Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék összebarátkozni...

Hogyan tudnék összebarátkozni a párom gyermekeivel?

Figyelt kérdés
Nekem is van egy kisfiam (1 éves), a páromnak 1 lánya (7 éves) és 2 kisfia (1,5 éves, 5 éves) van. A bölcsiben ismertkedtünk meg, majd 2 hónapja fordult komolyra a dolog közöttünk. Szeretnénk hamarosan összeköltözni, de a a nagyobb gyerekei még leginkább csak látásból ismernek illetve tudják, hogy szoktunk találkozgatni az apjukkal, de hosszabb közös program még nem volt. Hogyan álljunk neki? Félek, hogy "kötelezően" útálni fognak.
2013. jún. 20. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha önmagad adod, és jókat játszotok bolondoztok tuti nyerő ügyed lesz. Nem olyan "nagyok" még a gyerkőcök. Biztos hiányzik nekik egy nő az életükből.
2013. jún. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Viselkedj természetesen. Legyél kedves, de ne olyan gügyögős mamika módon. Beszélgess velük, érdeklődj, hogy mit szeretnek, és ha érdekli őket, mesélhetsz magatokról is. Fontos, hogy a párod is segítsen neked, ha esetleg valamelyik gyerek nem szimpatizálna veled, ő mondja el neki, hogy mi a helyzet. És egyszerre ne zúdítsatok rájuk sokmindent. Először mondjuk menjetek fagyizni, beszélgessetek, ismerjétek meg egymást. Aztán fokozatosan egyre hosszabb programokat csinálhattok. Hirtelen ennyi jutott eszembe, én ebben a helyzetben gyerekként vettem részt, és hát igen, nálunk megvolt a kötelező utálat...

Aztán idősebb lettem, és rájöttem, hogy nem érdekel, ha apukám boldog mellette, akkor hát legyen, én is elfogadom.

Sok szerencsét :)

2013. jún. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Rövid programok (fagyizás, séta...) már voltak, és főleg a kislány elég ellenséges volt velem. A nagyobbik fiú attól függően viselkedett, hogy milyen kedve volt, ha jó kedvű volt, akkor barátságos volt, de ha nyűgös, fáradt volt, akkor a nővérét utánozta. Úgy még nem akarjuk rájuk zúdítani a kapcsolatunkat, hogy azonnal költözés stb. Szeretnénk, ha előbb össze tudnánk barátkozni.

Valószínűleg az is ront a helyzeten, hogy a szüleik még mindig pereskednek (vagyonmegosztás) és nem elég nyugodt így az életük.

2013. jún. 20. 09:37
 4/6 anonim ***** válasza:

És, tapasztalat - ne nyomulj. Hagyd őket, hogy szokják a helyzetet, szoktassátok őket a gondolathoz, hogy ti vagytok egymásnak. De ne akard kierőszakolni, ne halmozd el őket fölöslegesen ajándékokkal, mert akkor tényleg nem lesz jó a kapcsolat.


DE szerintem összeköltözés előtt legyenek hosszabb programok, ne derült égből villámcsapás legyen - és mindenképpen üljetek le együtt a gyerekekkel, és mondjátok el, hogy miről van szó. Az 1 és másfél éves gyerek sokat nem sokat szólna bele úgysem, de fontos, hogy a nagyobbak érezzék: szerves részei a családnak, nem csak egy csomag, amit ide-oda pakolnak a felnőttek.

2013. jún. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Még el sem váltak a szülők?
2013. jún. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jogilag valószínűleg nem, gyakorlatilag már igen, ha már külön élnek... :)
2013. jún. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!