Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Honnan kaphatom meg a halott...

Honnan kaphatom meg a halott vizsgálati lapot?

Figyelt kérdés
meghalt apukám tavaly, már megtörtént az elhamvasztás, most adóbevalláshoz szükségem lenne a halott vizsgálati lapra. ezt kitől/honnan kaphatom meg?

2013. máj. 16. 10:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kellett kapnod egy példányt a temetkezési vállalkozótól vagy a krematóriumtól. Attól függ, hol intéztétek a búcsúszertartást. Vagy menj vissza a temetkezési irodába, vagy ha temetőben történt az elhelyezés, akkor oda, és kérj egy másolatot. Most már csak azt fogsz tudni beszerezni.Ha kérdésed van még, írj nyugodtan.
2013. máj. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

köszi az infot, hamvasztották,szóval a temetkezési vállalkozó lesz a megoldás. viszont én még most se emlékszek, hogy kaptam volna-e ilyen lapot...

ha újat kérek annak van díja?ha igen mennyi?

2013. máj. 16. 13:00
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Te voltál a megrendelő a temetési szolgáltatás megrendelésekor? Te kaptad meg a többi papírt /hamvasztási igazolás, számlák stb/ ?

Eredetileg ez 6 példányos irat, a halált megállapító orvos vagy a bocmester állítja ki, és hivatalból elküldi, ahová kell, p. anyakönyvi hivatalba. Innentől csak fénymásolat kérhető az egyik példányból. Eredeti példányt nem lehet utólag csináltatni, mert ez visszaélésre adna lehetőséget. A krematóriumban biztosan tudnak neked adni másolatot, vagy a temetkezési vállalkozó, vagy a temető üzemeltetője, vagy az anyakönyvi hivatal, ahol a halotti anyakönyvi kivonatot kiállították....... A temetés megrendelőjének kell kapnia egy példányt a temetkezési szolgáltatótól, talán elfelejtették odaadni, először én ott keresném a helyedben.

2013. máj. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
nem anyukám volt, a számlára emlékszek, de hogy mást papírt kaptam volna arra nem.. a számlára pedig azért emlékszek, mert apum cége fizette, de felhívtam a temetkezési vállalkozót azt mondta ő nem csinált erről másolatot akkor elvileg nincs ilyen papír? mert én ilyenre nem emlékszek, hogy kaptam volna-e...
2013. máj. 16. 14:37
 5/13 anonim ***** válasza:
Esetleg anyukádnak adták oda. Nem biztos, hogy a temetkezési vállalkozó csinált belőle másolatot:( Akkor menj az anyakönyvi hivatalba vagy a temetőbe, ott kell lennie másolatnak.
2013. máj. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

ezer köszi a segítséget,

de ha a temetkezési vállalat nem készített másolatot akkor honnan tudnék ilyen papírt szerezni?


de most hívtak egy biztosítótól hogy szükségük lenne a boncolási jegyzőkönyvre amit szintén nem kaptam/nincs nálam

2013. máj. 16. 14:47
 7/13 anonim ***** válasza:
A kettő ugyanaz. Leírtam, hova tudnál menni kérni, fentebb:)
2013. máj. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A temetőben is lehet belőle, ahol elhelyezték édesapádat.
2013. máj. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Épp most kellet kérnie ismerősömnek. Én mentem vele, de se a temetőben, sem az önkormányzatnál nem adták ki. A kórházba kellett menni, ahol boncolták (mindenkit boncolnak hamvasztás előtt) . 3000 Ft-ért adták ki, és itt is a biztosítónak kellett bevinni.
2013. máj. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem mindenkit boncolnak hamvasztás előtt.
2013. máj. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!