Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az összeköltözést tervezzük a...

Az összeköltözést tervezzük a párommal. De félek, hogy hogyan fog működni az együtt élés. Bele merjek vágni?

Figyelt kérdés
2013. jún. 14. 18:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mióta vagytok együtt? Mitől vannak ilyen kétségeid?
2013. jún. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Miért gondolod így?
2013. jún. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Habár nem ismerem a hátteret, és azt sem, hogy az összeköltözés mekkora terhet rak rád (pl mennyi pénzt nem tudsz félrerakni emiatt), de abból a szempontból előnyös, hogy "lakva ismerszik meg az ember".
2013. jún. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mivel dolgozom ezért félek, hogy nem tudom majd úgy vezetni a háztartást ahogy kellene. Hogy a párom segítsen azt cikinek tartom.
2013. jún. 14. 18:16
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

hát pedig jobban fogsz járni, ha már az elején rászoktatod, hogy a háztartás rendben tartása közös feladat, elvégre nem vagy rabszolga... ha nem kezded el most, pár év múlva kb olyan kérdést fogsz kiírni, hogy "nem bírom tovább, a háztartás a nyakamban, a gyerek nem bír magával, a férjem pedig lelépett.. mit csináljak?"

Ez a 21. század és a nők ugyanúgy dolgoznak mint férfiak, ergo, miért kéne csak nekik csinálni a takarítást, mosást, vasalást, főzést, mosogatást, rendrakást etc... Még kis lakásban sem kis mennyiségű feladat is, rengeteg időt elvesz.

Ha meg a párod megköveteli, hogy rend legyen úgy, hogy ő nem segít.. háááát, akkor sok jót nem jósolok neked. Plána, ha már most cikinek érzed megkérni őt bármire is. Hidd el, nem akarok neked rosszat, de gondolj a jövőre is. Ha nem szeretnél meggebedni és felemésztődni, akkor igenis közösen kell tervezni a háztartásvezetést is.

2013. jún. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne vágj bele. Először magaddal próbálj meg tisztába jönni. Ha ilyen alapvető dolgot cikinek tartasz, akkor még nem vagy kész az összeköltözésre.
2013. jún. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az én párom ne legyen papucs!
2013. jún. 14. 18:45
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
Ha mindent megcsináltatsz vele,akkor lesz papucs. Ha segít,az nem tudom,miért baj... Hébe-hóba egy-egy mosogatás,porszívózás vagy portörlés még egy férfit se ölt meg. De ha neked ezen múlik az összeköltözés...
2013. jún. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Oké, akkor legyél te háziszolga :)


Nekem nem segít a párom a takarításban, háztartásban - együtt csináljuk.


Semmi papucsság vagy cikiség nincs abban, hogy beszórja a ruhákat a mosógépbe és kimos, majd együtt kiteregetünk. Ahogy abban sem, hogy ha ő ér haza előbb néha megfőz, ezzel is kedveskedve nekem. Vagy abba, hogy amíg én főzök, ő megterít, elmosogat. És abban sem, hogy egyikőnk mosogat, a másik törölget. Abban sem, hogy én porszívózok, ő addig asztalt töröl vagy a mosdót sikálja.


Tudod mi a ciki és a papucs dolog?


Amikor egyformán 8 óra munka után hazaér a nő és a férfi. A férfi leül a tv elé a kanapéra, egy sörrel a kezébe, mert megérdemli a kemény munkájáért. A nő megfőz, közben elmosogat, eltörölget, megterít, tálal. Esznek. A nő megint elpakol, elmosogat. Berakja a mosást, kitereget, kivasal. A "párja" még mindig a TV-t nézi. Felporszívózik, felmos. Este 10 óra van. Ágyba mennek, kötelességből szexel vele egyet, mert a férfi megérdemli. Na ez a csicskaság, és nem az, amikor kölcsönösen segítenek egymásnak a felek, szeretik egymást, előzékenyek a másikkal és kiegészítik egymást. AZ párkapcsolat - amit te tervezel pedig ingyen cselédség :)


De váljék egészségedre! Csak légyszi ne gyere ide 2 év múlva kérdéseket feltenni, hogy "Itt vagyok az 1 éves gyerekünkkel a párom nem segít semmiben nincs semmire időm, mindenre azt mondja az az én dolgozom, az asszony helye meg a konyhában van és a neve kuss, de a keresete nélkül nem tudunk mit tenni! MÁr meg is csal, mert talált magának egy izgalmasabb, modern nőt! Mit tehetnék???"

2013. jún. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, inkább derüljön ki időben, amitől félsz: ha esetleg képtelenek vagytok együtt élni, minthogy évekig halogasd a félelmed miatt, aztán később járjatok ugyanúgy. Ha nem tudtok együtt élni, nincs jövője a kapcsolatnak. Úgy is mondatnám, nem vesztetek semmit, ha összeköltöztök. Vagy összejön, vagy nem, egyik sem gond, mert az utóbbi esetén kiderült, hogy nem illetek egymáshoz. Ez a helyzet később is fennállna.
2013. jún. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!