Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesanyám múlt hét kedden...

Édesanyám múlt hét kedden halt meg.62 éves volt. Senki nem gondolta, hogy beteg lehet, szerintem még ő sem. Két nap leforgása alatt ment el közülünk. Hogyan lehet ezzel a mérhetetlen fájdalommal és dühvel megbírkózni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen még csak magamhoz sem tudok térni, de ezt még az is nehezíti, hogy az én kezemben esett össze, és látnom kellett, hogy apu az imádott feleségét (akivel 43 éve voltak házasok) élesztgeti, amíg a mentő ki nem jött. Én most csak azzal vígasztalom magam, hogy így nem szenvedett.(végül is kiderült, hogy évek óta a szívével is baj volt, és hónapok óta vastagbélrákja is. Ja meg persze a többi szerve is folyamatosan adta meg magát).Hétfőn már megyek dolgozni, remélem az egy kicsit elvonja a figyelmemet, mert most sajnos mindenről ő jut az eszembe. Apu miatt viszont a két nővéremmel együtt erősnek kell mutatnunk magunkat. Amúgy még csak 26 éves vagyok, most vágtunk bele a babaprojektbe, mama is annyira szerette volna már a kisunokát....

Ne haragudjatok, hogy ennyit írtam, de megkönnyebbülök egy kicsit, ha kiírom magamból a fájdalmamat.

Én most azzal próbálom a dolgokat feldolgozni, hogy naponta kimegyek a sírhoz, este pedig mécsest gyújtok érte.


2009. okt. 10. 17:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnálom nagyon... Az én szüleim élnek de nem tudom mi lesz ha valamelyik meghal. A gondolattól is elszorul a torkom. Erre tényleg csak az a gyógyír ha mész tovább előre és megörzöd az emlékét. Hát.. nem is tudok semmi okosat írni de nagyon együtt érzek veled.
2009. okt. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is öszinte részvétem !

Nagyon nehéz tullépni egy ilyen helyzeten föleg, hogy nem tudtatok elözményeket.!

Még akkor is ha valaki tudja a hozzátartozóját, hogy rékos, és sajnos elöbb utobb ez lesz, de igy még nehezebb!

Sajnos szerintem ezzel nem fogsz tudni megbirkozni, esetleg idövel ( ami nem kevés ) belenyugodni, de még ez sem jo szó rá, mert ilyenbe belenyugodni sem lehet.

Teljesen együtt érzek veled, nekem egy nagyon közeli ismerösöm ( nem rokon ) halt meg tavaly, és most is néha álmodok vele, néha eszembe jut ( sajnos ö önmagának vette el az életét,) látod más küzdik az életéért, ö meg eldobta, és néha eszembe jut, nem-e tudtam volna segiteni rajta. Na mindegy itt nem ez a lényeg.

Ilyenkor szerintem jobb ha tényleg mész dolgozni, eltereled a figyelmedet az állandó rágondolásrol, két növéreddel legyetek erösek, apudnak, segiteni mindenbe, legyetek vele sokat, mert neki is nagyon rossz, és légy erös!!

És menj nyugodtan a sirhoz az kicsit megkönnyebbülést hoz, hogy ott vagy.

2009. okt. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte részvétem! Légy nagyon erős! Imádkozz, ha tudsz vagy ha akarsz, és hidd el, hogy meg tudod csinálni, túl tudod élni!! Kitartás!
2009. okt. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Édesanyámat úgy képzeljétek el,hogy az egész életét ledolgozta. Egyes fiatalok megirigyelhették volna a munkamorálját.Csak a családjának élt, mindhárom lányát ugyanúgy támogatta.Hozzám hetente feljött, hogy mindig egy új étel főzését megtanítsa nekem. Soha egy panaszt nem hallottunk tőle. Ő volt a család "motorja"

2009. okt. 10. 17:24
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! Őszinte részvétem. Az én nagymamám július végén halt meg. Egészséges,vidám kis öregasszony volt. Márciusban mentem férjhez,akkor még nem volt baja. Kicsit fáradékony volt. Én kismama voltam. Nagyikám (utóbb tudtam csak meg) nagyon készült a dédunokájára,nagyon várta. Áprilistól rohamosan romlott az állapota. Májusban már anyukám magához vette,mert csak segítséggel tudott járni. Pedig az orvosok szerint csak parkinson kóros volt. Nem hagyták annyiban. Kiderült,hogy gyomordaganat. Júniusban megműtötték ,de utána már beszélni se igazán tudott. Én megszültem a kisfiamat,akit soha nem láthatott. 1 hónapos volt a kisfiam és még a temetésére sem tudtam elmenni. Máig nem tudom feldolgozni. Anyukámnak a legrosszabb,hisz nagyi volt mindenben a támasza. Imádták egymást. Végig kellett néznie, ahogy szenved csont soványra fogyva. Anyukámnak nem él már a testvére se és nagypapám se. Az unokája a vigasza. Tudom,hogy nagyon nehéz most neked. Legalább a te édesanyád nem szenvedett hetekig. Bocs,hogy hosszú voltam. Együtt érzek veled. Remélem hamarosan sikerül a babaprojekt és te is anyuka leszel.
2009. okt. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az biztos,hogy nem szenvedett sokat.Örültem, hogy a kórházi újraélesztés után,én és még az egyik nővérem tudtunk vele "beszélni".Megfogta a kezemet és megszorította,látszott a szemében a csillogás,amit egy anya tud csak a lánya iránt kimutatni.Mondtam neki,hogy amíg nem jön haza addig mi vigyázunk papára, és erre erőteljesen elkezdett bólogatni.Ez volt az utolsó.......
2009. okt. 10. 17:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én édesanyámat 160 km-ről egy csütörtöki napon terveztük meglátogatni. Valamiért előtte való napra /szerdára/ előre hoztuk, nyilván megérzésből. Ekkor láttam utoljára. Már aludt... arca még langyos, volt, homlokát verte a halál vize. Langyos keze élettelenül feküdt a tenyeremben. Egy kézcsókkal búcsuztam tőle 13 órakor. Mire hazaértünk, halott volt. Biztos nagyon sokáig fog eszedbe jutni az utolsó nap, de ez nem baj. Addig is vele vagy. Gondolj arra a nagy igazságra: egy ember elmegy, egy érkezik /a babád lesz az/ és az élet megy tovább. Fogadd őszinte részvétemet.
2009. okt. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Őszinte részvétem.

Én ezen 7 éve estem sajnos keresztül az én anyukám 55 éves volt.Kivizsgálás miatt került kórházba, de 1 hónap múlva meghalt.:'(

Szerintem a legtöbb családba az édesanya a motor, nálunk teljesen megbénult az élet mikor ő elment. Édesapám teljesen összeomlott. A bátyám tartotta bennünk a lelket már előtte is. Én hazaköltöztem, hogy apu ne maradjon egyedül. Még a boltba járást is anyukám intézte. Apunak semmire nem volt gondja csak a kertre.

Minden nap hiányzik anyu. Az én véleményem az ha igazán szeretsz valakit nem igaz a mondás, hogy "Az idő minden sebet begyógyít".

Nemrég volt az esküvőm és annyira rossz volt, hogy az ő helyén csak a rózsa csokor pihen.

A mécses gyújtás az nálam is alap dolog. Még ennyi idő után is. Sőt a nagynénémmel itt is gyújtunk érte mindig gyertyát. [link]


Bocsi, hogy kicsit hosszúra sikeredett.

2009. okt. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!