Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kaphatom meg anyukám...

Hogyan kaphatom meg anyukám emléktárgyait?

Figyelt kérdés

Anyukám meghalt és most nyilvánvalóvá vált, hogy apám es testvérem el akarja lopni tőlem az anyukám élete munkáját is, azaz a közös vagyonból megillető részból is ki akarnak túrni teljesen. Ezügyben ügyvéd segítségét kértem már.


Anyukám óvónő volt, 55 évesen halt meg, nagyon várta az unokáját. Két nappal halála után mondta nekem a feleségem,h terhes... Anyukám mondta nekünk korábban, hogy vásárolt babaruhákat már a leendő unokájának, de mivel apám a haszonélvező a családi házon, ezért onnan SEMMIT nem kaphatok meg, beleértve fényképeket, óvodai könyveket, a vásárolt ruhákat, anyukám által készített tárgyakat, ékszereit, szóval semmit sem.


Mit tehetek,hogy ez a szörnyű igazságtalan helyzet megoldódjon? Az ügyvédem is tanácstalan, mert a haszonélvezet korlátozását nem lehet kérni a korábbi lakóingatlanra. Ráadásul apám teljesen beszámíthatatlan, agresszív, lehet zárat is cserélt már és az is kitelik tőle, hogy ezeket a tárgyakat megsemmisítse csak azért,hogy nekem még nagyobb fájdalmat okozzon. Mit tehetek?



2013. jún. 18. 10:10
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Én ebben a helyzetben biztos hogy bemennék a házba valahogy, amikor tudom hogy nincs otthon és kivinnék mindent amire igényt tartok.
2013. jún. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, ha apukád nem adja oda, akkor sehogy. Ha neki haszonélvezete van a házon, akkor az engedélye nélkül nem mehetsz be és nem is vihetsz el semmit, főleg nem a távollétében. Feljelenthet birtokháborításért és lopásért.
2013. jún. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ügyvéded tanácstalan, akkor válts egy jobbra. Nem túrhanak ki a jogos örökrészedből és a hagyatéki tárgyaláson mindent el lehet rendezni, amit nem, ott bizony perre kell menni, keményen és nincs mese!
2013. jún. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

Nagyon szomorú lettem a kérdés olvasásakor.

De ez a sötétség felragyogtatja benned azt, amit soha senki nem tud elvenni, ami sérthetetlen és ami a legfontosabb is, és amiben ezek miatt halált legyőző erő van: az iránta való szereteted.

"a világosság a sötétségben fénylik, de a sötétség nem fogadta be azt" (Jn1,5)

2013. jún. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Minden napom egy rémálom amiből sosem ébredek fel.

Hogy lehet ilyen gonosz valaki? Azért ilyen velem apám, mert amikor csak tudtam, megvédtem édesanyám a bántalmazásaitól.

A daganatos beteg anyukám nyakát azért csak ne szorongassa már!!!

Testvérem viszont kiáll apám mellett, mert apám megígért minden vagyont neki. Józan ésszel nem tudom felfogni,hogy ilyen egyáltalán megtörténik, és pont velem.


Az ügyvédem segít a hagyatéki ügyben, de az emléktárgyak elhozásában nem tud mit mondani, mert a haszonélvezetet nem lehet korlátozni a PTK szerint az özvegy által lakott házra.


Ki tud segíteni? Nyilvánosság? RTL? Tv ügyvédje (van még olyan?) Persze nem szeretnék egy rágalmazási perbe bekerülni, akkor sem,ha a fent leírtak mind igazak és tanúk, illetve édesanyám feljegyzései is tudják bizonyítani.

2013. jún. 18. 11:02
 6/9 anonim ***** válasza:

Én tennék egy utolsó próbát a hagyatéki tárgyaláson. Mondd el, hogy milyen személyes tárgyakat szeretnél elvinni. Apád még is mit csinál néhány babaruhával, meg mesekönyvvel? Hátha ott jobb belátásra lehet téríteni.

Ha ez sem hatja meg, akkor egyébként lehet nem hülyeség nyilvánossághoz fordulni! Talán volt már valaki hasonló helyzetben, aki tud neked tanácsod adni abban, hogy hogyan tovább, mit tegyél!

2013. jún. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy hogyan alakult ki ez a helyzet. Az viszont valószínű, hogy, ha ügyvéddel szorongatod akkor megsemmisíti az ingóságokat, vagy eladja. Bizonyítani, nem nagyon lehet, hogy milyen tárgyak voltak. ettől függetlenül a sérelmek miatt érdemes lenne egy polgári pert indítani, mert gyászodban, jogaidban stb korlátozott, ami nagyon megviselt lelkileg így "nem vagyoni kártérítés", (ahogy jogászék szokták mondani) lehet, hogy esélyes lenne. Ez akár pár millió forint is lehet. Nem sok mindent tudna mondani apád a saját védelmében a bíróságon, hogy miért akadályozott a gyászban, miért nem engedett az emléktárgyakhoz.

Az a baj, hogy az ilyen mérhetetlen aljasság ellen, amit apád csinál a jog nem sokat ér. Az ilyen nyomorult emberen felesleges bosszút állni, mert az lesz a vége, hogy te is lemész primitívbe. Most sokkal fontosabb lenne, hogy megéld a gyerekszületés élményét.

A másik gondolat, hogy mindenáron nem kell tárgyakba kapaszkodni. Ezt most nem fejtem ki részletesen.

2013. jún. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok. Egyébként én is jártam így. Nem voltam örökös a nagymamám halála után. Nagynénémtől csak egy valamit kértem... Egy kis porcelán szobrocskát, amit gyerekkoromban rengeteget csodáltam, ha ott voltam. Nem volt hajlandó odaadni pedig egy értéktelen kis akármi csak. Apu volt nemrég a házban, a szobor még mindig ott volt... Fogta és elhozta nekem, mondván hogy neki is ugyanannyi joga van erre rátenni a kezét, mint nagynénémnek és ennyi.

A tesóddal esetleg nem tudsz beszélni, hogy próbáljon hatni apukádra?

2013. jún. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Testvérem teljes anyagi és érzelmi függésben van apámtól, ő sem kommunikál velem, nem látok bele a fejébe, csak tetteit látom, leírok egyet pl.: Anyukám a nagymamámtól (azaz az ő anyukájától) kapott termőföldet 1 évvel ezelőtt, melyet most Nagymamám szeretne visszakérni a nevére. Testvérem megígérte neki, hogy lemond róla a hagyatéki tárgyaláson, ha én is lemondok róla Nagymamám részére. Az ügyvédem közölte, hogy testvérem most meggondolta magát, mégsem fog lemondani róla azért, mert attól fél,hogy Nagymamám az én nevemre fogja utána íratni.

Ez a rosszindulatának, kapzsiságának egy jó példája... Kisemmizi még a saját nagymamáját is, elvileg ellopja tőle a dédszülei és nagyszülei munkájának a felét, csak azért, mert a jog az egy évvel ezelőtti ajándékozás miatt most neki ítéli. Arról nem is beszélve, hogy anyukám halála után (és előtte is), csak én vagyok, akik törődik nagymamámmal, testvérem felé sem néz, pedig nagymamám ugyanúgy törődött vele, gondoskodott róla, főzött-sütött neki, varrt neki szeretetből képeket,stb, mint nekem.


Nem hiszem el, hogy ez a saját testvérem és a saját apám!


Nem lehetne ezzel a történettel nyilvánosság elé fordulni? Az talán megfékezhetné őket.

2013. jún. 19. 07:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!