Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, ha a a párom a...

Normális, ha a a párom a kocsiját oda akarja adni a sógoromnak, és attól fizetjük a törlesztőrészletét?

Figyelt kérdés

Sógorom jól keres. A párom oda akarja adni a kocsiját neki, ami még ugye nincs teljesen kifizetve. Még van rajta 1 év hitel, de azért akarja odaadni neki, hogy ne kelljen 1 órát utaznia Pesten a munkahelyére. A kocsi az édesapjuk nevén van, de mindkét testvér fizette a törlesztőket.

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek normális dolog, hogy miután odaadtuk a kocsit, továbbra is mi fizetnénk a törlesztőrészletet? Albérletbe nem hajlandó a testvér költözni, mert az sok, de utazni sem akar mert az is sok idő. A párom meg azt mondta, hogy nekünk meg "majd" lesz másik, majd megoldjuk valahogy. Az a helyzet, hogy nekünk is szükség van kocsira a munkába járáshoz, nem értem mégis miért kell a helyzetünket megnehezíteni emiatt.



2013. máj. 29. 12:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor ki fizeti a kocsit? Mindkét testvér?
2013. máj. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A kocsi párod apjának a nevén van, tehát párod apjáé, és nem a tiétek.

Azt írtad, hogy párod és testvére közösen fizették a törlesztőrészletet, de eddig ti használtátok az autót. Most ő jobban rászorul, ezért ő fogja használni.

Mivel amíg ti használtátok az autót, addig közösen fizettétek a törlesztőt, ezért evidens, ha a jövőben a testvér használja az autót, akkor is közösen fizessétek.

2013. máj. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem világos teljes?

A szülő nevén van a kocsi eddig két testvér együtt fizette az egyik használta, most ő oda adná ezt a másiknak?

H igen akkor igen normális, hisz ő is fizette a felét attól, hogy nem ő használta.

2013. máj. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
ahogy #2 leírta teljesen korrekt
2013. máj. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért fordítva normális volt? Most, hogy nincs előnyöd belőle már nem az?
2013. máj. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Kettessel értek egyet! A párod apja nevén van, a sógorod és ti fizettétek együtt, de csak ti használtátok eddig, akkor most megfordul a kocka.

Teljesen normális.

2013. máj. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Amíg ti használtátok az autót, addig a testvér is fizetett bele? Ha igen, akkor egyértelmű,hogy ugyanez a szitu van, csak fordítva és akkor nektek is fizetni kell még a hátralévő időt. Ahogyan a kettes leírta.
2013. máj. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
mondja már meg ki utál engem ennyire, hogy a nickem lehúzására utazik? ... merthogy többen egyetértettünk, mindenkinek 100 van, csak engem húzott le valaki .... nem tetszik a nickem?
2013. máj. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Lehet nem fogalmaztam világosan, teljesen korrekt, ha ő fogja használni, de az nem evidens szerintem, hogy a továbbiakban is a párom fizeti a törlesztőket, holott nem ő használná
2013. máj. 29. 16:23
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogalmazol világosan. A kérdésedben azt írtad, mindkét testvér fizette a törlesztőket.

Most akkor ki mikor fizetett törlesztőt?

2013. máj. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!