Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Butaság lenne pótnagymamát...

Butaság lenne pótnagymamát keresnünk? Egyáltalán akadna ilyen jelentkező?

Figyelt kérdés
Van két kislányunk, most jön a harmadik baba, saját tehermentes nagy családi házunk van, szeretném ha kicsi teher le kerülne a vállunkról, olyan pótnagyira gondoltam, aki szívesen lenne a gyermekeimmel szeretetet adna nekik, besegítene a háztartásba ide költözne hozzánk lakhatás+ teljes ellátást kapna.

2013. jún. 2. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Hát külföldön van direkt ilyen szolgáltatás, közvetítővel meg minden. De szerintem itthon is akadna rá jelentkező.
2013. jún. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%
Hát én mennék,csak nem vagyok éppen nagymama korú.:( Teljesen megbízható vagyok,de az a baj,hogy még előttem áll az élet..vagyis nekem ez nem baj,de amúgy nagyon jó lehetőség,amit ajánlassz.Aki ezzel nem él,pedig megtehetné,az nem normális..vagy nagyon magánakvaló.
2013. jún. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem is olyan lehetetlen a dolog, mint hinnéd. Sok évvel ezelőtt valamelyik női magazin indított egy mozgalmat pont ilyen célból tehát idős, egyedülálló idős embereket próbáltak meg összehozni olyan kisgyerekes családokkal, ahol sajnos már nincs nagyi egyik oldalról sem.

Úgy emlékszem, hogy elég jól sültek el a dolgok.

Szerintem adj fel egy hirdetést valami olyan társkereső oldalon, ahol idősebbek ismerkednek vagy vannak nyugdíjas klubok oda kitehetnél egy hirdetést aztán elbeszélgetés útján kiválasztanál valakit.

2013. jún. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

A nyugdíjas klubbokban keresgélni nagyon jó ötlet.


Egyébként szerintem egész biztosan lenne jelentkező. Sok magányos, gyermektelen idős ember van sajnos, egész biztosan találnátok olyat, aki illik az elképzeléseitekhez és kölcsönösen kedvelitek egymást :)

2013. jún. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Amilyen sok magára hagyott idős ember van, biztos, hogy találtok olyasvkit, aki elvállalná. de azért a kiválasztáskor legyetek óvatosak.
2013. jún. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

És mi van, ha kiválasztotok valakit, megy is a dolog úgy egy évig, és akkor kezd kibontakozni a nagyi igazi oldala, vagy a gyerekeké, vagy a tiétek, vagy egyszerűen csak elfogy a türelme a nagyinak a gyerekekhez...Vagy ami még rosszabb. Nem egy, hanem négy év múlva, amikor már mindenki biztos a dologban, úgy gondoljátok, hogy ez megy, a nagyi el is adhatja a házát, mert úgyis tuti a dolog, mindenki szeret mindenkit, majd két év múlva borul a dolog, a nagyi elkezd rigojás lenni a korából fakadóan. Akkor hova megy a nagyi? Az utcára? Vagy együtt éltek tovább, csak már rossz szájízzel? Vagy hogy ne az utcára kerüljön, megy egy otthonba? Pedig még el tudja látni magát, épp csak már nincs meg a háza.

Ez esetleg csak összejárási szinten jó ötlet szerintem, de úgy,hogy oda is költözik, úgy nem. Ha össze jártok, az jó gondolat, mert a gyerekeknek van nagyijuk, van aki esetleg vigyáz rájuk ha kell, a nagyinak van kit szeretni, van kit várni a hétvégén...

2013. jún. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztos lenne jelentkező, amilyen alacsony egyes emberek nyugdíja, biztos lenne olyan, akinek a lakhatás és élelmiszer nagyon megérné. Csak gondolj arra is, amikor a pótnagyi lerobban. Teszem azt, elvagytok így öt évig ő meg úgy megbetegszik és az ő ápolása is a nyakadba szakad. (feltételezem, hogy nem lennél képes kidobni ennyi idő után, amikor már megszeretted te is és a gyerekek is + tudod, hogy egyedül nem tudná rendesen ellátni magát)
2013. jún. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pont a napokban hallottam egy "pótnagyi" nyilatkozatát a rádióban. Nálunk ez még nem elterjedt, de már vannak erre "szakosodtt" emberkék. Ők gyakorlatilag nem az igazi szülők szerepét akarnák átvenni, hanem tényleg a család segítségére lennének, amely során kialakulhat egy normális emberi kapcsolat. Butaságnak nem gondolnám, 3 gyerek mellett jól jön a segítség! Találtam egy honlapot: www.potnagyiszolgalat.hu


Esetleg ti is adhattok fel hírdetést!

2013. jún. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!