Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pótolható e a május 12-i és...

Zandagort kérdése:

Pótolható e a május 12-i és május 26-i láthatás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A problémám a következő lenne...A lányom édesapja május 12-én nem jött a láthatásra, de megígérte hogy jön...a május 26-i láthatást meg lemondta minden ok nélkül. Most pedig az élettársa fenyegetett meg ha nem engedem, hogy most vasárnap lássa az apa a gyereket, jelentik a gyámhatóságnál, és elveszik tőlem a kislányt! Azt állítja a hölgy hogy 30 napja van az apának pótolni az elmaradt 2 láthatást, de én erről sehol semmit nem találtam!


Ilyenkor mi van? Pótolható? Nem pótolható??



2013. máj. 31. 11:16
 1/10 anonim ***** válasza:

először is:

nem fenyegetőzni kell,hanem szépen megbeszélni ( ezt neki üzenem..)

másodszor: igen belehet pótolni :)

2013. máj. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"A kapcsolattartást pótolni kell,


-ha az a kötelezett miatt maradt el

-ha az a kapcsolattartásra jogosult miatt, de fel nem róható okból maradt el, feltéve, hogy eleget tett a kapcsolattartás szabályozó döntésben foglalt értesítési kötelezettségének vagy az előre nem látható akadályok felmerülését igazolja.


Fontos szabály, hogy a kapcsolattartás pótlása nem veszélyeztetheti a gyermek egészséges fejlődését."

2013. máj. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha hivatalosan elváltaok, akkor kell erről lennie egy bírósági határozatnak, amiben rögzítve van, hogy mi ilyen estben a teendő. Hívd fel a gyámügyet te és mondd el nekik, hogy ez a helyzet, hogyan járhatsz el jogszerűén.


A kedves hölgy pedig ne a gyereken keresztül akarjon bosszút állni, pláne mivel az apuka mondta le áthatást, ne gőzöljenek már be.

2013. máj. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
igen potolható a láthatás de nem úgy ,hogy neked meg a gyereknek haptákba kell állni ,hátha jön apuka....mi mindig megbeszéljük ki hogy ér rá ,kinek milyen közös program terve van a gyerekkel és alkalmazkodunk ehhez ....az élettársnak aztán meg végképp semmi köze hozzá....ha te most már terveztél a gyerekkel akkor nyugodtan tedd azt ....2 láthatást is kihagyott az apa,majd jöjjön ha mindenkinek jó....én azt sem értem 2hetente 1-2 napot miért nem tud az apa megszervezni?de ti bezzeg ugráljatok neki....fenéket
2013. máj. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen, pótolható, de tényleg nem úgy, hogy te ugrassz azonnal, ezt meg kell beszélni. Élettárs meg ne fenyegetőzzön, a gyerek apja beszélje meg veled.


De tényleg jobb ha felhívod a gyámhatóságot, hogy ilyen esetekben mi a teendő, mert ha legközelebb fenyegetőzik az élettárs, akkor meg mondhatod, hogy mi a gyámhatóság véleménye...

2013. máj. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Atyaisten...Nehogy már a gyámhatóságot hívogasd ilyesmi miatt...Hová fajul ez a világ?

Megbeszélhetnéd nyugodtan is az exeddel, nem kell itt ellenségeskedni. Az minden, csak nem jó a gyereknek. Nem hiszem, hogy belehalnál abba, ha elvinné két napra. Az j nő meg ne érdekeljen mit mond, csak feszültséget akar kelteni, ne add meg neki ezt az örömöt.

2013. máj. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyébként sosem értettem ezt a meghatározott időpontban való láthatást. Nálunk akkor láthat apa, amikor csak akar, nem is volt soha vita, ellenségeskedés ebből.
2013. máj. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6: "Nehogy már a gyámhatóságot hívogasd ilyesmi miatt...Hová fajul ez a világ?

Megbeszélhetnéd nyugodtan is az exeddel, nem kell itt ellenségeskedni. "



Elolvastad a kérdést? Az apa élettársa!!!! fenyegetőzik, hogy jelentik a gyámhatóságnál, holott ők nem éltek két láthatás lehetőségével.

2013. máj. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Természetesen ige az apának is közbe jöhet valami, akár munkahelyen akár bárhol.
2013. máj. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tudom, csak többen ajánlották a kérdezőnek, hogy ő is hívja fel.

Az új nő meg nem normális szegény, az ilyet figyelmen kívül kell hagyni. Bár az elég furcsa, hogy csak úgy fenyegetőzik, ha a kérdező elengedi amúgy a gyereket.

2013. máj. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!