Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem olyan kellemetlen ez!...

Nekem olyan kellemetlen ez! Hogyan mondjam meg anyának?

Figyelt kérdés

Igazén ez nem oly nagy probléma!


Anyukám dolgozik 10órát 5.000 forintért!


Eddig mikor vásárolt valamit az avonból vagy kellett neki mondtam hogy hagyja.

Sőt szabályosan elutasítottam.

Most már azt mondta elege lett hogy nem fogadok el pénzt.

De mikor most fizettem be az avont, 3.000 forintot elakartam fogadni, 2.000 ezret pedig mondtam hagyja mert most rosszul jött ki a fizu. És alig maradt.


Ma autókáztunk mondtam jöjjön velem a suliba csak beadog egy papirt, elmentünk enni,na meg aztán neki volt egy kis ügyintézni valója, meg kivittem a temetőbe nagyon szívesen. És tankoltam.

Kérdezte hozzon pénzt, direkt mondtam hogy ne!!

Na és mentem tankolni 5.000 forintért, és amikor haza értünk csak rám tuszkolt belőle 3.000 et amit én nem akartam, nem szeretném hogy fizessen azért amiért én elviszem őt. Nem várom el, ti ezt hogy kezelitek? Vagy hogyan kezelnétek?


2013. jún. 14. 22:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha édesanyádnak az ad boldogságot, hogy még mindig tud neked segíteni, akkor csak simán először tiltakozz, aztán köszönd meg szépen és tedd el, amit ad.
2013. jún. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy neki is kellemetlen ha nem ad neked pénzt. Örülj neki, hogy ilyen anyukád van aki nem a te károdra spórol magának.
2013. jún. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Jaj de aranyos vagy! Jó látni hogy vannak még olyan emberek, akik nem várnak el pénzt a saját szüleiktől, csak mert segítenek nekik ezt-azt. Sajnos ritka az ilyen.

Én általában elrejtettem a rámtuszkolt pénzt egy olyan helyre, ahol tuti megtalálja, de csak akkor, mikor én már nem vagyok a közelben :) Így egy idő után megtanulta hogy felesleges tuszkolni, mert úgysem fogadom el.

2013. jún. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondd pl. mikor pénzt akar adni valamiért, hogy ok, te segítettél abban, hogy elvitted, viszont ő pedig süssön neked sütit, vagy vetess meg vele egy tusfürdőt, vagy valami hasonló lényegesen olcsóbb dolgot kérjél tőle, mintha azt pedig te nem tudnád megvenni magadnak. Pl. a sütisütéshez ő ért jobban, pl. pont nincs nálad pénz mikor tusfürdőt akarsz venni, és boltban vagytok...Így nem érzi azt, hogy csak te adsz, viszont nem több ezreket ad ki.
2013. jún. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nos vagy szépen megmondod neki, hogy tényleg aranyos de van pénzed és ha kell úgyis ő lesz az első, akihez fordulsz szóval ne aggódjon és nem is várod el tőle.


Vagy elfogadod, összegyűjtöd és veszel neki valami szépet és hasznosat. És megmondod neki, hogy így jár az, aki folyton pénzt tukmál a lányára:)))

2013. jún. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim is ilyenek, bár nem gazdagok, de amire kell arra jut, és örömmel adják. Amióta nekem is vannak gyerekeim megértem őket, mert én is elmegyek magamnak vásárolni nadrágot, aztán hazajövök nadrág nélkül, de a gyerekeknek szoknyácskával, pólóval, és csak az jár a fejemben, hogy milyen boldogok amikor meglátják. Olyan jó érzés, amikor örülnek valaminek.

Úgyhogy mondanám, hogy ne fogadd el, add vissza, stb, de igazából ha kapsz az anyukádtól, az elsősorban NEKI jó. Fogadd el, köszönd meg, és ha úgy látod, hogy neki kell a segítség (temetőbe vinni,bevásárolni), akkor add vissza neki így.

2013. jún. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!