Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan, mivel tudnám anyukámat...

Hogyan, mivel tudnám anyukámat rábeszélni, hogy szokjon le a dohányzásról? Nagyon erős dohányos, tesómékkal laknak együtt, márciusban születik a baba. Ki szokott menni előszobába, de mégis az egész lakás cigiszagú.

Figyelt kérdés

Ha ott vagyunk, még a lányom is cigiszagú lesz. Nem szívesen szólok bele dolgaikba, de ha az én babám ilyen cigiszagba születne, nagyon zavarna, ezért gondoltam, hogy megpróbálkozom.

Keresgéltem már ezzel kapcsolatban cikkeket a neten, de ha valaki még tud ilyet linkelni, megköszönöm, azokat gondoltam megmutatni neki.


2011. jan. 6. 08:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Rábeszélni szerintem senkit nem lehet. Ez akarat kérdése, ha nem akar leszokni Te tehetsz bármit, sajnos nem fog menni. Tapasztalatból tudom én is dohányoztam és még el nem határoztam magam, addig nekem mondhatott bárki bármit... Azóta szerencsére nem dohányzom. De saját elhatározásból tettem le. Megkérni megkérheted, de szerintem ennél többet nem tehetsz.
2011. jan. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Unokatesóméknál négyen cigiznek a lakásban, bár csak a konyhában, de terjeng a lakásban a cigifüst. Közöttük van olyan, aki napi 2 dobozzal is elszív. Ott van az egy éves kislány velük egy lakásban, és sajnos borítékolhatunk neki egy fincsi kis asztmát.

Ha valaki nem akar leszokni a cigiről, az nem is fog. Ha megkéred, ha nem. De mást nem tehetsz...

2011. jan. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tudod rábeszélni, vagy ő akar leszokni, vagy nem fog leszokni.

Azt viszont el kell neki mondani, hogy az előszobában dohányzás kb. pont annyi, mint a baba feje melletti, tehát szépen hagyja abba a lakásban a dohányzást és járjon ki cigizni. És fessenek ki, mielőtt hazajön a baba, mert beivódott mindenhová a méreg. A passziv dohányzásról rengeteg anyag van a neten, olvastass vele kicsit.

2011. jan. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A dohányzásról lebeszélni nem tudod, ez tuti, de esetleg meggyőzhetné a család, hogy a lakásban ne cigizzen, hanem menjen ki a gang-ra, udvarra, folyosóra, csak ne a lakásban. Mi dohányzó szülők vagyunk, de a lakásban soha nem cigizünk. Ha kislányunk fent van, akkor is csak úgy cigizünk, hogy természetesen csak az egyikünk megy ki időnként 5 percre a gangra, utána pedig kézmosás. Amikor egyedül voltam vele otthon, nem cigiztem addig, amíg Apa haza nem jött, vagy nem ugrott fel valaki, de mellette nem cigiztem. Ennyit be lehet tartani.
2011. jan. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

En is cigizem,van egy 11hos lanyom,soha nem gyujtottam bent raa lakasban,a parom sem cigizik.Szepen kimegyek az udvarra,ha minusz10van akkor is,az en hulyesegem hogy nem tudom abbahagyni de mast ne mergezzek mar vele.

ne a leszokasra birjatok ra,arra nem tudod ugysem,inkabb arra kellene ravenni hogy menjen ki,jona joido plane konnyebb.

ha elmegyek valahova nem szamit ha az apuka ragyujt a sajat gyereke mellet en akkor is inkabb kimegyek,ez csupan megszokas kerdese.

2011. jan. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

sehogy sem tudod leszoktatni.

apum is erős dohányos, de ha mi megyünk hozzá, előtte nap már nem gyújt rá bent, csak szellőztet. így csak a bútorokból szivárog a dohányszag, a baba nem lesz füstös.


sajnos ha ő nem akar leszokni, semmis sem fogsz nála elérni.


és sajnos a magzatnak sem tesz jót a füst... legalább azt el kéne érni, hogy ne bent, hanam a lakáson kívül gyújtson rá.

2011. jan. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nálunk most 4en cigiznek a lakásban - anyósékkal lakunk: anyós, após, nagyi s a férjem. nekem terhesség meg szoptatás miatt sikerölt leszokni, ezért is hála a kislányomnak, aki most 5 hós, én meg eszem magam amiatt hogy ezek benn cigiznek és egyiket sem erdekli...utálom mikor megfogják és megcsókolják őt a cigis szájukkal, stb. a lényeg az hogy "csak" a konyhában gyújtanak rá, ami a földszinten van, mi meg az emeleten vagyunk, én érzem a szagot, de csak a lépcsőházban, a szobákban nem, tehát úgy gondolom védve van a kislányom. remélem ha nagyobb lesz kifejezi majd utálatát a cigizők felé, én is igy csináltam kislány koromban, és ismerek pár 4-5-6 évest aki odaszól az anyukának h ne cigizzen mert utálja, v nem puszilja meg stb!

szóval engem is csak a terhesség szoktatott le. akinek nincs oka, az nem fog!

2011. jan. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!