Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elválás után a régi közös...

Elválás után a régi közös szokások is mentek az exel együtt?

Figyelt kérdés

5 évig éltem valakivel, ez elég idő bizonyos szokások rögzítésére, amiket közösen csináltunk, közösen szerettünk.

A az exem nem hiányzik és imádom a mostani páromat, de ő merőben más ember.

Szimpla dolgokra gondolok. Pl az exemmel imádtunk fagyizni járni, a mostani párom nem szereti. Stresszes időszakban nemigen tudok aludni, az exem olyankor átölelt az ágyban és beszélgetett velem, amitől szépen elaludtam. A párom ellenben az a típus, aki ha vízszintesbe kerül azonnal elalszik. Próbálom magamat is változtatni, de még mindig fél éjszakákat tudok mászkálni a lakásban, olyannyira megszoktam ezt az elalvó dolgot(amúgy normálisan alszok, csak ha ideges vagyok nem). Az exemmel szoktunk együtt főzni, amit szerettem. A párom meg utál a konyhában lenni és persze főzök egyedül szívesen, de néha hiányzik a közös főzés, hülyéskedés.

Félreértés ne essék nem az exemet sírom vissza, csak néhány szokás hiányzik. A párommal rengeteg mást csinálunk, amit meg az exemmel sosem és szeretem nagyon, csak nehéz megszabadulni a régi szokásoktól. Többről már beszélgettünk, pl az elalvós dologról, mikor feltűnt neki, hogy néha nem alszok. Azt mondja beszélget velem, ha akarom, de tudom, hogy majdnem bealszik, sokszor fáradt, nem akarom ráerőltetni, na meg főleg nem akarom, hogy úgy érezze valakit pótolok vele. Így inkább úgy érzem nekem kell lemondani a régi szokásokról, mert nem akarom ráerőltetni azt, amit valaki mással csináltam.

Ti mit kezdtetek ezekkel a szokásokkal, hobbikkal? Amik párosan jók.


2013. máj. 27. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, ezzel mindenki így van, idő kell, amíg kialakulnak az új szokások, új rutin. Nagyon nehéz lehet.

Talán segít valamit, ha a két kapcsolat között elegendő idő telt el ahhoz, hogy kiheverd az elsőt minden kis rutinnal és szokással együtt.

2013. máj. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg kellene próbálni új közös szokásokat kialakitani.

Ahogy írod, az új párod más típus, mint az elözö, ezért ugyanazokat a szokásokkal nem érezné magát jól.


Az elalvásra lehet, hogy megoldás lenne, hogy odabújsz hozzá, és beszélgetés nélkül próbálsz lenyugodni, csak attól, hogy melletted van a párod. (Vagy valami más hasonló megoldást kitaláltok közösen)


Az együtt fözés nem fog menni, de keressetek mást, amit közösen tudtok csinálni, keressetek valami közös hobbit.


A fagyizni járás helyett elmehettek moziba, sétálni, vagy amit az új párod is szivesen csinál, és neked is tetszik.


A régi megszokásokat el kellene valamennyire felejteni, emlékként megtartani, de a mindennapi életböl kizárni. Csak azt tudom mondani, hogy keressetek KÖZÖS hobbikat, és akkor a régi szokások nem fognak hiányozni.

2013. máj. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, ez a kérdés még sosem fogalmazódott meg bennem, pedig a férjem előtt éltem együtt mással. Nem lehet, hogy túl hamar váltotta egymást a két pasi? Ha volt is ilyen, én hamar alkalmazkodtam az újhoz, nem érzek ilyen hiányt. Az alvás dologról annyit, hogy ez nem az exed műve, hanem még feltehetően anyukád altatott így. Próbálj meg hangoskönyvet hallgatni az ágyban.
2013. máj. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Van sok közös hobbink, amiket nagyon élvezek. Inkább olyan reflexes dolgok ezek. Hazautazunk és ebéd után belőlem kijön, hogy na akkor menjünk fagyizni vagy random mondom, hogy de ennék egy kelyhet. Ő meg mondja, hogy jó, elkísér, de ő nem kér. Nem kéne mondanom, csak reflex. Vagy a főzésnél néha mondom, hogy gyere, tiéd a hagyma én meg pucolom a krumplit. Jönne segíteni, de beugrik, hogy mennyire utálja. Ilyenkor mindig mondom hogy köszönöm, de egyedül is megcsinálom, menjen csak mást csinálni.

Ezek persze apró dolgok, amikre ha odafigyelek majd nem mondok őket. De mit kezdenek az emberek nagyobb szokásokkal? Pl közös síelés, amit az új pár utál meg ilyenek.

2013. máj. 27. 21:16
 5/9 A kérdező kommentje:
Biztosan a párom miatt van az alvós dolog. Anya soha nem altatott se engem, se a tesóimat, sőt, ha tehette a közelünkbe sem jött. Talán ezért is hiányzik annyira a másik jelenléte, ha ideges vagyok. Fura dolgok ezek.
2013. máj. 27. 21:18
 6/9 anonim ***** válasza:
56%

"Félreértés ne essék nem az exemet sírom vissza"


hehehehe DEHOGYNEM!!!

2013. máj. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jesszus, dehogy. Alapból nem működött a kapcsolatunk, de amit szakításkor művelt egy életre meggyűlöltette velem, mint embert. Nem is értettem hogy húztam le vele ennyi időt, hogy nem ismertem ezt az oldalát.
2013. máj. 27. 22:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Én biztosan elmondanám a páromnak, hogy sokat jelentene, ha átölelne az ágyban, amikor ideges vagyok. Szerintem ez egy kedves gesztus és biztosan megteszi érted, ha szeret. Ez nem olyan nagy dolog. Nem tudom, hogy az exeden van-e a hangsúly, hanem inkább azon, hogy más típusú férfire vágysz...Ha ezek a dolgok ennyire hiányoznak, akkor lehet, hogy nem a megfelelő ember mellett vagy..nem lehet?
2013. máj. 28. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Óóó, ezt én is érzem! Szintén 5 évet töltöttem az exemmel, és sok minden beidegződött. És sok minden hiányzik is, amit a párommal nem tudunk csinálni. Ettől még nem sírom vissza, de tény, hogy vannak dolgok, amik vele jobbak voltak. De a mérleg így is bőven a mostani párom oldalára billen.
2013. máj. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!