Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismertek olyan embert akár a...

Ismertek olyan embert akár a családotokban, rokonságotokban, ismerőseitek között, aki pl: tudós, kutató, feltaláló?

Figyelt kérdés

Tehát egy nagyon művelt, nagytudású ember, aki diplomával rendelkezik valamilyen kutatói területen és ebben a szakmában dolgozik.

Sokat keres? Mennyi időt tölt a családjával? Személyiségileg milyen ember?



2013. máj. 25. 14:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Hát én személy szerint kutató vagyok hivatalosan, az ELTE-én most fejeztem be a doktorit és kutatok, tanulmányokat írok, konferenciákon veszek részt, ha minden igaz, óraadó is leszek szeptembertől. Emellett van egy fél éves kisfiam, mellette írom a disszertációm, szerencsére a férjem sokat segít be, így már konferencián is adtam elő, amióta megszületett, sokat vagyok levéltárban, könyvtárban, a baba mellett meg amikor alszik és éjjelente pedig itthon olvasok, írogatok. A pénz az nevetségesen kevés, amit keresek, de még így is több mint a legtöbb embernek, aki otthon van a gyerekkel. Remélem ez idővel több lesz.
2013. máj. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
A pénzkereset pedig úgy lehet baba, GYES mellett, hogy szerzői jogdíjas munka lehet GYES mellett is.
2013. máj. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Igen, két rokonom is gyógyszerkutató. Az egyiknek van családja, a másiknak nincs, de egyébként mindketten kiegyensúlyozott életet élnek. Nem mondanám, hogy agyon keresik magukat a munkával, de azért bőven megélnek belőle.
2013. máj. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Az egyik ismerősöm barlangkutató, a lánya és a felsége is hivatásos barlangász. Nagyon jó és egyszerű emberek. Anyagi helyzetüket nem ismerem!
2013. máj. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Nekem ismerősöm 99%, hogy kutató lesz. Még nem végezte el a mesterszakot; vegyész egyébként. Azt már tudom, hogy túl sok szabadideje nincs, és nem is lesz, és kicsit hajlamos belefeledkezni a munkájába, és másokat traktálni a kémia szépségeivel :). Nem tudom, személyiségileg mennyit fog változni, ha változik majd egyáltalán, de meglepően társasági és realista ember. Nem az a szakbarbár típus, aki tiszta antiszociális lesz, mert csak a kutatásainak él. Van sok barátja, a családját (most anyjáról és apjáról beszélek) nagyon szereti, és igyekszik velük sok időt tölteni. Eljár szórakozni.
2013. máj. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Igen.Az apám benne van az újkori feltalálok lexikonjában is.(vegyészet)

Borzalmas volt,végigrettegtem a gyerekkoromat érzései szülőként nemigen voltak,hangoztatta,hogy nekem sem lehet lelkivilágom csak a tanulás,különben agyonver.39/N

2013. máj. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%
Előző voltam,hozzáteszem a külvilág felé ment a színjátszás a felületes szemlélő rá is azt mondta volna milyen nagyszerű rendes ember,mert egyébként a felületes ismerősöknek való segítségnyújtásra nagy hangsúlyt fektetett,csak éppen a színfalak mögött otthon a tesómmal ezt éltük meg.
2013. máj. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

Van ilyen ismerősöm, fizikus, az MTA tiszteletbeli tagja, szokott járni konferenciát tartani külföldön, jelent már meg könyve, stb.


Kedves ember, ha valaki nem tud valamit, nagyon türelmetlen, néhány hétköznapi dolgon elcsodálkozik, főleg viselkedési dolgokban, nagy érdeklődő, minden újat meg akar tanulni.


Sokat keres, de nem nagyon érdekli a pénz, kb. 30 év alatt a hitelmentes házon 2 autón kívül 40 millát spóroltak meg a feleségével.


Ha érdekel még pár részlet írj privátot, válaszolok, csak nem akarok minden kiteregetni róla :)

2013. máj. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

Igen, kutató és egyetemi tanár.

Biztos, hogy jól keres, látszik hogy anyagilag semmi nem hiányzik neki. A családjával foglalkozik, de nála is fennáll, hogy inkább a tanulást nyomatta a gyerekeinél, a lelkivilágukkal annyit nem foglalkozott. Mondjuk tény, hogy így a gyerekeinek is szép karrierje lesz. Viszont az például nem tetszik, hogy amikor a felesége halálos betegen feküdt otthon és tudtuk, hogy már kevés ideje van csak hátra, akkor is elutazott előadásokat tartani külföldre. Szerintem én lemondtam volna, bár a fene tudja.

Személyiségileg számomra megközelíthetetlen. Nagyon okos, művelt, tájékozott, intelligens, de elég merev, csevegni nem tud, csak komoly dolgokról beszélgetni.

2013. máj. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%
miért lett mindenki lepontozva?
2013. máj. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!