Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek milyen a kapcsolata a...

Kinek milyen a kapcsolata a párotok előző házasságából született gyermekével/gyermekeivel?

Figyelt kérdés

Leírnátok, hogyan néz ki egy olyan hétvége amikor a gyermek is veletek van? Milyen programokot csináltok? A gyermek hogyan viszonyul hozzád? És te ő hozzá?

És ha valaki nem felejti el, megírná, hogy mennyi idős a gyermek? :)

Köszönöm


2012. jan. 26. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A párom konkrétan nem volt hajlandó elviselni a tényt, hogy az én gyerekem 2 hetente jön hozzám láthatásra. Olyankor látványosan duzzogott, csapkodta az ajtókat, a gyerekemre úgy nézett, mint egy véres sz.rdarabra. Szóval így néztek ki a hétvégéink. Hozzáteszem, mindezt úgy, hogy az ő gyereke non-stop velünk volt, nekem minden nap el kellett viselnem őt. Én a párom kedvéért szivesen tettem ezt minden nap, játszottam az idegen kölyökkel, stb. Ő az én kedvemért 14-ből 2 napot nem volt hajlandó elviselni.... Hmmm.... Végül teljesen kibújt a szög a zsákból. Választás elé kényszerített. Lemondok a gyerekemről, hogy neki ne kelljen elviselnie maga körül senkit, vagy elköltözik.

Hát, elköltözött. Nagy megkönnyebbülés volt ez nekem is, de a gyerekemnek is. Mert már közel állt hozzá, hogy azt mondja, nem akar hozzám jönni, abba a légkörbe, amit az a nő teremtett az otthonomba! Azóta nem is engedek senkit a házamba.

36F

2012. jan. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Engem először gyűlöltek a gyerekek(lányok,11-15évesig).

Ezt én megértettem,mindent megbeszéltem velük elsőre is,én hoztam fel a kényes dolgokat,hagytam egy határig,hogy kimutassák utálatukat.Nem erőltettem magam rájuk,de igyekeztem elnyerni a bizalmukat és jóindulatukat.Sokáig tartott,de ma már szeretnek és szívesen jönnek hozzánk.Ne viselkedj soha természetednek ellentétesen,mindig légy velük őszinte és ezt tőlük is várd el.Semmit ne tegyél,amit a saját gyerekeddel nem tennél meg,és tegyél meg mindent,amit a saját gyerekeddel is megtennél.Ha nem sikerül mégsem megszerettetned magad velünk,ne keseredj el.És ha te nem tudod megszeretni őket,szintén nincs gond.Csak őszintén és egyszerűen.

2012. jan. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1-es ez nagyon durva! :( És tényleg az a szomorú, hogy a párod is szülő volt, tehát tudnia kellett volna, hogy nem fogsz lemondani a gyerekedről...Hát akkor ez az ultimátum adás nem jött be neki. Örülök, hogy ilyen jól állsz a dolgokhoz. Hidd el fogsz találni egy megfelelő nőt, aki elfogad majd téged a gyerkőcöddel együtt is:) Sokan vagyunk, aki nagyon tudja szeretni a párja gyerekét.


2-es köszönöm a jótanácsokat, nálunk páromnak van gyerkőce az előző házasságból. 1 hónap után bemutatta nekem. Kisfiú akkor 6 éves volt. Ma már 9 éves. Nálunk olyan furcsa de nagyon jól ment minden már az elejétől. Talán tényleg az lehet, hogy ha a gyerek tényleg érzi, hogy szereti a másik, akkor annak ő csak örülhet. Persze nem mondom, hogy nem voltak kijelentései a kisfiúnak, hogy:"Anya szerint téged nem kell szeretni, mert nem vagy családtag" Pff köpni,nyelni nem tudtam. Na erre most mit mondjak? :) Elmagyaráztuk párommal, hogy majd ő érezni fogja, hogy ki az akit lehet szeretni és aki az akit nem. De lekopogom olyan nem volt nálunk, hogy "te ebbe ne szólj bele, nem vagy az anyám" De talán itt annak is van jelentősége, hogy kicsi volt még a fiú. :)

2012. jan. 27. 08:52
 4/9 anonim ***** válasza:

3,5 éves a párom kisfia. Eleinte nagyon jól kijöttünk, a második találkozásunk után anyának szólított. Akkor még nem az volt, hogy 2 hetente jön, hanem amikor a párom nem dolgozott, elhozta. Elmentünk együtt piacra, vásárolni, kimentünk a szüleim kertjébe, unokahugommal is játszott, szóval jól érezte magát. Haza sem akart menni.

Aztán 1 hónapig nem láttuk, mert nem tudtuk elhozni. Mikor elmentünk érte és meglátta az apját, sírt és futott hazafelé. Komoly hisztiket vágott le az utóbbi 4-5 alkalommal (most az anya bekeményített és csak 2 hetente hozhatjuk el), kicsit elidegenedtem tőle. Volt, hogy az autó elé akart kirohanni (abban a 2 percben, míg az apja kettesben hagyott minket), vagy több méterrel előrébb futott. Sem az apjának, sem nekem nem fogad szót. Többször mondta, hogy utálja az apját. Eddig nagyon szerettem, de most hogy kezd problémás lenni, nehéz vele egy légtérben lenni.

Leginkább amiatt haragszom rá (nem is ő tehet róla, hanem az anyja), ahogy a párommal bánik vagy beszél.

2012. jan. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az utóbbi válaszolóhoz csak ennyi a hozzáfűznivalóm:


Az anyuka büszke lehet magára...

IQ bajnok.

2012. jan. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én páromnak 3 gyermeke van az előző házasságából. 7 és 1/2 éve vagyunk együtt. Amikor megismerkedtünk, a nagyfiú 6, az ikrek (fiú lány) 2 évesek voltak. Két év együtt járás után költöztünk össze, azóta gyakorlatilag ugyanúgy részt veszek az életükben, mint az édesapjuk. Eleinte 2 hetente 4 napot voltak velünk, egy éve pedig heti váltásban, tehát 1 hét édesanyával, 1 hét velünk. Én nagyon szerencsés vagyok, mert gyakorlatilag zökkenőmentesen alakult a kapcsolatunk, nagyon aranyos, nyitott gyerekek, elfogadtak engem mint az édesapjuk szerelmét, sőt az eltelt évek alatt "pótanyukává" léptem elő. Azóta született közös gyermekünk is a párommal, kislányunk 2 és 1/2 éves, a nagytestvérei imádják, mindenkinek ő a szeme fénye, nagyon pozitívan befolyásolta az egész család életét az ő érkezése. Mi hatan vagyunk egy család, párom gyermekeit a sajátomként szeretem és ugyanúgy gondoskodom róluk. 37/N
2012. jan. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6-os válaszoló!

Irigylésre méltó, és nagyon ritka, szép történet a tiétek!

Örülök, hogy van olyan is, akinek sikerül ez a mozaikosdi!

Sok boldogságot Nektek!

üdv.: 1. válaszoló

2012. jan. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Köszönjük! Kívánom neked, hogy te is megtaláld azt az embert, aki igazán szeret Titeket! :)
2012. jan. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

34 F

Feleségem előző kapcsolatából van egy 7 éves kislány és egy 5 éves kisfiú.

Velünk élnek.

Találkozásunk óta. Péter apának szólítottak, ez kb 1 hér volt, aztán csak apa lettem.

Maximálisan bíznak bennem, a biológiai apjuktól félnek, részegsége és agresszivitása miatt. 2 hetente láthatás van. Családsegítőben felügyelet mellett. Bíróság így döntött.

A biológiai apánál, paranoid skizofréniát állapítottak meg, de mégis alkalmas a gyermeknevelésre. Egy-egy kapcsolat tartásnál pár órát láthatja, mégis erős hatással van a gyerekekre.

Ígér nekik, fűt fát, ide-oda mennek pl (mozi, tűzijátékot csinálni stb)

Természetesen a Bírói határozat szerint nem viheti el őket, tehát csak ismét be nem teljesített ígéretek vannak a gyerekek felé, mint ez tőle már megszokott.

Első láthatáskor az akkor még 4 éves kisfiú, meglátta az apját, és befutott a lábam mögé, hogy ő nem akarja látni és oda sem akar menni, vigyük haza.

2012. febr. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!