kérdésre? És mitől vagy ilyen ideges? Nyugalom, énekelj egy kicsikét, az megnyugtatja az idegeket.
2009. okt. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tehát a szitu: ő a tulajdonos, te a haszonélvező. Ha ez jogilag így van, akkor ha vége a kapcsolatnak, akor NEKI kell költöznie onnan és nem neked. Addig lakhat ott, amíg te megengeded neki. A haszonélvzet a tiéd, életed végéig te ott lakhatsz és még az (és csak az!), akit te megengedsz, hogy ott lakjon. Hiába az övé a lakás, te rendelkezel felette. Természetesen te viseled a költségeket is (rezsi).
2009. okt. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!