Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ebben az esetben?...

Mit tennétek ebben az esetben? Tehetetlennek érzem magam, de nagyon dühös vagyok!

Figyelt kérdés

Van egy egy éves kislányunk. Nem élünk fényesen, de nem is panaszkodhatunk semmire. Anyósomék eddig egyetlen egyszer jöttek minket meglátogatni, unokájuknak nem vettek eddig semmit azért, mert apósom munkanélküli lett, anyósom alig keres valamit és még a párom húga otthon is lakik a gyerekével, őket is ők tartják el. Így meg is értettük, hogy nincs pénz, nagy gázban vannak, apósom egy éve fut munka után, nincs semmi, ezért nem is zargattuk őket. Az elmúlt három hónapban mondta a párom, hogy küldjünk nekik egy kis pénzt, mert anyukája már sírt a telefonban, hogy kajára nincs pénzük. Mondtam, ok. Mindkét hónapban küldtünk nekik a spórolt pénzünkből 60ezer forintot.


Erre hétvégén kiderült, hogy apósom nem munka után járt egy évig, hanem nőzött (20 éves lánnyal) és minden pénzét (munkanélküli, meg amiket mi küldtünk), a nőre költötte. Ezek után még a család őt védi, nem válnak, hanem maradnak ebben, már úgy élnek, mint eddig. Az is kiderült, hogy a lányuk még tudott is az egészről, és falazott. Lényegében csak anyósom és mi lettünk átvágva minden szinten. Ezek után még a páromnak mentek neki, hogy miért nem hajlandó beszélni az apjával, miért ilyen!?

Én most legszívesebben azt mondanám, hogy küldjenek vissza minden pénzt, amit küldtünk a saját megtakarításunkból, de tudom, hogy nincs, mert az a része igaz, hogy már ennivalóra nem jutott a hónapban. De mérhetetlenül fel vagyok háborodva, hogy az unokájukat nem látogatják, mert nincs pénz, elfogadják a pénzünket, ami megy arra a nőre?

Ti mit tennétek a helyemben?

Az biztos, hogy én oda egy jó ideig nem teszem be a lábam. Anyósom jöjjön, ha akar, de én nem vagyok kíváncsi a család többi tagjára.



2013. máj. 29. 10:55
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
6%

Ti miért nem mentetek látogatóba?

Ha ők nem tehetik meg mert nincs pénzük rá, akkor nektek kellett volna menni.

2013. máj. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
88%
Anyós helyében szépen elküldeném a vén kecskét, menjen a kislányhoz
2013. máj. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
70%

Most nő létedre kitartottál egy másik nőt...

:)


Amúgy minden további kizárólag az após és az anyós magánügye!

2013. máj. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Mi látogattuk őket, amikor tudtunk, de a párom elég sokat dolgozik, és több mint 300 km-re laknak. De így is voltunk náluk többször...nem ez a kérdés.

Igen, az ő dolguk, de azért van valami közünk nekünk is hozzá, főleg, hogy nemhogy nem támogatják semmivel az unokájukat, hanem még mi tartunk ki egy szeretőt?!!!?

2013. máj. 29. 11:07
 5/27 A kérdező kommentje:
Ráadásul többször felajánlottuk azt is, főleg az elején, hogy fizetjük nekik az utat (amúgy 90%-ossal utaznak vonaton), csak jöjjenek. Ők meg mondták, hogy jajj ez nekik nagyon kínos meg minden, inkább nem jöttek!
2013. máj. 29. 11:08
 6/27 anonim ***** válasza:
16%

"Igen, az ő dolguk, de azért van valami közünk nekünk is hozzá,"

Nem semmi közötök, hozzá az az ő magánügyük, hogy hagyja, hogy csalják.


"főleg, hogy nemhogy nem támogatják semmivel az unokájukat, hanem még mi tartunk ki egy szeretőt?!!!?"


Gyereket mindenki maga vállal, én nem is értem miért lett ekkora divat a nagyszülőktől elvárni, hogy az unokát támogassa. Gyerekvállaláskor is tudtátok, hogy ilyen anyagi helyzetben vannak.

Igen azt megtehetitek, hogy nem adtok pénzt.

2013. máj. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
6%

"Ezek után még a család őt védi, nem válnak, hanem maradnak ebben, már úgy élnek, mint eddig."


Szerintem ez fáj neked a legjobban.


A mai lányok nem is képesek másban gondolkodni, mint az azonnali kirúgásban.

Szerencsére az anyósodnak több esze van mint neked és tudja, hogy nem az az egyedüli megoldás, ha kirúgja a párját.


Amúgy valamiért úgy érzem, hogy neked az is böki a csőrödet, hogy az apósnak fiatalabb csaja volt, mint amennyi te vagy?!


Vajon miért nem a kortársnődet "vonod felelősségre", hogy miért is csábított el egy családapát???

2013. máj. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
95%
Abban igaza van az utolsónak, hogy egyáltalán nem kötelesség támogatni a gyerekeket és az unokákat, de a történet másik fele nagyon durva. Szegény anyósod :( Mondjuk ha jól értem, ő el tudná tartani magát, innentől az ő döntése, hogy kirakja-e az élősködőket. Nem biztos, hogy célszerű támogatni tovább, hiszen sosem kényszerül akkor rá, hogy lépjen.
2013. máj. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Hát a lányról is megvan a véleményem, de ahhoz aztán tényleg semmi közöm, nem az én tisztem ítélkezni felette. Nem a nagyszülők nyakára szültünk gyereket, maximálisan el tudjuk tartani, a támogatás alatt nem anyagi javakat értettem, hanem pl. azt, hogy vannak szerető nagyszülei, akik néha meglátogatják és ne adj isten hoznak neki valami kis apróságot születésnapjára.

Hogy neki normálisabb a gondolkodása, mert nemcsak kirúgásban tud gondolkozni? Hát, eddig sem volt szimpatikus az apósom, úgy beszél a feleségével mint egy felmosóronggyal, nincs semmi élete, cselédként van otthon...persze az ő dolga. Igen, biztosan az én gondolkodásomban van a defekt, mert én nem hagynám magam ilyen szinten éveken át a földbe alázni.

És igen, az fáj iszonyatosan, hogy mindenfajta szülői segítség nélkül 25 évesen megalapítottuk az életünk, saját lakásra gyűjtünk, van félretett pénzünk, mindent meg tudunk venni a gyerekünknek, iszonyatosan keményen megdolgoztunk minden kis dologért, hogy a nulláról normális életet tudjunk élni, és akkor ilyen szinten kihasználnak minket. Komolyan én vagyok a szar ember, mert ez felháborít???

2013. máj. 29. 11:17
 10/27 anonim ***** válasza:
Javítanék. #8-as vagyok, a #6-os válaszadóra gondoltam, hogy igaza van.
2013. máj. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!